XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
qucer330
Posty: 55
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: qucer330 »

Okręgowy przerobić wszystkie wcześniejsze olimpiady + trochę mózgu centralka i gg 100% z biochy na maturce!
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

W tym momencie to dostanie sie do okregowego jest cięzsze niz wyuczeniu sie paru podrecznikow i kwalifikacja do centralki. Smutne
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

I jeszcze ta nie pewność kujesz a tu w grudniu upss przykro nam. Ci co mają 45 i +45 to chociaż spokój z poprawami itp i mogą się na nauce skoncentrować
Awatar użytkownika
DVC
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2010, o 12:23

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: DVC »

KGOB odpowiedziało na stronie olimpiady na nasze prośby ale niestety ciągle nic o_O

zmija27_1995
Posty: 15
Rejestracja: 28 mar 2012, o 14:26

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: zmija27_1995 »

Czy ktoś się dowiadywał jak to wygląda z tymi poprawami prac? W jakim stopniu je trzeba poprawiać? Bo nie mam zamiaru robić nowej pracy badawczej a z moimi 33 punktami nie mogę na nic liczyć. Co oznacza, że powinienem raczej zrezygnować z OB.
Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alessandra »

Trzeba dorobić doświadczenia,nie mogą to być zmiany kosmetyczne tylko.

neutrofil
Posty: 56
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: neutrofil »

ja się założę, że za 3 lata znowu zmienią regulamin, tylko na lepsze, bo zobaczą co zrobili/zepsuli i że to było bezsensu. jak zawsze nasze roczniki muszą mieć najgorzej /
Awatar użytkownika
dokorow
Posty: 7
Rejestracja: 7 lip 2013, o 12:13

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: dokorow »

Ja już powoli trace włosy przez te ciągłe zmiany. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko porządnie się do tego przyłożyć i się nie interesować resztą świata. Żyjmy nadzieją, że będzie tak samo jak rok temu, tzn. też były plany zmian w I etapie ale pozostało wszystko po staremu Czy się mylę?
Awatar użytkownika
muffina
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 20:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: muffina »

"Zgłoszenie tematu pracy badawczej

lub zgłoszenie o zamiarze uczestniczenia z pracą badawczą

z poprzedniej edycji (tylko w roku 2013/2014) – do 31 sierpnia 2013

Czyli nawet jeśli mój temat został zgłoszony w roku szkolnym -(wówczas gdy była na to termin ) ale zmieniłam go to muszę wysłać im nowy ?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

To ja już nic nie wiem.
Tu jest napisane,że poprawić znaczy dorobić doswiadczenia. Ja mam klika stratnych punktów. Recenzja z KO odjeła mi punkty za styl, błąd w tytule. Doświadzenie a i statystyka i dyskusja sa na maxa

Nie pamietam ile ze szkolnego ale tylko coś koło 40. Jak poprawię to szkolna ocena na pewno wzrośnie. Czy skolny bedzie tak samo liczony jak KO .Wiem pytanie retoryczne nikt nic nie wie.
Awatar użytkownika
Vidavell
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:39

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Vidavell »

Po co skrócili ta listę zakwalifikowanych do II etapu? Brak kasy na kartki? Jak im brak funduszy dupę ściska, to niech to zrobią odpłatnie (każdy zapłaci sobie te 7,5 zł i bezstresowo podejdziemy do II etapu).
Chyba, że nie to jest powodem, nie wgłębiałem się w to
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Erick »

Problem w tym, że oni nie mogą pozwolić, aby ktoś sam sobie płacił za udział w OB, bo to niezgodne z zasadami.Dlatego muszą zmniejszyć liczbę uczestników. Tak wypowiadał się człowiek z komitetu na forum OB. Bez sensu, ale to Polska, więc nic dziwnego.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

Mam pytanie, czym się różnią przywileje przy rekrutacji na studia medyczyne (lekarski) np. na WUM w przypadku zostania finalistą/laureatem? Z tytułem laureata w ogole juz nie patrzą na wyniki np. chemii i matmy (tylko zdać trzeba)? A jak z finalistą?

Pytam, bo znalazłem coś takiego (oficjalne na rok 14/15) na stronie WUM

"1) laureaci stopnia centralnego (najwyższego) olimpiad przedmiotowych z: biologii, chemii, fizyki, matematyki – przyjmowani są w pierwszej kolejności na wszystkie kierunki studiów. Możliwość taką mają wyłącznie te osoby, które zostały laureatami wyżej wymienionych olimpiad w roku kalendarzowym rekrutacji lub w roku kalendarzowym poprzedzającym rok rekrutacji
2) finaliści stopnia centralnego (najwyższego) olimpiad przedmiotowych z: biologii, chemii, fizyki i matematyki – przyjmowani są w pierwszej kolejności na wszystkie kierunki studiów I-go stopnia. Możliwość taką mają wyłącznie te osoby, które zostały finalistami wyżej wymienionych olimpiad w roku kalendarzowym rekrutacji lub w roku kalendarzowym poprzedzającym rok rekrutacji"

Wg tego nie ma roznicy miedzy finalista/laureatem jesli chodzi o studia I stopnia stacjo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość