XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: North »

Dokładnie, a udało się przejść dalejD Teraz rozumiem po prostu pełniej pewne procesy)

Laureaci zazwyczaj mają maksymalną liczbę pkt w rekrutacji, a finaliście tylko 100% z biol (oprócz wspomnianego UJ).
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Jane Doe »

North, no to może UJ mnie uratuje przed maturą z chemii, a przez wakacje ogarnę trochę tę nieszczęsną chemię, żeby na medzie nie wylecieć, bo to byłby największy wstyd wszech czasów no dobra. i tak tej chemii nie powtórzę, ale może jakoś dam radę przetrwać na studiach chciałabym zacząć już w tym roku.

ale jeżeli zostanę laureatką to nie ma o czym mówić. hahahahahahah, jasneeeee

no ale nadal chciałabym mieć te wykazy rekrutacji, więc jakby ktoś mógł mi podesłać, to byłoby miło
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Michaluspospolitus »

Droga Jane, tutaj muszę Cię zmartwić. Na CM UJ należy spełnić wymogi formalne, czyli przystąpić do wszystkich wymaganych egzaminów, czyli biologii i chemii na poziomie rozszerzonym (finaliści po prostu wpisują przedmiot do deklaracji, zaświadczenie podsyła szkoła do OKE/CKE) oraz matematyki na poziomie podstawowym lub fizyki na poziomie rozszerzonym. Nie ma żadnych przeliczników. Zapewne będzie to wszystko gdzieś na na ich stronach, ale dokładnie taki informacje uzyskałem w dziekanacie.
Oczywiście finalistom m.in. OB zostaje tylko zdać porządnie maturę z matematyki/fizyki, laureatom zaś jedynie zdać polski, matematykę i język oraz przystąpić do biologii i chemii. Zaświadczenie jest ważne bezterminowo (jest napisane w regulaminie, potwierdzone w dziekanacie).

Pozdrawiam,
Michalus
fringilla_coelebs
Posty: 23
Rejestracja: 18 gru 2011, o 20:07

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: fringilla_coelebs »

Michaluspospolitus, Czyli jeżeli będę mieć 100% z biologii, to tak czy inaczej muszę przystąpić do egzaminu (tzn. muszę przyjść i usiąść pisać 14.05) czy raczej tylko mieć wpisaną biologię w deklarację?

North, W Operonie rzeczywiście zdarzają się nic nie znaczące i nic nie wnoszące opisy, ale na szczęście mam bardzo dobrą nauczycielkę biologii
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Michaluspospolitus »

fringilla_coelebs - nie. Jako finaliści musimy tylko wpisać biologię w deklarację i. tyle. Trudno mi powiedzieć, czy trzeba będzie symbolicznie podpisać listę obecności, czy nie. Wicedyrektor powiedział mi, że nie, ale jakoś nie jestem do tego przekonany.
Może to rozjaśni:
"Wymogiem formalnym jest posiadanie wyniku maturalnego z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki co najmniej na poziomie podstawowym albo fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym.
Bezpośrednio z linka powyżej.
My z góry, ustawowo, mamy 100% (zakładam, że nie da się napisać testu centralnego na mniej niż 42 punkty), jeśli tylko, co oczywiste, wpisaliśmy biologię do deklaracji.

Pozdrawiam,
Michalus
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Madame le Docteur »

Michaluspospolitus, Jeśli jesteśmy zwolnieni z egzaminu to nie musimy na niego przychodzić, a tym bardziej podpisywać listy obecności. Nie możemy podpisywać się na liście na egzaminie, na którym nas teoretycznie nie ma

Nie wiecie kiedy rusza internetowa rejestracja kandydatów? Jeszcze przed maturą, czy już w wakacje?
fringilla_coelebs
Posty: 23
Rejestracja: 18 gru 2011, o 20:07

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: fringilla_coelebs »

Na UJ rusza 31.05.
klg
Posty: 87
Rejestracja: 29 sty 2012, o 22:28

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: klg »

Michaluspospolitus, Jeśli jesteśmy zwolnieni z egzaminu to nie musimy na niego przychodzić, a tym bardziej podpisywać listy obecności. Nie możemy podpisywać się na liście na egzaminie, na którym nas teoretycznie nie ma
Matura dla mnie to jeszcze nie w tym roku, ale pozwolę sobie uzupełnić. Warunkiem uzyskania 100% biologii (w naszym przypadku, można rozszerzyć) jest zdeklarowanie chęci zdawania stosownego egzaminu i najpóźniej tydzień przez (?dokładnego terminu nie pamiętam?) należy donieść dokument, który się dostało podczas finału OB. Jeśli tego uczeń nie zrobi to jest to równoznaczne z zrzeknięciem się przywileju.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Jane Doe »

Michaluspospolitus, niespecjalnie się tym przejęłam ale dzięki za inf. W sumie to dobrze, że mnie tutaj o wszystkim informujecie, bo o tym, co napisał klg to ja nie wiedziałam. Czas się ogarnąć życiowo
btw czemu już wielki nie-fan roślin? Dobrze, że nadal Trójki

Ale nadal bym prosiła o te warunki rekrutacji dla olimpijczyków, jeśli ktoś znalazł, dzięki
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Jane Doe »

klg, dzięki wielkie
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Michaluspospolitus »

Jane Doe pisze:btw czemu już wielki nie-fan roślin?
Wiele się zmieniło od pierwszej klasy liceum, głównie w ciągu ostatniego roku. Rośliny mogę rozpoznawać (choć nie pamiętam już tylu co kiedyś, czasy kiedy klucz do rozpoznawania storczyków miałem w głowie dawno minęły i bardzo miło je wspominam) i tyle. Właśnie robiłem zadania z fizjologii roślin - materiał łatwy, ale jaki okazało się nieprzyjemny.
Dołączyłem do tych, co uważają, że są rzeczy ciekawsze niż botanika. W ciągu wspomnianego roku np. zapałałem niespodziewaną miłością do biologii molekularnej, choróbska i leki zawsze lubiłem, ale teraz mając podstawy molekularne, mikrobiologiczne i z fizjologii człowieka można hulać, nawet i z farmakologią, do której to poczułem ostatnio afekt. Naprawdę, moim zdaniem to wszystko jest o wiele ciekawsze niż botanika.
Bardzo się cieszę, że biologia stała się dla mnie zamiast pewnym poczucia obowiązku i rutyny - pasją, miłością, fascynacją i życzę tego każdemu! Powiem Wam, że ostatnimi miesiącami jestem wyjątkowo zadowolony z życia!

Pozdrawiam,
Michalus
Tessy
Posty: 39
Rejestracja: 10 mar 2010, o 19:30

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Tessy »

Czy ja dobrze widzę? Finał daje indeks na WUM?
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Post autor: Madame le Docteur »

Indeks na WUM dostają laureaci. Finaliści 100% z biologii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości