XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

Ja proponuję żeby warunki dostania się do okręgówki zostały takie jak wcześniej, czyli praca na ponad 30 pkt- nie masz czym się martwić, praca na 20pkt - przykro mi musisz powtórzyć. P.S jak będziemy myśleć tylko osobie to 1 klasy nie podpiszą, nie będą miały w tym interesu.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

A nauka jak wam idzie? Ja, pomimo zmiany tego regulaminu i ogólnie zawrotu glowy z tym zamieszaniem, zabralem sie - na początek cytologia, później mikrobiologia i bezkręgowce, ktorymi planuje spędzić wakacje

placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

Mnie trochę zmiana regulaminu zdemotywowała, ale dziś prawdopodobnie skończę biochemie powtarzać i potem powtórka cytologi a przez resztę wakacji zoologia i botanika.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

"Prace ubiegłoroczne nie będą jeszcze raz sprawdzane, pozostają z ubiegłoroczną oceną z recenzji pracy. Tegoroczna będzie tylko ocena z egzaminu ustnego w szkole.
Prace poprawione tzn. rozszerzone o nowe doświadczenia są oceniane od nowa, jako nowa praca. Decyzja o poprawieniu pracy jest nieodwracalna, tzn. jesli poprawiona praca będzie oceniona słabiej niż zeszłoroczna, to nie można się z tego wycofać.MSob : ) a więc Ci co mają sporo co ponad 40 punktów nie muszą się martwić poprawami
Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alessandra »

Ale czy to ponad 40 pkt wystarczy? Bo coś mi sie nie wydaje szczerze mówiąc. Sporo osób miało 50 pkt u nas.
neutrofil
Posty: 56
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: neutrofil »

bioman, jeśli masz 47 pkt za prace to nei masz się czego bać i bez problemu możesz startować do okręgówki. ja mam 43 pkt i nie wiem czy uczyć się pod maturę czy pod OB, a wiem że mógłbym mieć spore szanse bo w ubiegłorocznych zawodach okręgowym miałem 69 pkt, tylko oczywiście jak nie chciało mi sie nauczyć fauny i flory /
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

No chcoiaż tyle! Troszkę się pocieszyłem
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Ze strony olimpiady. KGOB: W KGOB sa osoby, które uczą w szkole, a także osoby, które kształcą nauczycieli, a także pracują w CKE, więc nie jest prawdą, że nikt nie pomyślał o testach. Wybrane rozwiązane jest jedynym możliwym z przyczyn organizacyjno-finansowych. Proszę, zaprzestajcie pouczania, co KGOB powinien, ponieważ nie znacie złożoności organizacyjnej olimpiady oraz warunków rozmów z MEN
Heh, zbyt optymistycznie nie brzmi .
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

Cóż pozostaje chyba tylko poprawić prace i liczyć na łaskę egzaminatora.
Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

Rozmawiałam z nauczycielką z biologii, polskiego i wychowawczynią. Zgodziły nam się pomóc. Moja wychowawczyni, która uczy WOSu i nauczycielka z polskiego piszą pisemny protest pod którym ja i 4 moich kolegów (również uczestników) osobiście się podpiszemy i wyślemy do KGOB pocztą. Ponadto organizujemy akcję na facebooku i właśnie tutaj na forum. Chodzi o to, że po sprawdzeniu przez nauczycielkę z polskiego ukażą się tutaj dwie petycje. Waszym zadaniem jest tylko je skopiować, podpisać się i przesłać na mail KGOB, ( który będzie zresztą podany w petycji). Druga petycja kierowana jest do waszych znajomych, rodzin, nauczycieli itp. Będzie ona składała się z tej samej treści co ta pierwsza z małym dopiskiem *osobiście sprawa mnie nie dotyczy, jednak w pełni popieram poruszone kwestie". Proszę Was, przynajmniej spróbujmy coś zdziałać. Jeśli będzie 5 tys mail może coś się zmieni. Nie warto się poddawać.
Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alessandra »

Zmieniając temat, z jakich książek korzystacie powtarzając cytologię? Co się przydawało do tej pory?
qucer330
Posty: 55
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: qucer330 »

Podstawowy fundament oparty solidnie na informacjach z biologii Campbella (porządne, łatwo zapadające w pamieć obrazy organelli), a posiłkuję się informacjami doczytanymi z nowej ery i operonu (na ten sam temat). Informacje z operonu pochodzą po części z biologii komórki Albersta, co też jest dosyć ciekawą (zbyt obszerną według mnie) pozycją
Awatar użytkownika
pulares
Posty: 94
Rejestracja: 9 sty 2012, o 14:51

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pulares »

Co KGOB mówi o nowym egzaminie:
W nowym teście będzie kilka, kilkanaście pytań zamkniętych lub otwartych, innych niż pytania testowe z jedną prawidłowa odpowiedzią (jak dotychczas). Pytania muszą być jednoznaczne i krótkie (pozwalające na szybkie i sprawiedliwe sprawdzenie testów) czyli np. proste wyliczenia,podpisy pod rysunkami, schematami,rozpoznanie zdjęcia lub schematu, uzupełnienie luk w zdaniu, dopasowanie, pytania typu prawda/fałsz itd. Na pewno nie będą to pytania otwarte typu maturalnego z dłuższą wypowiedzią lub z dowolną wypowiedzią. Podobnie jak w innych olimpiadach, MEN sugeruje zbliżenie formuły egzaminu pisemnego do egzaminu jak na zawodach międzynarodowych, gdzie właśnie są tego typu pytania. Po ostatecznym zatwierdzeniu regulaminu (we wrześniu) podamy przykładowe typy zadań/ przykładowe zadania. MSob
tekst z forum olimpbiol.uw.edu.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości