XLIV Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: grysiiia »

Gost96, lajcik, ja kończe dopiero morfologie roślin, a gdzie jeszcze fizjologia. Cały człowiek, zwierzęta, biochemia, genetyka.
Ale idę swoją strategia, więc nie panikuję Jeszcze kupa czasu
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Gost96, takie wrażenie zawsze się ma, tak naprawdę często tym silniejsze, im więcej się człowiek uczy . Ale macie jeszcze dużo czasu, żeby sobie spokojnie uporządkować wiedzę. Rozwiązujcie testy, to Wam pokażę, ile umiecie i ile jeszcze musicie zrobić
bioroger
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2013, o 22:11

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioroger »

Hej czy wie ktoś może jaki jest prog w podkarpackim ? Chodzi mi o ten poprzeliczeniu punktow, max to 306. Albo moze ktos wie ile ludzie ktorzy przeszli mieli punktow za ocene pracy ?

Kariii101
Posty: 43
Rejestracja: 23 sty 2011, o 12:34

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Kariii101 »

U mnie w szkole przeszły osoby które miałygt43 pkt
bioroger
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2013, o 22:11

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioroger »

A z recenzji szkolnych mialy maksa ?

Kariii101
Posty: 43
Rejestracja: 23 sty 2011, o 12:34

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Kariii101 »

2 osoby miały maxa, ale reszta też raczej wysokie noty tak od ok. 47 pkt.
Mizgal
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2014, o 20:24

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Mizgal »

Co tu dużo mówić, obecna struktura olimpiady jest niesprawiedliwa bo zbyt zależy od subiektywnej oceny.
Pisałem pracę tylko i wyłącznie sam, 41 punktów, łącznie 255, nie przeszedłem dalej. Wiedzę mam, umiejętności też., ale okazji by je zaprezentować już nie będzie
Wynik 83.(3)% próg to 270 czyli 88,26%, 3 punkty więcej w recenzji i byłby okręgowy.

Wygląda to śmiesznie w porównaniu do olimpiady matematycznej, gdzie wystarczy zrobić 4 z 12 zadań dobrze by przejść do etapu okręgowego.
Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: grysiiia »

Mizgal, osobiście odnoszę wrażenie, że wszystko co kręci się wokół biologii jest jakoś dziwnie niesprawiedliwe. Matury dotychczas też były niedorzeczne pod względem klucza, gdzie jak przykładowo nie zawarłeś słowa-klucz to mimo dobrej myśli a innego sposobu przekazu miałeś zerowane. to tak odbiegając od tematu, co do OB to też ta zmiana regulaminu jeszcze bardziej utrudnia życie uczniom. No cóż.
Gost96
Posty: 117
Rejestracja: 26 lip 2011, o 15:58

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Gost96 »

Dzięki trochę mnie uspokoiliście
Kariii101
Posty: 43
Rejestracja: 23 sty 2011, o 12:34

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Kariii101 »

Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z punktami ujemnymi na teście?
Bo coś mi mój nauczycielka mówiła, że w tym nowym teście są punkty ujemne w niektórych zadaniach.
maxictbg
Posty: 14
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 22:12

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: maxictbg »

Pierwsze słysze O.o
Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: grysiiia »

Ja także pierwsze słyszę oby nie było to prawdą
Akinom124
Posty: 29
Rejestracja: 6 mar 2013, o 17:37

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Akinom124 »

W tamtym roku nie było na pewno czegoś takiego. Po prostu za zadanie było na przykład 2 punkty (np. 5 przykładów typu P/F) i jak się zrobiło jeden błąd to się dostawało 1 punkt, później jak było chyba więcej niż trzy błędy to 0 punktów. Czyli bardzo podobnie jak na maturze. Szczerze mówiąc, to watpie żeby coś się zmieniło w tym roku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości