XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Żeby próg jakoś drastycznie spadł też mi się nie wydaje.
Nie mniej jednak wierzcie mi, że znam zarówno osoby, które miały dużo punktów za pracę i włożyły w nią dużo trudu, jak i takie, które niekoniecznie ogarniały, o co chodzi w ich badaniach, nauczycielka pomogła im ogarnąć pracę i też 45+ pkt dostały.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

nie to tylko kwalifikacja do drugiego etapu. Jedyne plus to toze nikt nei odpadnie na centralnym bo miał pracę ponizej 20p
anretan
Posty: 2
Rejestracja: 7 gru 2013, o 19:23

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: anretan »

Ja tam też czuje się niesprawiedliwie oceniony ale nie przez Okręgówkę ale przez własną nauczycielkę biologii bo dostałem od niej 39 punktów a z recenzji okręgowej 41 koleżanka z 42 przeszła(woj. podkarpackie) i myślę że jakbym został oceniony wyżej to dał bym rade przejść. Pisałem odwołanie ale odpowiedzi jeszcze nie dostałem(wysyłałem tylko pisemną).
YOLO
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2012, o 08:29

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: YOLO »

moja nauczycielka mimo, ze jest cudowna i nie moge jej nic zarzucic to mi (mam 45pkt ) ocenila prace na 34 a mojej kolezance co miala 49 na 38 xdd
Awatar użytkownika
truuskaawka
Posty: 115
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 11:52

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: truuskaawka »

Ja tylko jestem ciekawa, czy OB zrozumie swój tegoroczny błąd i wyciągnie jakieś wnioski na przyszły . Jednak mam dziwne przeczucie, że nie.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

truuskaawka, wątpie żeby coś zmienili, ale powinno się wszystko ustabilizowac - w tym roku zamieszanie wynikło, ponieważ brane pod uwage były prace zeszłoroczne (za co dziękuje Bogu) i one były oceniane jeszcze innym systemem kiedy recenzenci mogli sobie pozwolic na wysoką punktacje, bo nie było ograniczonych miejsc osob do okręgowych zawodów
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Coś czytałam na stronie komitetu warszawskiego, że być może w kolejnych latach wprowadzą test na etapie szkolnym.
Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: skellen »

No gdyby tamtorocznych nie brali to w ogóle byłoby

Test na etapie szkolnym to niezbyt dobre kryterium, nawet dodatkowe. Wiadomo, jak to jest. Mało uczniów ze szkoły startuje, to damy im tyle procent ile trzeba, żeby przeszli. Rozumiem, że szkoła miałaby drukować testy, bo jeżeli nie to wszystkie ograniczenia są bezsensu W sumie, to trzeba by było powołać organizację sponsorującą OB, np. TnTT- Tusz na Twój Test". Zrzuta po piątaka, no i by mogli normalnie wojewódzki przeprowadzać
Awatar użytkownika
truuskaawka
Posty: 115
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 11:52

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: truuskaawka »

A np. jakby ktoś w tym roku miał niewystarczającą ilość pkt, żeby przejść dalej no i wie mniej więcej co ma źle, to może w przyszłym roku wysłać poprawioną pracę?

Awatar użytkownika
Mysikrólik
Posty: 410
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 19:33

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Mysikrólik »

Można, z tym że ja poprawiałam i otrzymałam punkt mniej niż rok temu. Recenzent (ten sam co poprzednio) uznał za kosmiczny błąd coś, co rok temu nim nie było. Widać było, jak na siłę dopatrywał się błędów. A w dodatku skopiował swój komentarz z zeszłorocznej recenzji
Awatar użytkownika
truuskaawka
Posty: 115
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 11:52

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: truuskaawka »

Swoją drogą, ilu jest recenzentów na dane województwo?

Bakteriofagi
Posty: 2
Rejestracja: 8 gru 2013, o 11:26

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Bakteriofagi »

Aż się zarejestrowałem, aby napisać

Witam
Pisze z Lubuskiego ( III LO )
Pozbierałem trochę informacji od znajomych, i co mi wyszło:
Zeszłoroczna zwyciężczyni OB nie miałaby szans dostać się nawet na okręg.
Osoba, która wygrała OB 3 lata temu, zajęła drugie miejsce 2 lata temu, i zdobyła srebrny medal na międzynarodowej olimpiadzie nie dostałaby się na okręg.
Próg w Lubuskim to bodajże 41 punktów ( 19 osób się dostało, podczas gdy rok temu było jak dobrze pamiętam 70 ).
Przeglądając prace które się dostały w tym roku ( oczywiście nie miałem wglądu do prac osób, których nie znałem), część to prace artystyczne", ładnie opisane z wątkiem filozoficznym
Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: sylwucha010 »

W takim razie, może lepiej, że nie pojedziemy w tym roku na międzynarodową.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości