XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Cóż, tak sobie myślę, że po prostu organizatorzy uznali, że za mało przykładamy się do tych prac . Nowe kryteria prawdopodobnie sprawią, że dostawać się będą do okręgowego przede wszystkim ci, co startują drugi raz, bo będą wiedzieć na czym stoją i naprawią wszelakie usterki w pracy.
Ja miałam 49 pkt, więc niby powinnam spać spokojnie, ale patrząc na to, iż moi znajomi z klasy też mieli w większości tyle, już niczego nie jestem pewna . Może to mój okręg jakoś nadzwyczaj liberalnie te prace ocenia, tudzież moja szkoła produkuje same dobre prace P.
Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: sylwucha010 »

Alra, jaki okręg?
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

sylwucha, białostockigt
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

Ej to może tutaj tak oszacujmy jaki mniej więcej ten próg może być i każdy kto już brał udział by napisał ile punktów ma i ile osób z jego szkoły brało udział i średnio po ile mieli wtedy może jako tako da się oszacować. Ja miałem 38 z mojej szkoły brały udział jeszcze 3 osoby ale chyba mniej miały.
Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alessandra »

Nie wyłapaliście może w regulaminie czy poprawa pracy badawczej oznacza jakieś drobne poprawki ( w moim wypadku za takie małe niedociągnięcia poleciały punkty ) czy też trzeba np. dorobić prób badawczych lub rozszerzyć mocno wątek?
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

Kurcze, wszystko juz rozplanowalem, nauka na wakacje (w sumie od jutra mam zaczac tak na serio), ale teraz tylko w glowie pojawia mi sie ten regulamin nowy - a to jest demotywujące.

Pozostaje nam być dobrej myśli.
Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alessandra »

Nie ma co się demotywować, najwyżej się nie uda, a zdobyta nauka na pewno nie pójdzie w las
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

W moim przypadku, nauka do OB ma się nijak do matury. Niby nie powinno tak być - wiedzę powinienem wykorzystywać w różnych okolicznościach. Ale po prostu częst patrząc na zadania maturalne zaczynam dogłębnie analizować, przypominać sobie przerobione pozycje i często robię błędy, gdzie w kluczu maturalnym odpowiedź jest trywialna i to jest mój problem, nad którym muszę popracować - a zmiany w regulaminie (pytania otwarte) chyba mnie do tego zmuszą.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

bioman, pytania otwarte na OB chyba nie będą aż tak zależeć od klucza, jak maturalne, bo skoro wyniki mają być w ten sam dzień, co test, mogą to być pytania krótkiej odpowiedzi, typu podaj jon występujący w cytochromach nie sądzę, żeby kazali rysować lub analizować wykresy, chociaż tego nikt nie wie
neutrofil
Posty: 56
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: neutrofil »

Glikoproteina, dokładnie, nikt tego nie wie, nikt nic nie wie. miało nie być pytań otwartych, a są.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

neutrofil, dokładnie, ja słyszałam, że jednak na 100% nie będzie zadań otwartych, a tu widzisz: wprowadzili je
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Jannx »

i gadałem. Profesorka nie wiedziała za dużo. Nie widziała nawet regulaminu. Ale wiedziała że tak będzie i prognozuje że inne olimpiady też się mogą zmienić. Tak czy inaczej wiadomo tylko że mniej ludzi podejdzie więc szanse jakieś są.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

Jak coś na forum OB KGOB napisało że poprawa pracy ma polegać na dorobieniu wyników i dodatkowych badań.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości