Wyprawka na medycyne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Medycyna Lwów »

fartuch wypada mieć na pierwsze zajęcia, zresztą nie widzę problemu kupić go wcześniej. Pęseta będzie potrzebna od listopada jak będą preparaty mokre, czyli mózgowie, na początek trzeba się zaopatrzyć w kawałek prostego druta, który będzie służyć jako wskaźnik do pokazywania różnych struktur na kościach i w czaszce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: a_niap »

W fartuchy to lepiej przed, bo juz na pierwsze cwiczenia z chemii trzeba miec (chyba ze wypadnie seminarium, ale to wtedy na drugie cwiczenia juz z fartuchem tak czy tak). A pozatym uniknie sie kolejek. Fartuch na prosektorium coprawda nie jest obowiazkowy od pierwszych zajec, ale lepiej miec niz potem biegać w poszukiwaniu. A co do pensety możesz nawet wogole nie kupować -)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Medycyna Lwów »

a_niap pisze:A co do pensety możesz nawet wogole nie kupować -)
ale tylko pod warunkiem, ze nie zamierzasz dotykać się do zwłok i innych preparatów.
moreno
Posty: 208
Rejestracja: 11 sie 2007, o 17:03

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: moreno »

A ja mam pytanie co do czaszki, ich rozpiętość cenowa jest dość spora (od 150-500zł a nawet i więcej ale to już przesada) i nie wiem na co zwrócić uwagę. Nie chcę żeby się okazało że kupię jakąś i nie będzie się ona nadawała do nauki. Czym się kierować przy zakupie czaszki i ile warto za nią dać? Z góry dzięki
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Medycyna Lwów »

kupując czaszkę człowieka jesteś nieetyczny, nie mówiąc że to przestępstwo. Jak ktoś jest na tyle tępy za przeproszeniem, ze nie wystarcza mu kilka godzin zajęć z czaszki i możliwość wypożyczenia czaszki z zakładu poza zajęciami to ma duży problem ale z sobą. Nie wiem skąd chore przekonanie że bez właśnie czaszki nie da się zdać osteologii. Zastanówcie się poza tym, bo w zeszłym roku był tu na forum wątek o tym i zainteresowała się sprawą telewizja.
moreno
Posty: 208
Rejestracja: 11 sie 2007, o 17:03

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: moreno »

Ale kto mówi o prawdziwej czaszce? Są modele anatomiczne i chyba tylko takie da się kupić w sklepie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Medycyna Lwów »

żadna czaszka nie jest potrzebna - po to masz zajęcia żeby się jej doskonale nauczyć. Poza tym są trudniejsze tematy niż czaszka. Sam czaszki nie miałem, z kolokwium z osteologii zdałem najlepiej w grupie. Nie mówiąc już o tym, że te osoby co miały własne, w większości oblały.
moreno
Posty: 208
Rejestracja: 11 sie 2007, o 17:03

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: moreno »

Kaamil pisze:żadna czaszka nie jest potrzebna - po to masz zajęcia żeby się jej doskonale nauczyć.
W sumie i dobrze, jeden wydatek mniej

Kaamil pisze:Sam czaszki nie miałem, z kolokwium z osteologii zdałem najlepiej w grupie. Nie mówiąc już o tym, że te osoby co miały własne, w większości oblały.
Raczej to regułą nie jest, ale dobrze wiedzieć, że można dobrze przygotować się poprzez obecność na zajęciach.

A jak jest z ich dostępnością jeśli chodzi o wypożyczenie? Inne kości też można wypożyczyć, czy tak samo wszystko można z zajęć wynieść. Chociaż przy nauce do egzaminu przydałaby się powtórka.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Medycyna Lwów »

czaszki i kości można sobie wypożyczać przez cały pażdziernik z zakładu. Przed egzaminem jest szereg dni, w któe praktycznie przez cały dzień można siedzieć w prosektorium i oglądać preparaty, w tym kości. Zresztą kości i czaszka to najprostszy preparat.
yagger
Posty: 62
Rejestracja: 10 lip 2009, o 14:22

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: yagger »

Kaamil pisze:na krótki rękawek to są chyba tylko kobiece fartuchy
męskie fartuchy (a dokładniej marynarki) również można kupić z krótkim rękawem, wybór kroju też istnieje.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: a_niap »

moreno pisze:A ja mam pytanie co do czaszki, ich rozpiętość cenowa jest dość spora (od 150-500zł a nawet i więcej ale to już przesada) i nie wiem na co zwrócić uwagę. Nie chcę żeby się okazało że kupię jakąś i nie będzie się ona nadawała do nauki. Czym się kierować przy zakupie czaszki i ile warto za nią dać? Z góry dzięki
Kieruj sie tym że jej nie kupuj. Po pierwsze - jak juz Kaamil słusznie zauważył, czaszke mozna sobie poogladac na zajeciach. Po drugie - jak juz zobaczycie jak czacha wyglada w całości (na zajeciach) to potem wystarcza wam rysunki w atlasie zeby sobie to wyobrazic w głowie. A po trzecie - zajęć z czaszki jest cztery (dwa tygodnie) - moze jakos sobie poradzicie. Potem beda trudniejsze preparaty - i co, tez kazdy bedziecie chcieli kupić
Co do ogladania kosci w anatomicum to na to sie tak bardzo nie nastawiajcie, czasem sie moze okazac ze wasz plan zajec wyklucza zalapanie sie na czaszke (studentów jest troche wiecej niz tych kości do wyporzyczania) wiec najlepiej ogladajcie na zajeciach ile sie da.
Awatar użytkownika
micak
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 16:41

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: micak »

pytanie do juz studiujących:
mam w domu Sylwanowicza a.k.a. Pituchowa z 88 roku. Powinnam sobie kupic nowsze wydanie? niektorzy twierdza ze duzo sie zmienilo a w przewodniku dydaktycznym na stronie WUMu nie ma podanego wymaganego roku wydania, wiec sama juz nie wiem.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: a_niap »

micak pisze:mam w domu Sylwanowicza a.k.a. Pituchowa z 88 roku. Powinnam sobie kupic nowsze wydanie?
Nie. Anatomia sie nie zmienia. Nowsze wydanie różni się okładką i wygladem graficznym. Nie ma sensu kupowac nowej. Ja też mam wydanie z 88 roku (takie niebieskie).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości