XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
neutrofil
Posty: 56
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: neutrofil »

w ogóle to co zrobili, to szczyt wszystkkiego, uczeń robi prace, przez całe wakacje, poświęca swój czas, wysiłek, pieniądze, a tu nawet nie ma gwarancji że dostanie się do 2 etapu. cały wysiłek poszedł na marne
bioroger
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2013, o 22:11

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioroger »

To jest przesada, jeżeli ktoś myśli poważnie o jakiś sukcesach w OB to musi wykonać na prawdę bardzo dobrą pracę, a to i tak nie jest żadna gwarancja, bo nie wiadomo jak ktoś inny ją oceni. I co teraz przerabiać na wakacjach materiał pod olimpiadę ? przecież to wszystko może pójść na marne.
myxini95
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2013, o 19:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: myxini95 »

Zastanawiam się czy mając 45 pkt za pracę z zeszłego roku powinienem ją poprawiać.Myślicie,że zmieszczę się w tych 600 osobach,które dostaną się do okręgówki?
Awatar użytkownika
pogodynka13
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 14:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pogodynka13 »

Ja mam 43 i też sie zastanawiam czy poprawić. Ale na to pytanie nikt mi chyba nie odpowie.
Vethod
Posty: 74
Rejestracja: 7 lip 2012, o 17:47

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Vethod »

Oswieci mnie ktos na jakiej zasadzie mozna sie dostac do tych 600osob? Przeciez kazda szkola da swoim ucznia max pkt za obrone i ocene. Reszta bedzie zalezec od Okregowej Komisji ktora ocenia prace?

Awatar użytkownika
pogodynka13
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 14:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pogodynka13 »

Na to wygląda.
myxini95
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2013, o 19:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: myxini95 »

Myślę,że próg będzie inny dla każdego z okręgów,bo liczba zakwalifikowanych osób w okręgu ma być wprost proporcjonalna do liczby osób,które wyślą pracę badawczą.Tak więc wszystko chyba zależy od tego jak oceniają w danym okręgu.Jestem z katowickiego i mam nadzieje,że 45 to dość dużo,bo nie chce mi się pisać nowej pracy ,a w obecnej nie wiem co poprawić
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pawel17041995 »

myślicie, że jak ktoś będzie miał pracę poniżej 40 pkt to nie przejdzie do etapu okręgowego?
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

Nie zapominajmy też, że prace KOOB będzie też jeszcze raz sprawdząc, więc to że w tym roku mieliśmy ocenione wysoko, to teraz np. bedzie sprawdzła inna osoba i praca która np. miała 45 pkt teraz bedzie miec 35.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

bioman, w sumie do końca nie wiadomo, jak rozumieć ten regulamin. Być może nasz rocznik będzie przechodził jedynie szkolny ustny - Każdy z zawodników musi jednak przejść w tym roku etap szkolny tzn. musi mieć tegoroczną ocenę z egzaminu ustnego".
Chyba nigdzie nie podkreślili, że praca też będzie drugi raz recenzowana. To nie miałoby raczej sensu.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

A rzeczywiście, troszkę inaczej zrozumiałem to:
"Oznacza to, że uczeń, który ma ocenioną pracę ubiegłoroczną będzie kwalifikowany do udziału w zawodach okręgowych na równi z zawodnikami tegorocznymi. Każdy z zawodników powinien zatem zdecydować czy liczba punktów za prace ubiegłoroczną daje mu szanse na zakwalifikowanie się do zawodów. Jeśli ma mało punktów, korzystniejsze dla niego jest wykonanie nowej pracy. Nie zabieramy żadnemu uczniowi praw nabytych (było o to wiele zarzutów), jednak z powodu zmiany sposobu eliminacji, nie gwarantujemy startu w zawodach okręgowych, a jedynie kwalifikację do eliminacji. Każdy z zawodników musi jednak przejść w tym roku etap szkolny tzn. musi mieć tegoroczną ocenę z egzaminu ustnego.

Na początku pomyślałem, że beda oceniac prace raz jeszcze, a tu chodzi o ten etap szkolny.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

Choć i tak nie którzy ( być może ja ) będą musieli prace poprawić. Mnie tylko interesuje na czym ma to polegać czy na powtórzeniu badań czy na ładniejszym ujęciu merytorycznym, no bo komuś kto miał prace np o jakiś bezkręgowcach trudniej będzie ją powtórzyć.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

Ja nie poprawiam pracy. Myślę,ze 40 punktów powinno wystarczyć do dodstania się do okregowego.
Natomiast jak poprawię to będzie oceniana ponownie. I całkiem mozliwe, że dostanie mniej punktów bo recenzje są trochę widzi mi się".
Owszem jak ktoś ma naprawdę błędy- konkretne rzeczowe i 30 punktów to moze poprawi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości