Wyprawka na medycyne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Medycyna Lwów »

no i ew. wyżywieniowe - dodatkowe 100 zł chyba.
dzierzankaaa
Posty: 9
Rejestracja: 31 lip 2009, o 20:41

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: dzierzankaaa »

A od czego zależy to wyżywieniowe? Też od dochodu na osobę w rodzinie?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Medycyna Lwów »

tak, wartości nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Halius »

3. Podczas pracy w laboratorium obowiązuje noszenie odzieży ochronnej i środków ochron indywidualnych:
a) fartuchów z włókien naturalnych zapinanych na guziki lub wiązanych z tyłu (nie wolno używać fartuchów wykonanych z łatwopalnych włókien syntetycznych),
Z tym rodzajem materiału z jakiego jest wykonany fartuch to oni tak na poważnie?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: a_niap »

No wiadomo ze sie bedzie miec standardowy fartuch (biały, zwykły.) a nie taki jednorazowy zielony. Metki natomiast nikt sprawdzal nie bedzie. I co to za pytanie wogole, dla wlasnego bezpieczenstwa i tak sie kazdyby sie zaopatrzył w nie łatwopalny
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Halius »

Chodzi o to, że teraz mniej powszechne są fartuchy w 100% bawełniane a wykonane właśnie z poliestru i tym podobnych i zastanawiam się czy oni preferują wyłącznie te zwykłe, bawełniane
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: a_niap »

Nie patrzą na to
gsyoka
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: gsyoka »

A ja mam pytanie następujące - ktoś się orientuje, gdzie w Warszawie są księgarnie medyczne. I nie chodzi mi o szukanie teraz po guglach, tylko o pomoc kogoś, kto faktycznie był w takiej księgarni-) Przed decyzją dotyczącą kupna/wypożyczenia danych pozycji wolałabym je chociaż trochę przejrzeć, pomacać itd.
~ruda
Posty: 70
Rejestracja: 23 maja 2009, o 14:26

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: ~ruda »

Halius pisze:Chodzi o to, że teraz mniej powszechne są fartuchy w 100% bawełniane a wykonane właśnie z poliestru i tym podobnych
A ja wlasnie mialam problem ze znalezieniem fartucha, ktory by nie byl calkowicie bawelniany. i w koncu nie znalazlam. Bawelniane niestety swoje kosztują (w granicach 100zł) i nie kazdego studenta stac na taki wydatek, wiec raczej wiekszosc wybiera te z domieszkami(o ile wpierw taki znajda.)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Medycyna Lwów »

rada co do fartucha - odwiedźcie sklep z odzieżą roboczą lub ciucholand - kupicie za pare zł. Uważam że fartuch lekarski można mieć lepszy, bo jest na dłużej potrzebny (praktyki, kliniki, staż, koło) na pewno nie fartuch na chemię, który po roku będzie cały pobrudzony i wypalany.

co do księgarni - jest księgarnia w podziemiu dw. centralnego po drodze do Coll. Anatomicum i jest całkiem spoko - w sensie nie zdzierają za bardzo. Książki też można kupić w kiosku w samym Anatomicum, który mimo że malutki ma niemalże wszystko co potrzebne na dowolny rok studiów . Innych nie znam, bo do tej pory zdecydowaną większość książek wypożyczyłem z biblioteki.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: a_niap »

Kaamil pisze:na pewno nie fartuch na chemię, który po roku będzie cały pobrudzony i wypalany.
Jak bedziecie uważac to sie z nim nic nie stanie. Na praktyki go nie wykorzystacie tak czy tak, bo ten na chemie ma długi rekaw, a praktyki sie robi w lecie.
gsyoka pisze:A ja mam pytanie następujące - ktoś się orientuje, gdzie w Warszawie są księgarnie medyczne
Jest w podziemiach, jak sie idzie na uczelnie i sie przechodzi przez podziemia to po drodze. W anatomicum tez jest kiosk, ale on jest stosunkowo krotko czynny wiec np: po popoludniowej anatomii juz tam nic nie kupicie no i troche są droższe (kilka złotych, czasem tylko 2-3 ale zawsze). Oprocz tego bedzie cos w stylu kiermasz (ale same nowe ksiazki) w centrum dydaktycznym, przez jeden dzien gdzies w pazdzierniku. Z kupowaniem ksiazek z wydawnictwa PZWL (m.in. angielski) wstrzymajcie sie do wrzesnia - to wydawnictwo wtedy daje 15% rabatu. Niektore ksiazki (np: seminaria z cytofizjo) mozna kupic na Oleandrów, tam gdzie fartuchy (tramwaj 19 spod dworca centralnego, wysiadasz na przystanku trasa łazienkowska - jeden dalej niz plac zbawiciela i idziesz jeszcze kilka metrów, po prawej stronie jest ta ulica. Sklep przy tej ulicy jest po prawej stronie, tylko blizej srodka wiec przy skrecie go nie bedzie widac p)
gsyoka pisze:Przed decyzją dotyczącą kupna/wypożyczenia danych pozycji wolałabym je chociaż trochę przejrzeć, pomacać itd.
Wiekszosc można pomacać jedynie przez folie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Medycyna Lwów »

a_niap pisze:Jak bedziecie uważac to sie z nim nic nie stanie. Na praktyki go nie wykorzystacie tak czy tak, bo ten na chemie ma długi rekaw, a praktyki sie robi w lecie.
na krótki rękawek to są chyba tylko kobiece fartuchy
Olta
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2009, o 17:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Olta »

Hej, Mam pytanko odnosnie tej ogromnej wyprawki na medycyne:
w te fartuchy, pęsety, to najlepiej sie zaopatrzec jeszcze przed rozpoczeciem roku czy nie trzeba sie az tak spieszyc?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości