XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Goku
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2013, o 19:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Goku »

Kurcze kiedy ten regulamin będzie bo dalej praktycznie nie wiemy co się zmieniło tyle trzeba czekać i dalej tyle pytań pozostaje
jak myślicie punkty z pracy będą się liczyć do rankingu i czy będą zadania otwarte jak myślicie ?
Ps. jestem w pierwszej klasie i przygotowuje się do mojego debiutu w OB

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Goku, ja słyszałam, że ma nie być zadań otwartych, ale jak będzie naprawdę - tego nie wiadomo
Nawiązując do wcześniejszych postów - myślę, że Bezkręgowce Jury mogą się przydać, bo niektóre zadania z tegorocznego finału były zaczerpnięte właśnie z tej książki a pod kątem systematyki roślin i zwierząt - uczyłam się ze Spotkań z przyrodą Multico i bardzo się przydały (zwłaszcza pod kątem testu okręgowego)
Awatar użytkownika
pulares
Posty: 94
Rejestracja: 9 sty 2012, o 14:51

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pulares »

bioman, również w ob biorę drugi raz i teraz nie będę się sugerował listą tam umieszczoną
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

No, już jest na stronie olimpiady link do regulaminu, jeszcze chwilka i pewnie się regulamin pojawi.
Goku
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2013, o 19:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Goku »

No niestety ten link jest już ładne parę dni i dalej nic :-(

-Aneczka-
Posty: 11
Rejestracja: 6 cze 2013, o 18:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: -Aneczka- »

mają jeszcze zamiar wprowadzić jeszcze jeden etap, podobnie jak na chemicznej, aby na nastepne rundy było coraz mniej ludzi
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

Przydałby się jeszce jeden etap. Bo praktycznie jest jeden, szkolnego nikt nie robi, pisanie pracy w wiedzą biologiczną ma niewiele wspólnego.
Trafiasz na etap okręgowy i to jest jedyny sprawdzian jak przejdziesz to praktycznie jesteś finalistą.
Oczywiście mozna walczyć o laureata, olimoadę miedzynarodową, ale przed okregowym nie ma jakiejś gradacji.
Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

"W kwalifikacji do zawodów okręgowych brane pod uwagę są: ocena z recenzji pracy badawczej przez nauczyciela, ocena z egzaminu ustnego przed Komisją Szkolną oraz ocena z recenzji pracy badawczej przez KOOB. Do zawodów okręgowych w skali kraju kwalifikuje się ok. 600 uczniów, którzy uzyskali najwyższe rezultaty w swoim okręgu. W każdym okręgu liczba uczestników zawodów okręgowych jest proporcjonalna do liczby uczestników zawodów szkolnych. Mam przez to rozumieć, że ok 38 osób z województwa ( licząc średnio), przejdzie dalej przez widzi mi się jakiegoś profesorka ?
Awatar użytkownika
pogodynka13
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 14:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pogodynka13 »

Jak widać, że tak. Szkoda, bo to jest bardzo nie sprawiedliwe, tym bardziej że wiadomo jak to jest w Polsce.
neutrofil
Posty: 56
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: neutrofil »

straszna kicha, miało nie być pytań otwartych, a taki numer nam wystawiają. Ogólnie nie wiem na jakiej zasadzie bedzie wyglądał egzamin ustny na etapie szklnym i kwalifikacja do 600 najlepszych. ,wiadomo że niektóre Komisje szkolne będą naciągały wyniki /
qucer330
Posty: 55
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: qucer330 »

Niektóre? Każda szkoła chyba będzie chciała promować swojego ucznia, żeby potem czerpać z tego faktu wymierne korzyści. Według mnie nic w tej materii się nie zmieni - szkoła pewnie w 90% da swojemu uczniowi najlepsze możliwe noty, a kwalifikacja będzie kwestią pracy badawczej, a nie tego czy faktycznie jesteś takim przyrodniczym maniakiem.

Reasumując, stworzyli sztuczny limit osób na etapie okręgowym (nie wiem po co) oraz spróbowali bardziej kontrolować etap szkolny, co z tego wyjdzie? Bóg wie
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Jannx »

to ja chyba już wole skupić się na maturze,a odpuścić sobie OB. Takie akcje nie na moje (już prawie) trzecioklasowe nerwy
Nie wiem czy dobrze rozumiałem. do okręgowego przechodzi niecałe 40 osób z każdego województwa? Lol.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

Jezli ktos bedzie mial kontatk ze swoimi nauczycielami biologii, którzy maja jakies informacje, ale rozumieją w pełni ten regulamin to popytajcie i dajcie znac na forum. Ja raczej do konca roku szkolnego juz nie bede sie widział, a to co zobaczyłem na stronie OB wbiło mnie w fotel i ogłupiałem!

O co chodzi z ustnymi na etapie szkolnym? Wydawało mi się, ze do tej port też to było, tylko nauczyciele i tak oceniali wysoko (wiadome) swoich uczniów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości