XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Pedipalpi
Posty: 141
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 11:53

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Pedipalpi »

Może chcą umniejszyć OWE (albo poziomowi, albo. nie wiem ilością uczestników?). Wygląda to w taki sposób: wybierajcie priorytety (!), wybierajcie OB".
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: kociara1993 »

To byłoby bardzo nieładnie z ich strony, ale znając ludzką zawiść, rzeczywiście coś może być na rzeczy .
Awatar użytkownika
Pedipalpi
Posty: 141
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 11:53

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Pedipalpi »

Trudno określić. Opierając się na spekulacjach, nie warto oskarżać OB o coś takiego.
Awatar użytkownika
Stonechat
Posty: 110
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:38

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Stonechat »

Ja tam nie wiem, kto tam komu chce na złość zrobić, ale termin olimpiady biologicznej wydaje mi się nieco późny. Myślałam, że się trochę do matury zdążę pouczyć. Jednak druga klasa to chyba najlepszy czas na taką olimpiadę. W ogóle to cieszę się, że w tym roku zalogowałam się na forum i mam możliwość poznania was trochę przed etapem centralnym .
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Michaluspospolitus »

Pedipalpi pisze:Może chcą umniejszyć OWE (albo poziomowi, albo. nie wiem ilością uczestników?). Wygląda to w taki sposób: wybierajcie priorytety (!), wybierajcie OB".
Czy coś w tym jest? Nie sądzę.
Choć chciałbym zwrócić uwagę, że od tego roku tytuł laureata OWE daje wstęp na CMUJ. Z jednej strony OWE jest łatwiejsze, ale i całkowicie nieprzewidywalna i nie daje 100% z matury. Z drugiej strony OB jest o wiele trudniejsza, lecz chyba nieco bardziej przewidywalna.

Pozdrawiam,
Michalus
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Jane Doe »

Stonechat, o nie! czasu jest dla mnie zawsze za mało chociaż ja skrajnie traktuję OB i tak bardzo mi zależy, że odłożyłabym wszystko na bok. I w ogóle to ja też się cieszę (:

a co to terminu OB i OWE mam swoją opinię, ale w sumie lepiej nie mówić, bo niektórzy mogliby to źle zrozumieć

edit: Michaluspospolitus, nie zgadzam się z tym, że OB jest bardziej przewidywalna. OWE tyle tylko, że gatunki wymienia A na co ten index?
Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, o 16:40 przez Jane Doe, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pedipalpi
Posty: 141
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 11:53

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Pedipalpi »

Właśnie. Milczenie jest złotem.
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Michaluspospolitus »

Jane Doe pisze:Michaluspospolitus, nie zgadzam się z tym, że OB jest bardziej przewidywalna. OWE tyle tylko, że gatunki wymienia A na co ten index?
Zdecydowania powinienem był napisać, że to moje subiektywne odczucia z własnego udziału w pierwszej klasie. Chodzi mi o to, że jadąc na OB wiem, a przynajmniej wydaje mi się, że wiem, co mi dadzą. Jak nie to, to coś innego. Czarno na białym.
Na OWE walną jakieś cytaty, statystykę, wycinki z ustaw czy rozporządzeń - rzeczy ogólnie mówiąc wzięte z d. No. Na ustnym to samo - np. sukces/porażka w planowaniu przestrzennym, definicja ekofilmu (?) itp. . Nie wiem, czy wiesz, o co mi chodzi.
Nie twierdzę, że na OB nie ma wspomnianych pytań z d. . Ale, moim zdaniem, można sobie poradzić bez strzelania, przynajmniej czasem - weźmy np. zeszłoroczny etap okręgowy OB. Test dało się napisać bardzo porządnie bez znajomości jakichś dodatkowych lektur oprócz Villego, pomimo, że uchodzi za trudny.

Pozdrawiam,
Michalus

PS Nie wiem ilu jest wśród nas weteranów, ale to nie tylko wiadomość do nich. W tamtym roku napotkałem straszne trudności przy szukaniu ludzi z tego forum, pomimo że pytałem niemal każdego, czy ma tu konto.
Więc jakby ktoś chciał mnie znaleźć, to w tym roku nie będzie to trudne. Wypatrujcie długowłosego gościa z ciemną, pełną brodą.
Awatar użytkownika
Pedipalpi
Posty: 141
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 11:53

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Pedipalpi »

Michaluspospolitus pisze: Więc jakby ktoś chciał mnie znaleźć, to w tym roku nie będzie to trudne. Wypatrujcie długowłosego gościa z ciemną, pełną brodą.
Nikt tego nie zapomni!
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Michaluspospolitus »

Doszedłem do wniosku, że stylizacja na Borsuka przyniesie mi szczęście a może i przychylność samego Pana Doktora.

Pozdrawiam,
Michalus
Awatar użytkownika
Stonechat
Posty: 110
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:38

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Stonechat »

Michaluspospolitus pisze:Doszedłem do wniosku, że stylizacja na Borsuka przyniesie mi szczęście a może i przychylność samego Pana Doktora.
He he

Podzielam opinię, co do nieprzewidywalności OWE.
Jeśli chodzi o czas na przygotowania to dla mnie też jest go za mało. Moją słabą stroną jest to, że chociaż bardzo lubię biologię to nie potrafię zrezygnować z innych zajęć i hobby np. nauki języków (angielski, francuski, hiszpański), czytania lektur na język polski, spędzania godzin na forach internetowych czytając o ptasich rzadkościach widzianych ostatnio w Polsce. za duże poświęcenie
Tessy
Posty: 39
Rejestracja: 10 mar 2010, o 19:30

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Tessy »

Cześć:) Też jadę na finał, więc życzę wszystkim powodzenia w przygotowaniach i liczę na świetną atmosferę w Warszawie.
Stonechat, ja właściwie też mam mega dużo zajęć dodatkowych (nie chodzi mi tylko o te zorganizowane, ale po prostu rzeczy które lubię robić), ale jednak to biologię kocham najbardziej, a miłość wymaga poświęceń

Dobra, taki żarcik. Ale w sumie największy odsiew jest na okręgowych, teraz walczą ci którym się chce
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Jane Doe »

Stonechat, a śpisz kiedyś? podziwiam. (:

Michaluspospolitus, haha

Dobra, lecę na studniówkę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość