XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
esprittt
Posty: 66
Rejestracja: 18 paź 2010, o 18:42

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: esprittt »

ja slyszałam też ze jest impreza
lissek12
Posty: 30
Rejestracja: 30 gru 2010, o 12:41

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: lissek12 »

czuczubaka pisze:ja wiem ze sa jakies wyklady i na ustnym jest obrona i systematyka i tyle co wiem o centralce
co Ty mówisz? każdy, nawet ten co ma pracę niewyróżnioną musi jej bronić? i jakie wykłady wtf
Bzyq
Posty: 35
Rejestracja: 17 sty 2008, o 12:17

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: Bzyq »

A powiedzcie mi czy z dyplomem laureata można się załapać na jakieś stypendium czy raczej nie? Może przynajmniej tyle by z tego było ? Bo coraz mniejszą mam nadzieję, że próg spadnie ten punkt.
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: Michaluspospolitus »

Wejdź na stronę MCP i poszukaj stypendiów dla uczniów. Jeden szkopuł - ograniczenie dochodów.
Bo stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa nie dostaniesz na pewno. w tym roku poodrzucali nawet finalistów z centralnego!

Pozdrawiam,
Michalus
Bzyq
Posty: 35
Rejestracja: 17 sty 2008, o 12:17

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: Bzyq »

Heh, ładna ściema z tymi zarobkami na członka rodziny - nie wiem po co to robią, ale niech im będzie. Będę się musiał dopytać jak z tymi stypendiami to działa.

A tak z ciekawości, powiedzcie mi czy w innych okręgach można było używać kalkulatorów podczas egzaminu?
potfur
Posty: 62
Rejestracja: 11 sty 2007, o 17:39

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: potfur »

W Kato tak - przy czym musiałeś to robić przy stole komisji więc nikt nie używał

chociaż nie rozumiem po co na tym teście kalkulator
Awatar użytkownika
mala_mii
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2011, o 19:25

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: mala_mii »

W lubelskim jeden kalkulator leżał na dole przy komisji.

Ale nikt nie skorzystał, bo raczej obliczenia nie były bardziej skomplikowane niż 3^3
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: Dopamina »

A co sądzicie o nowym zapisie w regulaminie iż trzeba posiadać minimum 30% z testu na III etapie aby uzyskać tytuł finalisty. Na moją logikę to nie będzie trudne do zrealizowania. Ale czy aby na pewno?
lissek12
Posty: 30
Rejestracja: 30 gru 2010, o 12:41

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: lissek12 »

no mogliby odpuścić chociaż może chcą wyeliminować snajperów ]
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: czuczubaka »

lissek12 pisze:
czuczubaka pisze:ja wiem ze sa jakies wyklady i na ustnym jest obrona i systematyka i tyle co wiem o centralce
co Ty mówisz? każdy, nawet ten co ma pracę niewyróżnioną musi jej bronić? i jakie wykłady wtf
no z tego co wiem to jezeli przejdziesz przez testy to jednym z etapów centralki jest obrona wlasnej pracy, niewazne czy wyroznionej czy nie. i chyba sie punkty za prace są doliczane oczywiscie te od KG a nie od KOOB. no i ponoc dwie osoby w tamtym roku odrzucili, bo dostali mniej niz 20 pkt za prace od KGOB
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: temarihermiona »

owszem, w zeszłym roku odrzucili prace (chyba faktycznie 2)

punkty za ocenę pracy przez KG się nie dodają tak jak i nie dodają się w etapie okręgowym do wyniku testu.

Na centralnym oprócz testu, następnego dnia jest część ustna i faktycznie w ramach niej broni się również swoją pracę i jest się za tę OBRONĘ ocenianym. Więc tak naprawdę osoba, która miała dużo pkt za ocenę pracy ma po prostu łatwiejsze zadanie, bo tylko opowiada o niej (zakładam, że do takiej pracy nie ma żadnych ale").

Wykłady są natomiast równolegle prowadzone i fakultatywne. Trzeba w końcu czymś zająć ludzi, którzy np. czekają na swoją kolej do obrony, czy mieli ją jako pierwsi i nie mają, co ze sobą zrobić (można zawsze pozwiedzać Warszawę ) W większości związane jest to jednak z tym, że z danego okręgu przyjeżdża z opiekunem kilkanaście osób, a do części ustnej przechodzi tylko kilka osób z takiej grupy i reszta drugiego dnia nie ma, co robić, więc stąd organizacja dla nich wykładów.
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: BlaBlues »

Ale wiecie co, rozczarowałam się trochę obroną pracy w łódzkim. . . Moja praca była nominowana do wyróżnienia, więc się przygotowałam, powiedziałam wszystko co mogłam o swojej pracy. Radziłam się jeszcze koleżanek, mojej Pani profesor, o co mogą się mnie pytać i to również zawarłam w swojej prezentacji.
I tak przedstawiam swoją pracę, skończyłam, już miałam się zbierać, a tu nagle komisja się ocknęła i zaczęła mi zadawać pytania nie związane z moją pracą. . . I wyróżnienie poszło. . .
Wybaczcie, ale musiałam to z siebie wyrzucić .

A jak było z tym u Was.?
Awatar użytkownika
Ysengrin
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2011, o 22:43

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/11) - etap okręgowy

Post autor: Ysengrin »

W moim wypadku poszło słabo, czemu całkowicie sam jestem winien. Raz, że kompletnie nie wierzyłem w to, że moja praca zasługuje na wyróżnienie i moja wypowiedź przypominała składanie samokrytyki, a dwa że całe moje przygotowanie do obrony sprowadziło się do ponownego przeczytania pracy dzień przed Może nie byłoby jeszcze źle gdyby nie to, że ze stresu nie potrafiłem się składnie wysłowić. Mimo wszystko nie żałuję i myślę, że to doświadczenie pomoże mi się lepiej przyszykować do odpowiedzi ustnej na centralnym (O ile uda się do niej dojść )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości