XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: fizolof123 »

Witam wszystkich

Jestem nowym uzytkownikiem i jeszcze nie jestem zbytnio w tajemniczony w sprawy ekologii i OWE w zwizku z powyzszym mam kilka pytan

Wiadomo juz kiedy startuje OWE tzn.chodzi mi o dokladna date etapu podstawowego?
I czy wie ktos moze w jaki sposob mozna zdobyc Zbiór pytań do poprzednich OWE Falenckiej-Jabłońskiej bo mam duzy problem ze znalezniem czy to w ksiegarniach czy bibliotekach bo poprostu tego nie maja

Z gory dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: ziabol »

fizolof123, nie wiem kiedy jest pierwszy etap, nie pamiętam ale jakoś chyba luty? profesorowie nam powiedzieli o dokładnym terminie jakiś miesiąc przed także ale tu trzeba mieć wiedzę ogólną, nie ma co się za dużo wkuwać
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: fizolof123 »

Ziabol o tych testach to juz wiem ale chodzilo mi o ksiazke z testami z wszystkimi testami z poprzednich edycji olimpiady ( glownie o testy z pierwszych lat rozgrywania czyli I-V i VI-IX ). Ale i tak dzieki za wypowiedz
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Cappucinhu »

słyszałam, że trudny jest taki konkurs.
lolgirl
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2008, o 17:53

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: lolgirl »

Cześć. A ja bym była po prostu ciekawa osób, które mają zamiar brać udział w XIV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, tego jak się przygotowują, co czytają, czy w ogóle dużo nas jest. Tak żeby pogadać, wymienić doświadczenia, wyjaśniać wątpliwości. I mobilizowac się. D Pozdrawiam. P
fiefior
Posty: 40
Rejestracja: 22 paź 2008, o 15:35

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: fiefior »

Ja w tamtym roku poszłam na spontanie i miałam bodajże 30 punktów bez przygotowania
Oczywiście na nic więcej nie liczyłam
lolgirl
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2008, o 17:53

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: lolgirl »

Ja w tamtym roku też pisałam szkolny. Ot tak, żeby sprawdzić poziom pytań i w ogóle. Ale niestety u nas w szkole wyniki nie były do specjalnego wglądu, więc nie wiem dokładnie jak mi poszło, ale sam test przy niewielkim przygotowaniu był jak najbardziej do napisania.
fiefior
Posty: 40
Rejestracja: 22 paź 2008, o 15:35

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: fiefior »

Najgorzej jest z pytaniami, które dotyczą ekologicznych aktualności Przynajmniej ja miałam z tym problem.
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: ponka »

moim zdaniem test z tego roku był jednym z trudniejszych w ciągu kilku ostatnich lat, ale warto mieć nadzieję i się nie załamywać].

tutaj jest tez niestety ten mankament, że do kolejnego etapu przechodzą tylko 3 osoby ze szkoły, co jest bardzo niewymierne, gdyż w mojej zazwyczaj startuje ok 60 osób,więc przesiew i walka jest naprawdę ostra, a w innych np.tylko 5.
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Glukoza »

Witam! Również jestem nowa na tym forum – postanowiłam zalogować się, bo interesuję się Olimpiadą Ekologiczną Z tego co mi wiadomo, to książki z testami z poprzednich lat były rozsyłane po szkołach (nie wiem jednak, na podstawie jakiego kryterium je wybierano), więc można je dostać prawdopodobnie tylko w szkolnych bibliotekach albo u nauczycieli. W tym roku etap szkolny przeprowadzono, o ile pamiętam, w styczniu. Co do jednej z powyższych wypowiedzi, to zgadzam się, że najtrudniejsze są pytania dotyczące różnych wydarzeń ostatnich miesięcy
lolgirl
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2008, o 17:53

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: lolgirl »

witam. hah. to teraz przydałoby się troszkę rozkręcić to forum. poprzednia koleżanko. masz jakieś swoje materiały z których się już uczyłaś do poprzednich olimpiad? startowałaś już wcześniej w ogóle?
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Glukoza »

Tak, wiosną byłam na wojewódzkim. Zazwyczaj uczę się ze zbioru nowszych testów pożyczonych od mojej pani od biologii z gimnazjum, a także powtarzam pytania z pierwszych konkursów – te mam skserowane jeszcze od czasów podstawówki w ogóle, w moim powiecie corocznie organizowany jest rejonowy konkurs ekologiczny (w którym pytania są najczęściej spisane z ogólnopolskiej olimpiady no ale zawsze to jakaś praktyka
LiscLisc
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2008, o 08:16

Re: XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: LiscLisc »

Ja również startuje i mam juz sporo testów od mojej p. profesor.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości