XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

[Link] XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

mistery7 pisze:Najlepsze jest to, że nadal nie wiem czy przeszłam do finału, czy nie. Dogrywki nie zorganizowali, więc ja już nie wiem jak oni to załatwią:/ Achhh ta organizacja:)
A które województwo? Jeżeli nie zorganizowali dogrywki, to widocznie nie była potrzebna

[ Dodano: Nie Maj 03, 2009 09:09 ]
karolina18 pisze:a właściwie na jakie uczelnie można się dostać będąc finalistą etapu centralnego? Ma może ktoś jakąś listę?
W wojewódzkich powinny być dostępne. Jeśli nie - trzeba będzie listę udostępnić.

[ Dodano: Nie Maj 03, 2009 09:10 ]
saritka_nena pisze:
borodziej pisze:Dlatego będziecie siedziały na dwóch krańcach sali
No po moim trupie.you`ll never guess my true identity
Jedna na północnym-wschodzie sali, druga na południowym-zachodzie

[ Dodano: Nie Maj 03, 2009 09:13 ]
kasia_m pisze:
karolina18 pisze:a właściwie na jakie uczelnie można się dostać będąc finalistą etapu centralnego? Ma może ktoś jakąś listę?
tematy17/wykaz-kierunkow-z-wolnym-wstep ... vt5446.htm - tu jest lista bodajże z 2007 roku. Ona ulega niewielkim zmianom co roku i jest w tych książeczkach z testami (na ten rok nowa będzie dopiero chyba na przełomie maja, czerwca). Poza tym podobno nie wszystkie uczelnie, które respektują tę olimpiadę są na liście i słyszałam, że jest ich dużo więcej.
Dobrze słyszałaś. Bo ta Olimpiada jest ceniona - największa w kraju, z ogromną liczbą uczestników, w przyszłym roku będzie obchodzić ćwierwiecze - XXV finał
mistery7
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 10:06

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: mistery7 »

borodziej pisze:A które województwo? Jeżeli nie zorganizowali dogrywki, to widocznie nie była potrzebna
Właśnie problem w tym, że potrzeba dogrywki. Ale przewodnicząca napisała do centrali, o zakwalifikowanie 8 os. z woj. I centralka nie odpisała. Więc ja już nie wiem:D
delan0ue
Posty: 151
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 16:39

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: delan0ue »

a co do tych uczelni to orientuje się ktoś może czy któraś ze szkół medycznych honoruje stopień finalisty Bo w tym wykazie 2007 nie ma ale wiem ze w poprzednich latach był to Warszawski Uniwersytet Medyczny
mistery7
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 10:06

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: mistery7 »

w zeszłym roku jak dostałam rozpiskę to też była Wawa, ale żadnych innych
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

mistery7 pisze:
borodziej pisze:A które województwo? Jeżeli nie zorganizowali dogrywki, to widocznie nie była potrzebna
Właśnie problem w tym, że potrzeba dogrywki. Ale przewodnicząca napisała do centrali, o zakwalifikowanie 8 os. z woj. I centralka nie odpisała. Więc ja już nie wiem:D
W takich przypadkach, gdy min. 30 punktów zostało osiągnięte, a zamiast 7 jest 8 takich osób - dogrywka nie jest konieczna. Jeśli WKOWE wnioskował w tej sprawie do GKOWE, 8 osób może się czuć finalistami
GrzecznyMisio
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2008, o 22:22

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: GrzecznyMisio »

delan0ue pisze:a co do tych uczelni to orientuje się ktoś może czy któraś ze szkół medycznych honoruje stopień finalisty Bo w tym wykazie 2007 nie ma ale wiem ze w poprzednich latach był to Warszawski Uniwersytet Medyczny
a na jakie kierunki?
delan0ue
Posty: 151
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 16:39

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: delan0ue »

lekarski ewentualnie lekarsko-stomatologiczny. znaczy wiem ze przyjmuja tylko laureatów ale dowiedziałam sie juz ze w warszawie za bycie finalistą dostaje sie 100 % z biologii na studniach jednolitych ( lekarskie, farmacja, analityka medyczna) i dostanie się z pominięciem rekrutacji na kierunki takie jak pielęgniarstwo, położnictwo ale to mnie akurat nie interesuje
Awatar użytkownika
paramylon
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:00

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: paramylon »

delan0ue pisze: w warszawie za bycie finalistą dostaje sie 100 % z biologii na studniach jednolitych ( lekarskie, farmacja, analityka medyczna)
Samo to już brzmi kusząco. 100% z biologii nie jest łatwo uzyskać namaturze, a dzieki temu można napisac troche gorzej chemie i fizyke:D
GrzecznyMisio
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2008, o 22:22

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: GrzecznyMisio »

Jakby władze warszawskiej uczelni poczytali sobie arkusze z pytaniami owej olimpiady z ostatniego etapu wojewódzkiego to by z pewnością nabrali do niej dystansu.
pawelch
Posty: 31
Rejestracja: 2 lis 2007, o 21:54

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: pawelch »

delan0ue pisze:lekarski ewentualnie lekarsko-stomatologiczny. znaczy wiem ze przyjmuja tylko laureatów ale dowiedziałam sie juz ze w warszawie za bycie finalistą dostaje sie 100 % z biologii na studniach jednolitych ( lekarskie, farmacja, analityka medyczna) i dostanie się z pominięciem rekrutacji na kierunki takie jak pielęgniarstwo, położnictwo ale to mnie akurat nie interesuje
Gdzie dowiedziałaś się, że przyjmują laureatów? Nawet jeśli nie zdają na maturce chemii i fizyki?

A macie może jakieś info co do weterynarii ? Ja niestety zdaję tylko bio i geo na rozszerzeniu Żebym wiedział, że będę miał 100% z bio dzięki olimpiadzie to zdawałbym też chemie


Moi drodzy finaliści dostaliście już jakieś info, listy, kartki, esemesy, telefony, sygnały pozaziemskie co do finału olimpiady ?
Awatar użytkownika
fallada
Posty: 72
Rejestracja: 15 mar 2009, o 11:40

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: fallada »

ale Wy myslicie ze dzieki olimpiadzie wiedzy ekologicznej macie 100 % i wstep na medycyne nieeee, po tej olimpiadzie owszem macie wstep na niektore kierunki ale na pewno nie na medycyne i nie macie 100 % z biologii, po olimpiadzie biologicznej jak najbardziej ale nie po tym.
emkakafe
Posty: 106
Rejestracja: 25 kwie 2008, o 15:12

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: emkakafe »

To jeszcze raz ja
Właśnie dostalam pismo z Głównego Komitetu, że gratulują mi dotarcia do finału. Pismo z 30 kwietnia, tzn. decyzja 30 kwietnia. A 30 kwietnia rozegrano w Lublinie dogrywkę, w wyniku której odpadlam. I co teraz?
Przypomnę jeszcze raz. Miałam 34 pkt, z Lublina przeszly od razu 2 osoby, 7 osób miało po 34, odpadly dwie. Czy możliwe, że ze względu na np. sytuacje, że z jednego województwa przeszło 8 os. (a z naszego przeszłoby 9) i różne progi punktowe w różnych woewództwach, to GK postanowił to ujednolicić i dopuścic mnie jednak?
bakteryja
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2009, o 10:05

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: bakteryja »

Gratulacje i do zobaczenia w finale. Wysyłają to listem poleconym? A ja mam jeszcze pytanko czy ta olimpiada faktycznie daje jakieś profity dla kandydatów na medycynę, bo jakoś na stronie uczelni na ten temat nic nie pisze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości