XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
matino3
Posty: 230
Rejestracja: 6 lut 2012, o 16:19

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: matino3 »

45 z pracy i nie przeszedłeś?! To chyba jakiś żart niezły.
tomit680
Posty: 18
Rejestracja: 30 maja 2013, o 19:07

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tomit680 »

No niestety W ogóle u nas dostały się 43 osoby, ja jestem 45 razem z dziewczyną z Lublina Dziwi mnie, że aż 16 osób miało pracę ocenioną przez KOOB na 50pkt a nauczciele w 2/3 przypadków też stawiali 50 pkt i 6 ze szkolnego
nefertari17
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2013, o 19:10

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: nefertari17 »

No ja mialam 46 i tez nie przeszlam:( a skad wiesz tomit, ze byl jakis prog 279? Nam nic nie mowili

tomit680
Posty: 18
Rejestracja: 30 maja 2013, o 19:07

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tomit680 »

Moja sorka dostała od pana Paleologa na maila wykaz wszystkich osób, które startowały razem z wykazem punktów. W ogóle uważam za niesprawiedliwe, że w innych województwach było ogłaszane ok 2,3 grudnia a lubelskie 8. Mogli przynajmniej dać wszystkim jednakowy czas na przygotowania
nefertari17
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2013, o 19:10

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: nefertari17 »

W ogóle to jakieś niesprawiedliwe to w tym roku wszystko, prawda? System 20 pkt był lepszy. Przynajmniej wg mnie
tak to przykro trochę odpaść z liczbą 50/50 za pracę:(
matino3
Posty: 230
Rejestracja: 6 lut 2012, o 16:19

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: matino3 »

tomit680 pisze:No niestety W ogóle u nas dostały się 43 osoby, ja jestem 45 razem z dziewczyną z Lublina Dziwi mnie, że aż 16 osób miało pracę ocenioną przez KOOB na 50pkt a nauczciele w 2/3 przypadków też stawiali 50 pkt i 6 ze szkolnego

Śmierdzi jakimś wałkiem
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

Ja słyszałam że jest sporoa róznica między okręgami w ocenie prac. Jedne oceniają bardzo wysoko, a inne są mocno restykcyjne i tną punkty. Dlatego upadł pomysł, zeby był jeden próg ogólnopolski, a wprowadzono liczbę przechodzących proporcjonalną do uczestników etapu szkolnego.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Też jestem zwolennikiem systemu od 20 pkt, w ocenach prac są czasami naprawdę niesamowite rozbieżności, zależy na jakiego trafi się recenzenta, tym bardziej, że trudno jest ocenić adekwatnie np. temat w skali od 0 do 10, bo przecież nie ma konkretnie powiedziane, za jakie aspekty ile punktów trzeba przyznać dlatego warto się odwoływać od oceny
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Erick »

Powiedzcie mi czy wydanie z 1999 Bezkręgowców Jury jest mocno przestarzałe, czy można się śmiało uczyć, oczywiście poza systematyką, która na pewno jest mocno przestarzała?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

Ta książka jest jak konserwatywne białko. Mam jeszcze starszą.
Zresztą we wstępie jest napisane, że systematyka została uproszczona i przystosowana do dydaktyki
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Mi się też wydaje, że raczej data wydania tutaj nie ma znaczenia jeśli chodzi o systematykę - ona w zasadzie w każdym źródle jest inna, ważniejsze są z Jury obrazki i oczywiście informacje ogólne o poszczególnych grupach bezkręgowców, systematyki i tak się jest dość trudno wyuczyć.
Geezer
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2013, o 11:33

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Geezer »

Ile się osób zakwalifikowało z całej Polski? Bo ja dostałem informacje, że 612 przeszło dalej z 2100? Czyli z tyle z mojego okręgu czy z całej Polszy? Bo już taki lekki mind o kurczątko, mam D. W zachodniopomorskim przy 45 ocena od nich i 48 od nauczyciela i się dostałem. (oceny z ustych nie znam).
Btw. ktoś gdzieś znalazł już przykładowe? Jakie książki czytacie? Bo ja na razie Cambella + Jure? Coś jeszcze warto? Jaki macie system uczenia się?
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Erick »

Geezer pisze:Ile się osób zakwalifikowało z całej Polski? Bo ja dostałem informacje, że 612 przeszło dalej z 2100? Czyli z tyle z mojego okręgu czy z całej Polszy?
Z całej Polszy
Geezer pisze:Jakie książki czytacie?
Operon, Cambell, Villi, Jura, Krótkie Wykłady
Geezer pisze:Jaki macie system uczenia się?
Hmmm u mnie wygląda to tak: znajduje sobie wygodny fotel, otwieram książkę i już.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości