XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: sylwucha010 »

Polskie Towarzystwo Przyrodników wygrało konkurs na zorganizowanie Olimpiad Biologicznych w latach 2013-2016.

Zgłoszenia tematów planowanych prac badawczych należy przesłać do odpowiedniego KO do końca roku szkolnego 2012/2013. Na każdą edycję olimpiady należy wykonać nową pracę badawczą.

Dokładne informacje dotyczące nowego regulaminu zostaną ogłoszone na początku czerwca.

zawody:
I stopnia (szkolne) - do 19.10. 2013 r.
II stopnia (okręgowe) - 25.01.2014 r.
III stopnia (centralne) - 26, 27, 28.04.2014 r.

Czy tylko ja uważam, że strasznie późno jest III stopień?
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Jannx »

Ja dobrze rozumiem? Teraz wszyscy mają pisać nowe prace?
A zawody centralne wyjątkowo późno faktycznie.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Dokładnie, strasznie późno te centralne. Przyszłym maturzystom, w tym mi, niezbyt to będzie pasowało. No i niestety trzeba myśleć o nowej pracy, co mnie ani trochę nie cieszy, bo z ostatnią miałam mnóstwo problemów P.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

Słuchajcie, nie wierze w to. Sporo pracy włozylem w ta prace. Wie ktoś cos wiecej? Moze nauczyciele z waszych szkol dzwonili albo dostali jakies info?
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Jannx »

jak jeszcze w lutym rozmawiałem o tym z nauczycielką to napomknęła (nie wiem czy na podstawie wiedzy, czy przypuszczeń, ale pewnie przypuszczeń) że te zmiany będą się tyczyły olimpiady, za rok. Myślała że termin nadsyłania prac (choć luźny) będzie jak zwykle do końca marca więc nie mogliby chyba tych zmian wprowadzić, a tu taki dziwny myk z tym terminem zrobili. Dopytam się w poniedziałek
Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: sylwucha010 »

Pewnie KGOB w końcu się ugnie i stwierdzi, że na ten rok może zrobić wyjątek, bo ich będą bombardować telefonami.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Ja odnośnie tych zmian słyszałam, że ma być więcej zoologii i botaniki i mniej człowieka i słyszałam też, że ma nie być jednak tych zadań otwartych ale jak będzie - to się okaże, ciężko powiedzieć
lekkostronnicza
Posty: 22
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: lekkostronnicza »

Moja koleżanka w marcu dzwoniła do komitetu okręgowego i mówili, ze w tym roku nie musimy wykonywać nowych prac nawet, jeśli regulamin sie zmieni. Ale ile jest w tym prawdy teraz, to nie wiem.

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

lekkostronnicza, wydaje mi się to prawdopodobne, bo na stronie nie napisali na razie, że trzeba zgłosić nową pracę, jeśli się już startowało, więc w marcu na dobrą sprawę żadna z tych osób nie wiedziałaby, że musi zgłosić kolejny temat
lekkostronnicza
Posty: 22
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: lekkostronnicza »

No właśnie, musimy być dobrej myśli

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Zawsze trzeba być dobrej myśli
Przy okazji - Olimpijczycy, zachęcam do kupowania moich notatek przygotowujących do Olimpiady Biologicznej, sporządziłam je z myślą o Was, zawierają bardzo przystępnie i szczegółowo opracowane zagadnienia specjalnie pod testy olimpijskie, stanowią one swego rodzaju Wademekum Zawierają wszystkie działy biologii wymagane do Olimpiady
Goku
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2013, o 19:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Goku »

Glikoproteina pisze:Zawsze trzeba być dobrej myśli
Przy okazji - Olimpijczycy, zachęcam do kupowania moich notatek przygotowujących do Olimpiady Biologicznej, sporządziłam je z myślą o Was, zawierają bardzo przystępnie i szczegółowo opracowane zagadnienia specjalnie pod testy olimpijskie, stanowią one swego rodzaju Wademekum Zawierają wszystkie działy biologii wymagane do Olimpiady
Jako nabywca notatek polecam
Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alessandra »

U nas też nic nikt nie mówił o robieniu nowych prac. Więc na szczęście raczej nie trzeba będzie robić, a bardziej się skupić na przyswajaniu wiedzy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości