XLIV Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Natalia222
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2014, o 19:17

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Natalia222 »

Witam gdzie można sprawdzić wyniki prac biologicznych woj. podkarpackie?
Natalia222
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2014, o 19:17

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Natalia222 »

Natalia222 pisze:Witam gdzie można sprawdzić wyniki prac biologicznych woj. podkarpackie?
i czy są już dostępne?
Akinom124
Posty: 29
Rejestracja: 6 mar 2013, o 17:37

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Akinom124 »

Wyniki przychodzą do szkoły jutro na pewno się dowiesz

Lotta
Posty: 19
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 17:35

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Lotta »

Ja się dzisiaj dowiedziałam, że przeszłam , ale spodziewałam się większej liczby punktów !
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

Lotta, a na co Ci większa liczba punktów Oo, ta praca była i jest tylko przepustką do dalszego etapu OB i najbardziej niesprawiedliwym i bzdurnym elementem tej olimpiady. Równie dobrze mogłaś trafić do profesora który ocenił by Ci pracę na 10 ptk mniej baa mógł jej nie ocenić wcale.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Że jest bzdurnym elementem to się nie zgodzę, bo to duży plus tej olimpiady, że zmusza do ogarnięcia czegoś praktycznego, samodzielnego zgłębienia jakiejś dziedziny itd.
Ale że niesprawiedliwym to fakt, niestety. Czasem oceny z okręgu i centralnego są bardzo rozbieżne.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

Alra, licealista ma bardzo małe szansę aby wykonać porządną praęy naukową, nie ma do tego ani odpowiedniej wiedzy, umiejętności i zaplecza. Robienie takiej pracy to sztuka dla sztuki
Niby samodzielnie zagłębianie a ludzie kupują gotówki, albo zmnieniają stare prace takie to poszerzanie horyzontów

Nawet Ci z OB nie wiedzą jak mają oceniać pracę i każdy ma na to inną wizję, jeden sądzi ze ten plakat ma być wyładowany informacjami inny że ma być lakoniczny.

Pomijam już zeszłoroczne akcje z mojego okręgu gdzie zapomnieli wysłać wyników do paru szkół i zrobili to w połowie grudnia
Czy już hit gdzie pogubili parę prac albo sprawdzali stare niepoprawione prace
Lotta
Posty: 19
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 17:35

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Lotta »

Moja nauczycielka powiedziała mi, ze jak recenzja do niej dotarła to były źle punkty policzone tak, że miałam 10 pkt mniej niż w rzeczywistości brawo dla ogarniętwgo recenzenta

Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

I nikt nie wymaga od licealisty porządnej pracy naukowej .
Oczywiście też nieco idealizuję, bo wiem, jakie wiele osób ma podejście i jak w niektórych przypadkach to robienie pracy badawczej wygląda. Ale jednak dalej obstawiam przy swoim, że to jest istotny element olimpiady. Człowiek może i czegoś ciekawego się dowiedzieć przy zbieraniu materiałów, i nauczyć korzystać z literatury, poddawać ocenie swoje wyniki/obserwacje, a następnie bronić swoich racji przed komisją. Niby to takie tam sraty-taty, ale jednak to cenne umiejętności i nie każdy sobie z tym na początku umie poradzić.

Nie chciałabym, żeby OB to był jedynie test. Ale zdecydowanie nie powinni brać pod uwagę, często brdzo subiektywnej, oceny za pracę jako głównego kryterium przejścia do okręgówki. Sprawdzający prace to zazwyczaj ludzie pochłonięci i własnymi badaniami, i prowadzeniem zajęć dla studentów, więc no niestety w okręgach dzieją się często cuda na kiju, to fakt. I tak, takie potraktowanie po macoszemu bywa dosyć przykre dla ucznia, który włożył mnóstwo wysiłku w przygotowanie pracy.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

Alra, Praca ma za duże znaczenie i nie powinna aż tak wpływać na przejście. Dobrze było kiedyś kiedy wystarczyło 20/50 pkt a jak ktoś już miał 30/50 mógł test pisać na drugi rok bez ponownego robienia pracy. A teraz często to loteria kto przejdzie niestety i wiele osób jest bardzo pokrzywdzonych

Nie mówię tego bo mam ból dupy mi się udało, choć sprawdzili mi starą pracę na początku a potem w recenzji przeczytałem że Pani jest zażenowana że nie poprawiłem starych błędów.

Ale znam też osobę, która nie przeszła tylko dlatego bo po prostu zapomnieli jej sprawdzić pracy na czas a potem się wykręcili w dosyć chamski sposób.

Dlatego dziś zabawa w olimpiadę opłaca się o wiele mniej niż kiedyś.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Rozumiem Cię, bo sama w zeszłym roku miałam naprawdę różne wrażenia i przemyślenia.

Na pocieszenie dodam, że recenzje z KGOB nie są już raczej loterią - może i niektórzy z komisji będą czepiać się tego czy owego, ale jednak nie odnosi się wrażenia, że ktoś tę pracę sprawdzał pięć minut wpisując byle co do poszczególnych kratek.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

Alra, No wiem bo piszę że mi się udało wykłuć : D . Recenzje z centralki są bardziej przemyślane już no ale wtedy nie mają już za bardzo znaczenia, chyba że ktoś celuje w laureata to na jej podstawie przygotuje się do obrony
martyna22_96
Posty: 143
Rejestracja: 27 gru 2011, o 10:52

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: martyna22_96 »

Orientuje się ktoś może, czy w śląskim też są już wyniki?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości