XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Jannx »

U mnie ustny obejmował opowiadanie o swojej pracy badawczej, wyciągniecie z niej odrobiny wniosków i były jakieś pytania żeby miały profesorki rozeznanie czy wiem o czym pisze, czy orientuje się w temacie, czy wiem co znaczą pojęcia umieszczone w pracy. Więc tak na prawdę to takie nic.
Aż się w poniedziałek chyba przejdę do szkoły.
Wiem tylko jedno. Pracy na ponad 40 pkt. już raczej nie napisze a z wynikiem niższym to nie bardzo mam po co się pchać.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2013, o 20:43 przez Jannx, łącznie zmieniany 2 razy.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

szlag mnie trafił.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Jannx »

tak patrze i w tegorocznej edycji na okręgowych było ponad 2600, a chcą zejść do 600. Przesada jak dla mnie /
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

ja miałem 47 - i co? nic, bo teraz mi moga ocenic na 18 jak beda mieli kaprys. porażka. zastanawiam sie nad pewnymi poprawkami, ktore zasugerowała mi komisja podczas rozmowy, gdy mialem obrone pracy do wyroznienia.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Z tymi kaprysami to jest tak: na okręgu miałam napisane w recenzji pracy, że wyniki powinnam przedstawić w liczbach bezwzględnych, a na centralnym komisji od prac na ustnym się podobały moje wyniki wyrażone w procentach
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

nie oceniają chyba na nowo możesz sobie tą prace wystawić i bd miał 47 punktów : ) Niesprawiedliwe jest to że jeden egzaminator oceni np na 50 a drugi na 25 bo będzie miał gorszy humor a nikt nad nimi nie stoi więc te 600 osób to może być loteria. Jak nigdy się tu nie udzielałem to teraz KGOB mnie tak poirytowało.
neutrofil
Posty: 56
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: neutrofil »

a powiedzcie mi, co jeśli ja mam pracę pierwotną napisaną na 40+ pkt, dam do poprawy i oceni mi drugi egzaminator na niższą liczbę punktów, ogólnie mindfuck, nie iwem co robić, zostawiać pracę czy poprawiać, bo co jesli obniżą mi pkt /
magg-magg
Posty: 211
Rejestracja: 1 mar 2012, o 18:33

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: magg-magg »

Teraz nie wiem co robić, moja praca była słaba 30 pkt., więc na pewno nie przejdzie, ciężko coś poprawić, a jeszcze gorzej wymyślić nowy temat i zrobić kolejną (

Awatar użytkownika
pogodynka13
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 14:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pogodynka13 »

tak może być ze druga ocena będzie niższa i nikt się nie przejmie. Mieli zachęcać, a nie zniechęcać.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

"Olimpiada Biologiczna stawia sobie za cel wspieranie uczniów wybitnie uzdolnionych o zainteresowaniach przyrodniczych poprzez rozbudzanie ich zainteresowań, stworzenie im możliwości współzawodnictwa z rówieśnikami w celu uzyskania celującego wyniku na egzaminie maturalnym, Olimpiada Biologiczna wspiera wybitnych nauczycieli biologii w szkołach ponadgimnazjalnych. ta.
xxyyzz
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2013, o 23:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: xxyyzz »

Zgłoszenia tematów planowanych prac badawczych należy przesłać do odpowiedniego KO do końca roku szkolnego 2012/2013.
Mam pytanie, co prawda w obecnym czasie może się ono wydać głupie - ale warto spróbować. W cytowanym fragmencie piszę, że temat pracy badawczej należy przesłać do końca roku szkolnego 2012/2013. Jak wiadomo rok się jeszcze nie zakończył - pozostało 6 dni (od dzisiaj). Ja zaś w porę pomyślałem o OB. Pytanie brzmi - czy według tego zapisu można dosłać jeszcze temat pracy badawczej - o ile byłoby to możliwe do wyrobienia się w czasie?

Prosiłbym o wyrozumiałość - tak naprawdę to nie orientuję się za wiele w tym temacie - dopiero zaczynam .
qucer330
Posty: 55
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: qucer330 »

Masz wielkie szczęście - Zgłoszenia tytułów prac badawczych na XLIII Olimpiadę Biologiczną będą przyjmowane w tym roku wyjątkowo do końca sierpnia 2013 r. - ze strony Olimpiady Biologicznej
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Erick »

Wie ktoś kiedy otrzymamy informacje o tym czy temat jest dobry, czy nie, jeśli ktoś wysłał w tym miesiącu? Bo kiedyś trzeba pracę zacząć robić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości