XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
diva
Posty: 12
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:26

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: diva »

Sheva7 pisze:A wie ktoś może wg jakiej systematyki jest konkurs rozpoznawania fauny i flory Polski, bo o ile ta odnośnie zwierząt jest w miarę jednolita, to jest mnóstwo systematyk roślinnych, a z tego co słyszałem to przy podawaniu gatunku należy na tym podać jeszcze wyższe taksony (a u roślin prawie każda systematyka ma to inaczej). A i czy w tej części biorą tylko udział ci najlepsi, czy też wszyscy, którzy są na centralce (z tego co pisze w regulaminie to chyba tylko ci najlepsi, ale mam wrażenie, że kiedyś było inaczej). Z góry dzięki za odpowiedź
Konkurs z rozpoznawania fauny i flory nie jest obowiązkowy, mogą w nim brać udział osoby zakwalifikowne do etapu ustnego (a przynajmniej tak było w zeszłym roku).
Należy podawać pełną systematykę, aczkolwiek nigdzie nie doszukałam się bardziej szczegółowych wytycznych.
Awatar użytkownika
mala_mii
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2011, o 19:25

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: mala_mii »

Czyli nie ma to wpływu na ogólny wynik i zdobycie tytułu laureata?
Awatar użytkownika
cuniculus
Posty: 4
Rejestracja: 3 lut 2011, o 19:13

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: cuniculus »

na stronie olimpiady jest lista zakwalifikowanych do centralki
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: czuczubaka »

no juz od ponad tygodnia.
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: Dopamina »

I jak nastroje? Czy uważacie że owe 30% to tylko formalność, w każdym razie na to liczę bo jakoś nie wydaje mi się aby komuś zależało na ograniczeniu liczby finalistów.
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: czuczubaka »

nie wiem w ogóle dlaczego wprowadzali te 30%. na innych olimpiadach chyba tak nie jest?
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: temarihermiona »

w zeszłym roku najnizszy wynik to bylo siedemdziesiąt kilka punktów, a był osoby, ktore widac bylo, ze od okregu nie otworzyly zadnej ksiazki, bo im wystarczyl finalista. Wiec nie macie sie co martwic, bo pomiedzy 42 a siedemdziesiat kilka jest spora roznica
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: Dopamina »

Też mi się tak wydawało, w każdym razie dzięki będę spokojniejszy.
lissek12
Posty: 30
Rejestracja: 30 gru 2010, o 12:41

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: lissek12 »

co to ten test w języku angielskim i ze znajomosci flory i fauny? wtf? i czy napewno wszyscy (nie tylko wyróżnieni) muszą omawiac swoją pracę na etapie ustnym? pogubłem się
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: czuczubaka »

test w j. ang. i ze znajomosci flory i fauny ojczystej nie jest obligatoryjny a co drugiego pytania - to raczej wyroznieni i Ci, którzy przejdą do ustnego (?) - tak mi sie wydaje
Awatar użytkownika
cuniculus
Posty: 4
Rejestracja: 3 lut 2011, o 19:13

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: cuniculus »

czuczubaka pisze:a co drugiego pytania - to raczej wyroznieni i Ci, którzy przejdą do ustnego (?) - tak mi sie wydaje
mnie też się tak wydaje
Sheva7
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2009, o 11:33

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: Sheva7 »

Czy to ile otrzymało się punktów za pracę ma wpływ na ilość punktów na etapie centralnym (tzn. czy te punkty się dodaje do punktów za ustne i test, czy po prostu liczy się obrona pracy, a nie jej jakość)? Bo zdaje mi się, że dokładnie przeczytałem regulamin i o tym nic nie było. Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: czuczubaka »

z tego co wiem to liczy się tylko obrona, za pracę trzeba tylko mieć to minimum - 20
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości