XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
drakon
Posty: 59
Rejestracja: 1 maja 2007, o 12:29

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: drakon »

tak dokładnie tam chodzi o decybele, to wydaje mi się że tam odpowiedź z tym ze ponad 100
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: Kingu$ka »

Ale cykady to raczej nie są ptaki Ja też dałam to 100db.
GrzecznyMisio
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2008, o 22:22

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: GrzecznyMisio »

drakon było pisać więcej pytań
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: huba021292 »

No tak,mogłem postąpić niemoralnie i znać wszystkie pytania, a tak na 50% się nie zakwalifikuję. I weź tu czekaj do 19 na opublikowanie odpowiedzi. whr
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: fizolof123 »

pytania niektore to z kosmosu nawet dla kogos kto sie uczyl to z wodorem 2 pytanie to nie wiem kto to wymyslal
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: huba021292 »

wiesz co przekopałem wszystko i strony nawet z aktualnościami, COP CMP komunalny LOP i wszystkie pojęcia a tu z takimi duperelami wyskoczyli. Słońce, najstarszy miłorząb w mazowieckim i inne cudowności. Albo te ptaszki gniazdujące w skupiskach.
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: Kingu$ka »

Ale jakby wszystkie pytania były typu co to jest biotop, albo biocenoza to wszyscy by przeszli dalej Muszą jakąś część wyeliminować.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: mila1301 »

Ja o olimpiadzie dowiedziałam się w czwartek, ze będzie ona miała miejsce w pon /
A że akurat w pon. miałam dwa spr., do olimpiady nie uczyłam się wcale (poszłam na żywioł) ] Zresztą nasza P. prof. zachęcała tych, którzy brali udział w podobnej olimpiadzie w gim. do spróbowania swoich sił tutaj i zorientowania się, jak to wygląda. Niektóre pyt. nie powiem, były łatwe, ale niektóre wywołały u mnie nie małe zdumienie.
Jagódka
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2009, o 19:23

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: Jagódka »

ciekawe czy pytania (oprócz aktualności) były z materiału zawartego w tych kilkudziesięciu pozycjach do przeczytania? pewnie tak, ale nie mam zamiaru sprawdzać
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: borodziej »

Kingu$ka pisze:Ale jakby wszystkie pytania były typu co to jest biotop, albo biocenoza to wszyscy by przeszli dalej Muszą jakąś część wyeliminować.
Celne spostrzeżenie

[ Dodano: Czw Maj 07, 2009 09:28 ]
Witam,
Z tego co widzę emocję już nieco opadły - czas na wyciągnięcie wniosków z etapu wojewódzkiego i podjęcie decyzji w sprawach wymagających zdecydowanych działań.
Po zapoznaniu się z całością protestów nasuwa się jeden, smutny wniosek - w świętokrzyskim źle się dzieje. I okazuje się, że to nie tylko w tym roku. Konkretne decyzje już zapadły, ale przed oficjalnym ich ogłoszeniem nie będę na forum upubliczniał. Jedno jest pewne - na przyszłorocznym finale wojewódzkim właśnie w świętokrzyskim na 100% pewna jest obecność obserwatorów z KG OWE. Wszystko ma swoje granice, tam przekroczono je bardzo mocno i nie można tego tak zostawić.
Na każdy protest przyjdzie odpowiedź, każdy został rozpoznany. Jak już wcześniej pisałem: demokracja jest najgorszym systemem, ale jak dotąd nikt lepszego nie wymyślił. By nie było żadnej dowolności w przeprowadzaniu eliminacji wojewódzkich być może pewne sprawy w regulaminie trzeba będzie doprecyzować (np. sprawę dogrywki) i bezwzględnie egzekwować jego zapisy.
Zapowiada się ciekawa dyskusja podczas spotkania w Warcinie. Ale cóż warte jest życie bez emocji
Pytania na centralny już się drukują. Kto był na ubiegłorocznym finale wie, że miejsca na żadneszopki na centralnym nie ma - jest losowanie miejsc, sprawdzanie dokumentów tożsamości, żadnego wynoszenia kartek z sali czy posiadania komórek. Członkowie KG są na tyle poważni i zbyt odpowiedzialni, by się nie ośmieszać. Jeśli na wojewódzkich przypadki łamania regulaminu miały miejsce - należy to piętnować i mówić o tym głośno, choćby w formie protestów. Osoby, które nie są na siłach sprostać odpowiedzialnym funkcjom - powinny same ustąpić. To jest wyróżnienie, ale i odpowiedzialność - nic na siłę.
No cóż, gratuluję finalistom serdecznie. Także i tym, którzy nie dostali się na centralnym. Już sam udział jest dużym przeżyciem, dużym doświadczeniem życiowym, który będzie procentował w przyszłym życiu (tego jestem pewny).
Lista finalistów już wkrótcezawisną na oficjalnej stronie OWE. Byłyby już teraz, ale dostarczanie z WK też jest niestety rozciągnięte w czasie.
Tak więc finaliści: chwytajcie za literaturę (w tym branżową), buszujcie po portalach środowiskowych (począwszy od MŚ) i przyjeżdżajcie do Warcina z otwartymi umysłami. Aha, proszę nie zapomnieć o uśmiechu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość