XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

Jednym słowem - wybór miejsca na finał był właściwy
A za rok - ćwierwiecze, jubileuszowy XXV finał, Białowieża.

[ Dodano: Sob Cze 13, 2009 08:10 ]
Są już kolejne zdjęcia w galerii
Dzisiaj wrzucę następnych 30-40

[ Dodano: Sob Cze 13, 2009 08:19 ]
Jest też pierwsza informacja prasowa o XXIV OWE na stronie Lasów Panstwowych
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: fizolof123 »

bardzo trudny test ?
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Lizzy »

Jak mnie kusi ta Białowieża ale fajnie było
Pozdrowienia dla wszystkich
A test no.trudny w koncu etap centralny
Koszulka Jestem z lasu wymiatała
Awatar użytkownika
lalicya
Posty: 31
Rejestracja: 3 lis 2008, o 20:38

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: lalicya »

tak, tak! koszulka była świetna! gdzie można taką dostać?
i szczerze mówiąc to nie spodziewałam się, że na etapie centralnym jakiejkolwiek olimpiady może być tak fajnie to naprawdę były niezapomniane trzy dni
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

Lizzy pisze:Koszulka Jestem z lasu wymiatała
Hehe, widzę, że złożyłaś wizytę w galerii

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 20:33 ]
lalicya pisze:tak, tak! koszulka była świetna! gdzie można taką dostać?
i szczerze mówiąc to nie spodziewałam się, że na etapie centralnym jakiejkolwiek olimpiady może być tak fajnie to naprawdę były niezapomniane trzy dni
W składnicy harcerskiej 4 wiatry w Warszawie - tuż przy siedzibie głównego Hufca (ul. Konopnickiej, przy teatrze Buffo).
Fajnie było? Cieszę się - serdeczne dzięki w imieniu całego sztabu, który się ostro musiał napracować, zapukać w niejedne drzwi, wysłać tonę papierów i wykonać masę telefonów. Udane rzeczy nie przychodzą same, trzeba się (nie)stety nabiegać. W tajemnicy powiem Wam (nie umniejszając pozostałym), że to głównie zasługa Przewodniczącej dr Małgorzaty - my Jej tylko pomagamy. Jest przewodniczącą od 20 lat.
A co do innych Olimpiad - często standardem są tylko słone paluszki i. już. To co widzieliście, to nie jest polski standard olimpijski (a szkoda)
Mam nadzieję, że większość z Was pojawi się za rok w Białowieży.
Już działamy, żeby za rok było w dechę
MyszkaMania
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2009, o 22:11

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: MyszkaMania »

A ja znalazłam te testy, może Wam się przydadzą. I życzę powodzenia za rok - wyślijcie mi kartkę z żubrem
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Lizzy »

borodziej pisze:
Lizzy pisze:Koszulka Jestem z lasu wymiatała
Hehe, widzę, że złożyłaś wizytę w galerii
Nie musiałam wypatrzyłam ją od razu na ekoforum
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

MyszkaMania pisze:A ja znalazłam te testy, może Wam się przydadzą. I życzę powodzenia za rok - wyślijcie mi kartkę z żubrem
Jak podasz adres, to wyślemy
No proszę, rynek wtórny funkcjonuje Na Allegro dostaniesz właściwie wszystko, nawet maść na szczury (o której śpiewał Andrzej Rosiewicz - de facto dyplomowany meliorant po SGGW)

[ Dodano: |2 Lip 2009|, o 15:20 ]
Lizzy pisze:
borodziej pisze:
Lizzy pisze:Koszulka Jestem z lasu wymiatała
Hehe, widzę, że złożyłaś wizytę w galerii
Nie musiałam wypatrzyłam ją od razu na ekoforum
Hehe, jest to koszulka wyjątkowa - moja Kaśka i Kamil zabierają je na obóz harcerski (wyjazd do Jedwabna na Mazury, już za dwa dni).
Koszt koszulki 20 zł (kupowałem ją niedawno dla mojej wychowawczyni z podstawówki, która za miesiąc przylatuje z Australii).
Jeśli będą zainteresowani, mogę kupić i przesłać (po kosztach własnych: 20 zł koszulka plus ryczałt za polecony/priorytet 10 zł - razem trzy dychy). Zamówienia proszę mailem na priva, z podaniem adresu i obowiązkowo rozmiaru - największy jest XXL. Gdy zbierze się więcej chętnych, podjadę na Konopnickiej - z Pruszkowa to jedyne 50 km, ale na warunki warszawskie to normalka (dziennie pokonuję 50-150 km).
Miłych wakacji!
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Mercedes »

Ta olimpiada nie zwalnia z matury z biologii, prawda?
mistery7
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 10:06

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: mistery7 »

nie zwalnia:)
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

Witam,
Nt. finału centralnego i XXIV OWE ukazało się już kilka artykułów w prasie branżowej ("Las Polski", Echa Leśne", Trybuna Leśnika", Przyroda Polska - w Aurze dopiero się ukaże). Kto ma dostęp do prasy, chwała mu - kto nie, może wejść na borodziejową stronę i tam znajdzie linki do trzech artykułów w postaci PDF. Z Przyrody Polskiej nie zamieściłem, bo jak zobaczyłem to. kapcie mi spadły i szczęka opadła (sposób, w jaki można - nie bójmy się użyć tego słowa - SCHRZANIĆ ROBOTĘ). Lepiej by było, gdyby ten materiał w P.P. w ogóle się nie ukazał, bo to jawna antyreklama (artykuł o pieskach w tymże samym numerze jest lepiej zaprezentowany). Dla mnie jest to kompromitacja czasopisma.
Od siebie dodam jeszcze, że od sierpnia. zmienił się skład redakcji P.P. Ten artykuł jest efektem tych zmian (lub. wprost odwrotnie proporcjonalnie). Reszta - tajemnicą poliszynela
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości