XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: sylwucha010 »

ja jestem za ! i może mi się uda z 10-20 osób ściągnąć
Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

U mnie już jest 4 uczestników z zeszłego roku + 3 nauczycieli biologii + 1 klasy ( gdzieś z 3-10 ) i rodzice, oni też się liczą.
Vethod
Posty: 74
Rejestracja: 7 lip 2012, o 17:47

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Vethod »

Podobno dostali tyle samo pieniedzy co na 3 poprzednie olimpiady. Czyli cos okolo 1,1mln PLN. Wydaje mi sie ze za duzo wynosilo ich zwracanie pieniedzy za dojazdy/obiady w IIetapie. Jedyny sposob zeby ograniczyc liczbe uczestnikow to zmiana zastad na ktorych sie przyjmuje do IIetapu oraz reducja miejsc. 3/4 miejsc obcieli. Zyskuja wiec duzo kasy. Pozatym pewnie beda promowac ludzi ze stolic wojewodztw bo takim sie nie daje obiadow. Do tego redukcja liczby testow. Same oszczednosci. Kasa kasa kasa!

Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

Dziękuję, to też uwzględnię w mojej petycji .
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Heh, obawiam się, że już za późno na coś takiego. Regulamin został wysłany do zaakceptowania przez MEN, a dokonanie w nim radykalnych zmian to zapewne nie taka prosta sprawa.
Argument odbierania nabytych praw stracił na mocy, bo mamy możliwość startowania z zeszłoroczną pracą, ale przeciwko wątpliwemu kryterium kwalifikacji do etapu okręgowego można protestować.
Vethod, może już nie posuwajmy się aż tak daleko, że mieszkańcy stolic województw będą mieć fory, bo jednak recenzenci to często prości i sympatyczni ludzie, a nie jakieś bestie dzielące uczniów na lepszych i gorszych . Ale jakby nie było, zapewne powiedzenie - Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniądze poniekąd sprawdza się i tutajgt
neutrofil
Posty: 56
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: neutrofil »

Vethod, naprawdę to zwracanie oszczędności mogli sobie darować. temu kto zależy zapłaci za dojazd do stolicy województwa z własnej kieszeni, no ale bez przesady żeby z tego powodu obniżali ilość osób, które dostają się do okręgówki
Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

Ja myślę, że warto spróbować. Oni czują się bezkarni. Prawda jest taka, że nabyte prawa tracą moc i wszyscy doskonale o tym wiedzą. Nie robiąc nic zgadzamy się na takie traktowanie. Chcemy przywrócić poprzedni regulamin i myślę, że MEN nie będzie miał nic przeciwko, jak ogrom ludu zwali mu się na głowę. Wszystko da się zorganizować, potrzeba tylko chęci.
Vethod
Posty: 74
Rejestracja: 7 lip 2012, o 17:47

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Vethod »

No moze troche przesadzilem jesli chodzi o ta faworyzacje ludzi. Ale jest roznica wydrukowac i ocenic 40testow a 300testow. Do tego wykarmic 40osob albo zwrocic ok 250osoba za dojazd a teraz moze 30. Bezsenowne ograniczenia dla ludzi co maja szanse na IIetapie a praca nie dostanie tyle ile jest wymagane.

Awatar użytkownika
pogodynka13
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 14:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pogodynka13 »

Jak już im tak zależy na kasie to naprawdę każdy by sobie nawet za papier na test zapłacił i za dojazd byle by móc go napisać.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Próbować zawsze można
Tylko sugestia z mojej strony jest taka, żeby skupić się na rzeczowych uwagach, czyli przede wszystkim niewłaściwych kryteriach awansu do okręgówki. A dlaczegóż ono wprowadzili, nie ma co przypuszczać, wyjaśniać tę kwestię mogą tylko organizatorzy.
neutrofil
Posty: 56
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: neutrofil »

zachęcam do udzielania się także w tym wątku na forum OB, czasami niektórzy przedstawiciele KGOB tam zaglądają
Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

No fakt, zaglądają by usunąć kłopotliwe posty . Ale można spróbować.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

Ja bym też nie próbował zmieniać całego regulaminu tylko żeby Ci co mają prace na dwa lata według starych zasad mogli ten test napisać. Na początku było że nie trzeba robić nowej pracy no mimo wszystko nie trzeba, ale regulamin nowy każdy zna. Ja mam prace na 38 punktów ale dotyczyła ona patyczaków i jakoś mi się nie widzi to że znajdę 100 jajeczek z których za miesiąc wylęgną się patyczaki żebym powtórzył całe doświadczenie no chyba że KGOB mi je załatwi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości