XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

Coś moja biologica (Kraków) mówiła o możliwości poprawienia pracy,dopisania czegoś.Tak zrozumiałam A na stronie warszawskiej jest

Kod: Zaznacz cały

biol.uw.edu.pl/koob/
coś podobnie
Nowy regulamin nie przewiduje sytuacji, że z pracą wykonaną w poprzednim roku można startować w następnej edycji olimpiady.
Istnieje natomiast możliwość dorobienia wyników do pracy z poprzedniego roku, poprawienia jej. Wprowadziliśmy też konieczność przesłania pracy w formie elektronicznej (na płycie CD). W sytuacji poprawiania pracy, na płycie musi znaleźć się praca stara i nowa poprawiona, tak aby recenzent mógł je porównać.
NIEZALEŻNIE OD PUNKTÓW UZYSKANYCH NA POPRZEDNICH OLIMPIADACH UCZEŃ MUSI NAPISAĆ NOWĄ PRACĘ, LUB POPRAWIĆ ZESZŁOROCZNĄ!

- Zgłoszenia uczestników do Olimpiady w roku szkolnym 2013/2014, zawierające tematy prac badawczych przyjmujemy tylko do końca roku szkolnego 2012/2013.

Ja tam swojej recenzji nawet nie czytałam, ale co tu poprawić jak jest chyba 45 albo 50
Awatar użytkownika
DVC
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2010, o 12:23

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: DVC »

ja w ogóle jestem zrozpaczona tym jak oni wszystko utrudniają. w jaki sposób mam pisać nowa pracę albo poprawiać ta która już mam skoro informują mnie o tym w czerwcu i to jeszcze nieoficjalnie a moja pracę robiłam od kwietnia do września poprzedniego roku .i co mam niby poprawiać jak wszystko jest zrobione wg mnie jak najlepiej a uwagi od recenzenta nic nie wnoszą albo wręcz się z nimi nie zgadzam. z reszta jest oceniona na ponad 40 pktow więc predzej mogę tam coś zepsuć niz poprawić. no i miejsce jest przecież ograniczone. eh załamałam się . zamiast się uczyć bo nad praca się już wystarczająco natrudzilam to muszę się martwić czy wg wezmę udział za rok a ta olimpiada jest dla mnie najważniejsza ! na razie staram się nie panikowac i czekam na oficjalny regulamin i wtedy się pewnie wszystko okaże . oby było dobrze :-(

Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Moja nauczycielka dzwoniła do komitetu okręgowego i otrzymała dokładnie taką samą informację, jak ta ze strony okręgu warszawskiego.
Generalnie nie ogarniam kwestii poprawiania starej pracy. W sensie, że mogę na przykład dorobić inne próby, tudzież przeprowadzić doświadczenie na innym gatunku i porównać z wynikami z poprzedniej pracy? Nie wiem tylko, gdzie to wszystko pomieścić, skoro pisząc ostatnią pracę miałam już problem z upchnięciem wszystkich informacji.
Zmiana regulaminu jest szczególnie przykra dla osób, które poświęciły wiele pracy i serca dla swoich doświadczeń lub obserwacji. Niefajne jest też to, że mamy mało czasu na przygotowanie tej pracy.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

dorwałam recenzję za tematykę straciłam 1(na 10) punkt w tytule muszę dopisać jeden wyraz
Styl i język pracy- straciłam 2 punkty,(na 5) ale jest napisane tylko,że styl niektórych zdań budzi zastrzeżenia".
No to o jeden punkt poprawię. Zdania wszystkie moim zdaniem są napisane prawidłowo gramatycznie, są WSZYSTKIE przecinki, nie ma błędów no a styl jest jaki jest typu wymieszano i uzyskano".
No i jak to u licha poprawić?
A jak ktoś ma pracę na maximum punktów? to musi pisać nową! zastanawiam się czy nie zrezygnować
NO I KIEDYBĘDZIE TEN REGULAMIN- miało być na poczatku czerwca1
Awatar użytkownika
DVC
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2010, o 12:23

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: DVC »

1. Zgodnie z decyzją MEN wszystkie olimpiady przedmiotowe organizowane są na podstawie umów podpisywanych na okres trzech lat szkolnych z organizatorami wyłonionymi na zasadzie konkursu.
2. Formuła otwartego konkursu dopuszcza możliwość wyłonienia przez MEN nowego organizatora, proponującego nowe zasady lub zmianę zasad w kolejnych edycjach olimpiad przedmiotowych. W konsekwencji, należy liczyć się z możliwością niewykorzystania w kolejnej edycji, praw nabytych w edycji olimpiady przedmiotowej organizowanej wg poprzednich zasad.
3. W edycjach olimpiady biologicznej organizowanej w wyniku tegorocznego konkursu, tj. w latach szkolnych 2013/2014, 2014/2015 oraz 2015/2016, w związku ze zmianą regulaminu uczestnicy nie będą nabywali prawa do startu w kolejnych latach z raz wykonaną pracą. Wymagana będzie nowa praca badawcza w każdej edycji zawodów. W kolejnych latach uczeń może poprawiać już zrecenzowaną pracę badawczą. Praca badawcza może być wykonana w przeciągu całej nauki w szkole ponadgimnazjalnej tj. od klasy pierwszej.

4. Jedynie w roku przejściowym tj. w roku szkolnym 2013/2014, KGOB uwzględnia nabyte prawa uczestników poprzednich edycji do zgłoszenia się do zawodów szkolnych z ubiegłoroczną pracą badawczą.

5. Kryterium kwalifikacji do zawodów okręgowych zawiera miedzy innymi wynik recenzji szkolnej i okręgowej.


czyli możemy chyba możemy czuć się bezpieczni? B-)

bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

i Bóg zapłać -) No to bierzemy się za Bezkregowce Jury
Awatar użytkownika
pulares
Posty: 94
Rejestracja: 9 sty 2012, o 14:51

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pulares »

Bezkręgowce Jury. hmm nie wiem dlaczego wyrzucili tą pozycję z wykazu, skoro i tak prawie zawsze się przydaje
Awatar użytkownika
DVC
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2010, o 12:23

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: DVC »

a jak myślicie, co z ta wersja elektroniczną ? trzeba wysyłać?

bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

pulares, biore udzial w ob drugi raz, ogólnie olimpiade śledze od początku liceum i nic co oni tam rabią, bącz umieszczają na stronie NA PEWNO nie ma na celu pomoc uczestnikowi, bądz w jakikolwiek sposob ulatwic przygotowania.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

DVC skąd taka wiadomość?
Na stronie olimpiady pojawił się link więcej przy olimpiadzie terminy 13/14 ale pod żadną przegladarką mi się nie otwiera.(java script i nie działa u nich)

edit jest 19.08 teraz już nie ma linku
Ostatnio zmieniony 6 cze 2013, o 18:22 przez tchorz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DVC
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2010, o 12:23

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: DVC »

Kod: Zaznacz cały

biol.uw.edu.pl/koob
tutaj coś piszą o wersji elektronicznej.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

A jak było kiedyś? Czy pracę drukowało się jeszcze raz i wysyłało po raz drugi?
A jak elektronicznie przesłać tytuł? Jak na jednej kartce to bedzie inaczej niż wydruk bo tam szerokość trzech kartek?
Awatar użytkownika
DVC
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2010, o 12:23

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: DVC »

nie no chyba się drugi raz nie drukowało, przynajmniej u mnie nikt nie drukował, po prostu jechał i pisał test. ale skoro nie ma nic o elektronicznej wersji w nowym regulaminie no głównej str. OB to widocznie nie jest wymagana

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości