XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: Medycyna Lwów »

liczy sie tylko obrona, choć oczywistym jest że łatwiej wybronić pracę która dostała wcześniej max pkt niz taką co ledwo przeszła.
Awatar użytkownika
Qwertykloper
Posty: 34
Rejestracja: 13 cze 2009, o 13:58

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: Qwertykloper »

Witajcie ponownie

Temat zamarł. a olimpiada tuż, tuż. Ja już od poniedziałku mam wolne (od szkoły ) i czytam Villego. Jak myślicie czy w pisemny będzie jeszcze trudniejszy niż na okręgowym? Ostatnio prawie nie było fizjologii człowieka, ledwie kilka pytań. Zastanawia mnie czy dalej ułożą pytania w stylu "Plazmid PUC19 strawiono.", czy też zmienią dziedziny wiedzy. Jak myślicie?
Awatar użytkownika
mala_mii
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2011, o 19:25

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: mala_mii »

Też żałuję, że temat umarł. Ja również mam wolne od szkoły ale czasem tam zaglądam. Szkoda mi ostatnich chwil, które mogę spędzić razem z moją klasą

Co do testu właśnie się obawiam, czy znowu będzie tak nieprzekrojowy? I co tym razem będą preferować? Może zwrot o 180 i mnóstwo botaniki, zoologii?
Awatar użytkownika
Qwertykloper
Posty: 34
Rejestracja: 13 cze 2009, o 13:58

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: Qwertykloper »

Do przejścia na etap ustny średnio wystarczało w poprzednich latach powyżej 100 pkt./140 możliwych, więc nie jest tragicznie do osiągnięcia. Gorzej z ustnym. Nie mam zielonego pojęcia jak to może wyglądać- jakie mogą być pytania. Nauczycielka ostatnio mi powiedziała, że kiedyś jak była z uczennicą na ustnym to wnieśli awokado i miała je oczywiście opisać. Mam nadzieję, że w tym roku nie wyskoczą z czymś takim. Jestem właściwie w drugiej klasie i chciałbym dostać te 30% (plan minimum). Choć gdybym został laureatem to miałbym już wolny wstęp do Warszawy na medycynę, tak więc jest spora motywacja.

Myślę, że test jednak odejdzie trochę od genetyki i metod gmerania w kwasach DNA i RNA.

Pozdrawiam wszystkich uczących się.
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: temarihermiona »

mi osobiście w zeszłym roku o wiele, wiele bardziej pasował test z centralnego, z okręgowego byłam dopiero 6 w okręgu, a z centralnego 5 w kraju, tyle że potem ustny mnie już załatwił.

Ja miałam nie awokado tylko aloes do rozpoznania i powiedzieć, że rośliną, która mi się z nim kojarzy jest agawa.
biobird
Posty: 47
Rejestracja: 5 sie 2010, o 11:29

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: biobird »

Ciekawe jakby się ktoś wypoweidział z laureatów i finalistów jak przygotowywal sie do ustnego , że komus np. udało się zając wysoka lokate? skad czerpia pomysly i pytania na ustny kgob
biobird
Posty: 47
Rejestracja: 5 sie 2010, o 11:29

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: biobird »

temarihermiona gratulacje takich wysokich wyników a w jaki sposób ty przygotowujesz sie do ustnego? ja niestety nie spotkam sie z toba gdyz 2 szanse mam za rok ale chetnie dowiaduje sie o ustne pytania od doswiadczonych olimpijczykow
lissek12
Posty: 30
Rejestracja: 30 gru 2010, o 12:41

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: lissek12 »

to do ustnego przechodzą Ci co jakiś tam próg w pisemnym przekroczą? ten ustny nie ma nic wspólnego z praca badawczą?
shikerius
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2011, o 11:29

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: shikerius »

Ja tam mam plan minimum 30%, czyli 42 pkt

Jak to osiągnę to spoko - jest matura jest impreza. Swoją drogą nie wiem z czego się uczyć. Naprawde, robię testy- blędy robię w tych pytaniach przy których większośc musi pomyśleć. czuje ze w moim przypadku będzie cieżko, ale 30% musi być
shikerius
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2011, o 11:29

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: shikerius »

lissek12 pisze:to do ustnego przechodzą Ci co jakiś tam próg w pisemnym przekroczą? ten ustny nie ma nic wspólnego z praca badawczą?
Podobno mogą wypytać o pracę bardzo szczegółowo. Bardziej niż obrony pracy bałbym sięczegoś co komisja wyciąga spod stołu. Potrafią postawić słoik ogórków kiszonych i kazac omówić procesy biologiczne D:
Awatar użytkownika
mala_mii
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2011, o 19:25

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: mala_mii »

Shikerius widzę, że mamy podobne nastawienie!

Też nie wiem za co mam się zabrać i czy to jeszcze ma sens.

Jak tam planujemy jakąś integracje forumowiczów-olimpijczyków? Bo szczerze mówiąc nie będę znała nikogo, a w grupie zawsze raźniej.
Awatar użytkownika
joanne224
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2011, o 12:23

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: joanne224 »

Witam wszystkich!
To mój pierwszy post tutaj, ale od dawna przeglądam to forum i jest bardzo pomocne.
Popieram integrację! Jadę na finał i też nikogo nie znam. Poza tym nie mam pojęcia z czego się uczyć- z tego co słyszałam może być naprawdę wszystko:(
shikerius
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2011, o 11:29

Re: XL Olimpiada Biologiczna (2010/2011) - etap centralny

Post autor: shikerius »

OB boję się jak jasna cholera - tak blisko a jednocześnie te chrzanione 30%. Trudno.

Integrujmy się
Zacznijmy od FBlthahaha
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości