XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Alessandra, z komórki polecam to, co qucer330, a oprócz tego Notatki z lekcji I.Żelazny (Cytologia"), Komórka Bukały i Cytologia z serii Lewińskiego
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: boardslides »

Macie jakiś plan nauki na wakacje? Czy jeśli bym sobie powtarzał jakoś godzinę dziennie to mam szanse ?
qucer330
Posty: 55
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: qucer330 »

Czy jeśli bym sobie powtarzał jakoś godzinę dziennie to mam szanse ?
Jeśli jesteś już bardzo dobrze przygotowany - to przy 1 godzinnej dziennej powtórce na pewno będziesz bardzo dobry. Jednak zakładając, że chcesz tę godzinę wykorzystać na pracę z biologią to odpowiedź jest bardzo trudna. Liczy się tutaj wiele rzeczy, żeby taką godzinę móc efektywnie wykorzystać
Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alessandra »

Jak ktoś szybko się uczy i szybko zapamiętuje to ta godzinka będzie wystarczająca, ale czy wystarczy Ci ona ,żeby robić także powtórki?

Odnośnie informacji nt. z czego się uczyć cytologii - no niestety Campbella nie mam, więc posiłkuję się Ville, mam nadzieję, że dużo informacji mnie nie ominie w ten sposób
Awatar użytkownika
Ollie
Posty: 443
Rejestracja: 17 gru 2008, o 16:56

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Ollie »

Oczywiście, że nie. Ville w połączeniu z innymi książkami zupełnie wystarczy. W Campbellu jedynie rysunki były lepsze, a większych różnic w treści nie zauważyłam.

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Alessandra, wśród moich notatek jest taki plik Campbell", tam wypisałam ciekawe informacje z Campbella.
qucer330
Posty: 55
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: qucer330 »

Campbell naprawdę ma trochę więcej różnic niż Ville, napisałem o tym już wcześniej w pewnym temacie dotyczącym porównania oby tych książek (przeczytałem wcześniej pewne 3 tematy w Ville, a potem te same 3 w Campbellu) różnic było całkiem sporo, Campbell lepszy według mnie Zainteresowanym proponuję odszukać ten temat
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Mi się Campbella czytało całkiem przyjemnie, jeśli miałabym wybierać, pomiędzy nim a Villim, chyba wybrałabym jednak Campbella Ale jeśli ktoś ma tylko Villeego, to warto sobie właśnie uzupełnić niektóre informacje znajdujące się Campbellu, których nie ma w Villim, np. miRNA (które, nawiasem mówiąc, pojawia się w KW Biochemia")
Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

Rozmawiajcie dalej o tym co powtarzać, a w grudniu się okażę, że uczyliście się na marne, bo się nie dostaliście. Wtedy to będzie panika, niecałe pół roku do matury! Najprawdopodobniej dostaną się osoby z 48-50 punktami, na miejscu reszty nawet bym na to nie liczyła. Z koleżanką organizuję wydarzenie o którym już wcześniej informowałam.
YOLO
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2012, o 08:29

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: YOLO »

a co myślicie o Danowskim, korzystaliście się z niego bądź zamierzacie? ja bardzo go lubię, jakoś lekko mi się z niego uczy
Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alessandra »

Ten protest nic nie da, wiec lepiej się wziąć na naukę niż na tracić czas na takie rzeczy - przecież napisali wyraźnie, że to male fundusze, a od protestów im nie przybędzie - chyba, ze czegoś nie wiem A poza tym, to poprawiamy prace a nie marudzimy, nikt nie mówił, że będzie łatwo, prawda?

Nie czytałam Danowskiego, a mówisz, że dobre? Może się przejdę do księgarni i zobaczę jak jest.
YOLO
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2012, o 08:29

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: YOLO »

tak no ja polecam, sama dostałam jedną część jako nagrodę za wyróżnienie pracy badawczej, (najlepsze jest to, że sam Danowski mi ją recenzował i zgosił do wyrożnienia^^) a potem 2 następne sobie zakupiłam
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Olciszka21, mnie podany link przekierowuje do mojego kalendarza wydarzeń.
Też mi się wydaje, że tu żadne protesty nic nie dadzą, bo z komentarzy KGOB na stronie olimpiady wynika, że najwięcej zależy od MEN i organizatorzy olimpiady muszą się stosować do ich zaleceń. Dlatego wprowadzane są pytania otwarte i zapewne też zmniejszana liczba uczestników. Skoro na zrobienie jeszcze jednego testu na etapie szkolnym nie ma wystarczająco środków, musieli przyjąć tańsze kryterium kwalifikacji.
Do matury tak czy siak trzeba się będzie uczyć, przecież nikt nie ma gwarancji, że się dostanie do finału .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości