XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
lalicya
Posty: 31
Rejestracja: 3 lis 2008, o 20:38

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: lalicya »

mamy, podobno p. Teresę Ukejewską, ale nie wiem czy wszyscy razem jedziemy wraz z opiekunem czy może każdy na własną rękę. jakoś w tamtym tygodniu do mojej szkoły przyszło jakieś dziwne pismo i właśnie tam było napisane kto jest naszym opiekunem i chyba był nawet podany adres i telefon kontaktowy do tej Pani, ale ja nie wiem jak my mamy się zachować d
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

pawelch pisze:Do mnie właśnie doszedł list
lalicya pisze:Ja również dziś otrzymałam list
mistery7 pisze:też dzisiaj dostałam
Jednak co Poczta Główna, to główna Niezawodna
mistery7 pisze:w ogóle mamy jakiegoś opiekuna w tym roku?
Wszyscy mają, każde województwo - przeważają panie
mistery7 pisze:nie wiem z tym dojazdem
A jak ma być? Prosto i na lewo (jeśli przez Gdańsk) lub na prawo (jeśli przez zachodnią Polskę)

[ Dodano: Sro Maj 20, 2009 22:10 ]
lalicya pisze:mamy, podobno p. Teresę Ukejewską, ale nie wiem czy wszyscy razem jedziemy wraz z opiekunem czy może każdy na własną rękę. jakoś w tamtym tygodniu do mojej szkoły przyszło jakieś dziwne pismo i właśnie tam było napisane kto jest naszym opiekunem i chyba był nawet podany adres i telefon kontaktowy do tej Pani, ale ja nie wiem jak my mamy się zachować d
Od Was, to i autostopem by dojechał
Za grupę odpowiada opiekun - to oczywiste. Jeśli w szkole jest pismo (czemu dziwne?), grzejesz do swojej nauczycielki/wychowawczyni i z nią kontaktujecie się z opiekunem.
Słaby przepływ informacji jest jednym z naszych największych grzechów narodowych
pawelch
Posty: 31
Rejestracja: 2 lis 2007, o 21:54

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: pawelch »

czyli na własną rękę mamy nie przyjeżdżać ?
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

pawelch pisze:czyli na własną rękę mamy nie przyjeżdżać ?
Ależ niekoniecznie Reguły są od lat ustalone, jakoś wcześniej nie było z tym problemu. Zasada jest prosta: po wyłonieniu finalistów na wojewódzkim wytypowany zostaje OPIEKUN grupy (dobrze, jeśli jest to nauczyciel z przygotowaniem merytorycznym gorzej - jeśli figurant co sięzałapał na wyjazd wycieczkowy"). I taki opiekun reprezentacji województwa zawiaduje całością spraw związanych z przygotowaniem i dojazdem grupy na finał centralny. Są ludzie i ludziska - mam nadzieję, że WK OWE wybrały opiekunów najlepszych z najlepszych (nie figurantów).
Co do samego przyjazdu. Ech, jak to się zmienia punkt widzenia od sposobu spojrzenia
Wiek macie odpowiedni, żeby już o sobie samostanowić. Z pewnością wyjeżdżacie co roku pod namiot, nie raz jużkoedukacyjnie", w różne zakątki Polski, różnymi środkami komunikacji (mylę się, czy też nie?). I przychodzi taki moment: dojazd na wymarzony finał centralny olimpiady (wymarzony dla wszystkich oprócz Bezimiennej - z tego co pisało wynika, że trafiła tu przez przypadek). Są telefony, strony internetowe z rozkładami jazdy Warcino jest znanym technikum - w obecnych czasach ustalenie trasy i czasów przejazdu to przysłowiowy pikuś. Można zebrać się całą grupą, można indywidualnie, można z rodzicem (gdyby mój syn startował, pewnie bym go sam zawiózł i sekundował - ale nie każdy ma takie możliwości). Zaproszenia większość już otrzymała (ostatnie 3 poszły wczoraj, jak zwykle - z Poczty Głównej niektórzy nie pilnują swojego interesu.)
Do zaproszenia jest dołączona mapka z lokalizacją Warcina, skrócony program (z godzinami), tel. do mikrobusików odchodzących ze Słupska do Warcina co godzinę.
Więc pytam: jaki jest problem z dojazdem?
Dodam, że kwota zwrotu za dojazd (ryczałt) jest płacona na miejscu.

Dla prawdziwych globtroterów, przyrodników i ekologów jest jeszcze jeden sposób dotarcia do Warcina: z rowerem i plecakiem w pociąg. W Słupsku wskoczyć na rower i dymu-dymu niespełna 30 km, przez śliczne wioski i jeszcze śliczniejsze lasy do Warcina. Na zakończenie Technikum zrobiłem sobie taki przejazd i powiem Wam - niezapomniane wrażenie. Zachęcam do zatrzymania się nad jeziorem Osowo i mostkiem na Wieprzy (przed Kępicami). Wieprza pięknie meandruje, jest w niej mnóstwo lipieni i miętusów, zimorodki i gągoły - dosłownie raj na Ziemi.
Tak więc - kto ma rower, niech rozważy tę ewentualność. Tylko pamiętajcie - pełne porozumienie w ekipie wojewódzkiej, to opiekun odpowiada za całą grupę. Spóźnić się na finał OWE to gorzej, niż nie odebrać telefonu ze słowamiRMF FM najlepsza muzyka
pawelch
Posty: 31
Rejestracja: 2 lis 2007, o 21:54

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: pawelch »

borodziej pisze:Więc pytam: jaki jest problem z dojazdem?
Problemu żadnego nie ma Pytałem czy jest to może jakoś ściśle uregulowane tzn. czy samemu czy też z opiekunem

Dziękuje za wyczerpujące wyjaśnienie już któreś z kolei
delan0ue
Posty: 151
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 16:39

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: delan0ue »

borodziej pisze: ostatnie 3 poszły wczoraj, jak zwykle - z Poczty Głównej
tu bym się kłóciła bo dostałam wczoraj a na stęplu z Warszawy pisze 21
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

delan0ue pisze:
borodziej pisze: ostatnie 3 poszły wczoraj, jak zwykle - z Poczty Głównej
tu bym się kłóciła bo dostałam wczoraj a na stęplu z Warszawy pisze 21
Nie to, żebym się czepiał, ale wydaje mi się, że na STEMPLU jest NAPISANE (a właściwieprzybity jest stempel z datą")

Lista Uczestników, którzy zakwalifikowali się do Finału Centralnego XXIV Edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w 2009 roku jest do pobrania na witrynie internetowej OWE. Brakuje jednego nazwiska w śląskim, ale możesz być Krzysztofie spokojny - jesteś wśród finalistów (tylko na drugi raz ważne sprawy załatwia się w odpowiednim czasie, a niedo pożaru").

Opiekunów nie podawaliśmy - ta lista jest bardziej ruchoma, niż zatwierdzona finalistów. Do chwili obecnej w przypadku dwójki opiekunów już nastąpiły zmiany.

[ Dodano: Wto Maj 26, 2009 14:53 ]
Testy pisemne są już wydrukowane - dzisiaj zostaną zapakowane do teczek.
Pytania ustne wędrują do druku.
Jak przygotowania, drodzy Finaliści? A zwłaszcza Bezimiennej?
Negatywne emocje z wojewódzkich finałów mamy za sobą, teraz już tylko pozytywne z centralnego na Was czekają.
A wojewódzkie, hm, cóż - bagaż wniosków i doświadczeń (sążnisty felieton można o tym napisać), pełna skala zjawisk: od śmieszności, poprzez haniebne zaniedbania po groteskowe odejścia (ba! i toz całym zarządem okręgowym - nie mając takich uprawnień). Trzeba czasami zejść na ziemię i spojrzeć na całokształt z innej perspektywy. Wtedy świat i sprawy wyglądają zgoła całkiem inaczej
karolina18
Posty: 18
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 20:15

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: karolina18 »

tydzień temu dostałam list z zaproszeniem na finał olimpiady, ale teraz oglądam listę i nie znajduje siebie na niej. . na liście są tylko 2 osoby z lubelskiego- te które od razu miały powyżej 70%. a co z 5 osobami, które przeszły po dogrywce ( wśród których się znajduję)
delan0ue
Posty: 151
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 16:39

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: delan0ue »

borodziej pisze: Nie to, żebym się czepiał, ale wydaje mi się, że na STEMPLU jest NAPISANE (a właściwieprzybity jest stempel z datą")
minimalnie sie Pan czepia
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

delan0ue pisze:
borodziej pisze: Nie to, żebym się czepiał, ale wydaje mi się, że na STEMPLU jest NAPISANE (a właściwie przybity jest stempel z datą")
minimalnie sie Pan czepia
Jak rzep - czepiam się, a później gdy się ten ktoś otrząśnie, to odpadam
karolina18 pisze:tydzień temu dostałam list z zaproszeniem na finał olimpiady, ale teraz oglądam listę i nie znajduje siebie na niej. . na liście są tylko 2 osoby z lubelskiego- te które od razu miały powyżej 70%. a co z 5 osobami, które przeszły po dogrywce ( wśród których się znajduję)
Błąd w druku - przepraszamy.
Poniżej podaję pełną listę z województwa lubelskiego:
1. Kinga P.
2. Katarzyna M.
3. Agnieszka M.
4. Karolina S.
5. Anna G.
6. Bartłomiej Sz.
7. Sebastian M.

Nie podaję pełnych nazwisk, bo nie czuję się upoważnionym zamieszczać ich tutaj, na Forum.
Za chwilę wysyłam maila do osoby obsługującej stronę z informacją o uzupełnienie listy.
Strona funkcjonuje od kilku tygodni - tak więc pierwsze koty za płoty

Czy ktoś z finalistów nie otrzymał zaproszenia pocztą
Jeśli tak, to proszę o wiadomość na PRIVA
karolina18
Posty: 18
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 20:15

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: karolina18 »

cieszę się, że wszystko się wyjaśniło
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

karolina18 pisze:cieszę się, że wszystko się wyjaśniło
Jeszcze jedna rzecz się wyjaśniła - w woj. mazowieckim, do listy finalistów dołączył kolega Mariusz. W dogrywce cztery osoby uzyskały po 6 punktów, a tylko trzy zostały zgłoszone do finału. Tradycyjnie było trochę emocji, telefonów i faxów - Przewodnicząca GK OWE sprawę ustaliła, wyjaśniła i wszystko jest jak należy

A z dobrych wieści - testy pisemne i pytania ustne już wydrukowane, popakowane i zalakowane oczekują na przejazd do Warcina
Przecieków żadnych nie będzie
gorliwy
Posty: 19
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 13:43

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: gorliwy »

Kto z obecnych na forum startuje z małopolski?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość