XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
neutrofil
Posty: 56
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: neutrofil »

bioman, z tekstu wynika, że niczym to się nie różni, jak donoszą moje ploteczkowe informacje szkolne jedna osoba z mojej szkoły była finalistą OB, nie dostała się na CMUJ, ale dostała się na WUM, więc może wystarczy finalista by mieć indeks

ale za to na CMUJ to są heheszki /. kilka lat temu było tak, że jeśli ma się finalistę np z biologii to masz max pkt z biologii i chemii, teraz jest tak, że masz tylko max pkt z biologii
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

A i tak rekrutacja w tym roku skończyła się na 278.
Te same wymagania Na WUM ( czyli bio chem mat podst.) i tam tylko 270.
Na UJ niedługo to tylko sami laureaci i co lepsi finaliści
No chyba że zmniejszą ilość laureatów i finalistów na olimpiadach. Bo takie tendencje jak pamiętam i to dośc mocne były na konkursach przedmiotowych jak startowałam.
Awatar użytkownika
Ollie
Posty: 443
Rejestracja: 17 gru 2008, o 16:56

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Ollie »

załącznik 18, strona druga, pierwszy przykład. W tym roku było tak samo, czyli finaliści na WUMie i CMUJ mają po prostu max z matury w przedmiotu, z którego mają tytuł, ale nic więcej. A dostanie się do Warszawy, a do Krakowa nie, nie jest dziwny, wystarczy przejrzeć progi
________

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: ________ »

bioman pisze: 2) finaliści stopnia centralnego (najwyższego) olimpiad przedmiotowych z: biologii, chemii, fizyki i matematyki – przyjmowani są w pierwszej kolejności na wszystkie kierunki studiów I-go stopnia.
(wikipedia - hasło : studia pierwszego stopnia) Studia pierwszego stopnia kończą się w
Polsce uzyskaniem tytułu zawodowego
licencjata lub inżyniera. Absolwent
studiów pierwszego stopnia, po obronie
pracy dyplomowej, w świetle ustawy
Polska Klasyfikacja Edukacji (PKE),
zdobywa wykształcenie wyższe
zawodowe.
Nauka na studiach pierwszego stopnia
wymaga uprzedniego ukończenia szkoły
średniej oraz zdania matury i kończy się
obroną pracy dyplomowej. Studia
licencjackie trwają co najmniej sześć
semestrów, a studia inżynierskie co
najmniej siedem semestrów. Ukończenie
tych studiów pozwala kontynuować
naukę na studiach drugiego stopnia.
Kierunek lekarski to NIE są studia pierwszego stopnia! (według wikipedii są to studia jednolite magisterskie).
neutrofil
Posty: 56
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: neutrofil »

czyli co, finaliści w Wawie nie mają żadnych przywilejów, tylko max pkt z danego przedmiotu ?

zapomniałem dodać, że jeśli ma się laureata to ma się już indeks na CMUJ i dlatego też na listach rekrutacyjnych pierwsze 30 osób mają max pkt, bo niektórzy robią (uczą się na) laureata z Olimpiad o elektryczności, technice, rolnictwie, żywieniu i innego typu. co ten UJ robi, to ja nie wiem
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

sylwia1508, dzięki za wyjasnienie -) No szkoda. Ale i tak warto walczyć w OB!

Trochę się zdziwiłem, ze finalista/laureat ma takie same przywileje jesli chodzi o rodzaj olimpiad - biologia/chemia - OK, ale olimpiada z matmy i fizy? Nie mówię tutaj o prestiżu tych olimpiad, bo może i jest większy od OB, ale typowy talent, umysł matematyczny, który jest laureatem olim matematycznej tak po prostu idzie na medycyne? Watpie.


P.S. A tak w ogole jak wakacje/nauka do OB? Powtarzacie cos?
Awatar użytkownika
Vidavell
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:39

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Vidavell »

To znowu ja, nie potrafię znaleźć polecanych przez was książek, jeżeli chodzi o kręgowce.
Możecie powtórzyć mi ta listę?
Mi się ona obiła o oczy, chyba bioman pisał, a neutrofil i Glikoproteina mu odpisali. chyba neutrofil napisał, że Zoologia Pani Grzegorek. Ale co Glikoproteina napisała, to nie pamiętam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Ja pisałam, że kręgowców uczyłam się głównie z podręczników, Bukały i Notatek z lekcji", a także konkretnych gatunków ze Spotkań z przyrodą Multico, doczytałam też z Lewińskiego To mi wystarczyło pod kątem OB, ale w ramach świetnego rozszerzenia można poczytać, podobno najlepszą, Zoologię Grodzińskiego
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Ja nic nie powtarzam, staram się wypocząć i nie patrzeć na kalendarz.
Chociaż jak ostatnio zapakowałam się na wieś, to przez odcięcie od znajomych i internetu przejrzałam jeszcze trochę Bezkręgowców Jury. Obawiam się, że mało mi w głowie z tej cegły zostanie, ale przynajmniej trochę mitów z notatek lekcyjnych obaliłam .
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

wiecie moze z jakiej to ksiazki?
1.jpg
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Posty: 410
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 19:33

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Mysikrólik »

bioman, wygląda jak podręcznik z wyd. Prószyński i S-ka
neutrofil
Posty: 56
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: neutrofil »

Czy jeśli szkoła nie zgłosi tematów pracy uczniów do końca sierpnia do KOOB, tylko od razu wyśle gotowe prace w październiku , to czy może brać udział w OB? Jest to ważne, ponieważ trudno we wakacje skontaktować się z uczniami aby podali tematy.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

neutrofil, jak ja jeszcze startowałam, to te zgłoszone tematy nie miały aż takiego znaczenia i można było nie mieć zgłoszonego tematu, tylko wysłać w październiku gotową pracę lub napisać pracę na inny temat niż się zgłosiło Tyle, że wtedy taki nowy temat nie był sprawdzony przez KOOB, czy spełnia wymagania i czy jest dobrze sformułowany Myślę, że teraz pod tym względem nic się nie zmieni, ale lepiej się upewnij dzwoniąc do komitetu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości