XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Hellades
Posty: 112
Rejestracja: 30 lip 2010, o 00:18

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Hellades »

No, no, widzę, że są tu pasjonaci biochemii. Myślałem, że jestem sam.
Osobiście uważam, że to najlepszy dział. Przeczytałem Stryera, ale w sumie teraz myślę, że mogłem Harpera. Jak przejrzałem go, wydał mi się jakiś taki bogatszy w informacje i lepiej napisany (i nie mam tu na myśli kolorowych kartek ). Szkoda mi czasu na dwie książki na ten sam temat, myślę, że to co wiem z biochemii wystarczy. Aktualnie robię ostatni dział od podstaw - ewolucjonizm. Byle do przodu
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Nene »

no nie wszyscy sa pasjonatami biochemii. Ja tego dzialu nie lubie i koniec. Zostawiam go zawsze na koniec. Ale tez lubie genetyke, wszelaka. I oczywiscie czlowiek

Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: BlaBlues »

Nie ma co się stresować . Ja jak czytam te Wasze wypowiedzi, to się czasem zastanawiam, co ja tu właściwie robię? . ale się nie poddaję i próbuję . A ten weekend spędzam z zoologią.

Tessy
Posty: 39
Rejestracja: 10 mar 2010, o 19:30

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Tessy »

North, JaneDoe - dzięki wielkie za odpowiedź:)
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Collo »

BlaBlues pisze:Nie ma co się stresować . Ja jak czytam te Wasze wypowiedzi, to się czasem zastanawiam, co ja tu właściwie robię? . ale się nie poddaję i próbuję . A ten weekend spędzam z zoologią
Ja mam dokładnie to samo Ludzie tu piszą o akademickich podręcznikach do biochemii, a ja jadę tylko na Operonie i Omedze
1 dzień ferii, a ja genetyki się uczę. Patologia normalnie
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Jane Doe »

ale bez przesady, to że lubię i korzystam z akademickich książek nie znaczy, że to potrafię na poziomie akademickim
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: BlaBlues »

Haha . Ja stwierdziłam, że lepiej będzie, jeżeli wszystko opanuję na poziomie licealnym z ewentualnym lekkim rozszerzeniem. W końcu to ostatnia szansa .

Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Collo »

Ja nie mówię, że nauka z trudniejszych książek jest zła. Sam nie wiem czy za rok nie zaglądnę do czegoś ponad poziom LO. Po prostu zastanawiam się czy tak ze zwykłych podręczników w ogóle jakieś punkty na tym teście zdobędę
Hellades
Posty: 112
Rejestracja: 30 lip 2010, o 00:18

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Hellades »

Colloportus pisze:Ja nie mówię, że nauka z trudniejszych książek jest zła. Sam nie wiem czy za rok nie zaglądnę do czegoś ponad poziom LO. Po prostu zastanawiam się czy tak ze zwykłych podręczników w ogóle jakieś punkty na tym teście zdobędę
Jeśli wnikliwie przeanalizujesz wszystko w zwykłych podręcznikach to jest duża szansa. Dla mnie osobiście trudniejsze książki nie dostarczają wielkiej wiedzy do OB (bo te megaszczegóły i tak zapominam ), bardziej utrwalają to, co już wiem. Sam wgłębiałem się w wiedzę zaawansowaną tylko z biochemii, człowieka i roślin, a np. z ekologią nie mam większych problemów w pytaniach z poprzednich lat. Kwestia częstego powtarzania przyswojonego materiału i chęci.

W sobotę przekonam się, czy to co piszę, się sprawdza.
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: BlaBlues »

Colloportus, punkty na pewno zdobędziesz . Ja w zeszłym roku z bardzo skromną wiedzą miałam połowę, więc mam nadzieję, że teraz będzie lepiej .
Ale ciekawa jestem, jaki będzie test w tym roku .

Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Jane Doe »

Hellades, no wszyscy zobaczymy Ja też tylko biochemię tak zgłębiam, bo to, co jest w podręcznikach licealnych to jednak trochę za mało. Poza tym nie rozumiem, co oni w tym operonie powypisywali. krótkie wykłady są super pod względem dokładnego przedstawiania wszystkich procesów. I jeszcze immunologię z Jakóbsiaka zrobiłam, ale to dlatego, że lubię i że w pdr absolutnie nie ma nic. Botanikę ze Szweykowskich i Villeego, ale na większości rzeczy się nie skupiam, więc nie wiem, czy mogę powiedzieć o rozszerzaniu materiału. Po prostu nauka z podręczników mi nie podchodzi, nie mogę niczego zapamiętać.
Hellades
Posty: 112
Rejestracja: 30 lip 2010, o 00:18

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Hellades »

Jane Doe pisze:Hellades, no wszyscy zobaczymy Ja też tylko biochemię tak zgłębiam, bo to, co jest w podręcznikach licealnych to jednak trochę za mało. Poza tym nie rozumiem, co oni w tym operonie powypisywali. krótkie wykłady są super pod względem dokładnego przedstawiania wszystkich procesów. I jeszcze immunologię z Jakóbsiaka zrobiłam, ale to dlatego, że lubię i że w pdr absolutnie nie ma nic. Botanikę ze Szweykowskich i Villeego, ale na większości rzeczy się nie skupiam, więc nie wiem, czy mogę powiedzieć o rozszerzaniu materiału. Po prostu nauka z podręczników mi nie podchodzi, nie mogę niczego zapamiętać.
Co do biochemii się zgadzam. Z tym, że Krótkie Wykłady mi jakoś nie podchodziły, wolałem Stryera Myślałem nad immuno, ale na OB aż tak dużo jej nie ma, a jak są to w miarę podstawy. Skupiłem się na innych działach. Szweykowskich czytałaś oba tomy? Ja I tom cały, ale II to tylko glony i grzyby (stwierdziłem, że z roślin za dużo szczegółów i tak nie zapamiętam). Warto było?
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: maszynkadomiesa »

BlaBlues pisze: Ale ciekawa jestem, jaki będzie test w tym roku .
Byle tylko nie obrali całkiem innej drogi niż w zeszłym roku i skupili się tylko na botanice i zoologii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości