XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
thurin8
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2010, o 16:42

XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: thurin8 »

Czas na nowy wątek Proszę piszcie tu pytania z poprzednich edycji, wasze rady, pomoce naukowe itp.

etap szkolny odbędzie się dnia 11.01.2010 o godz. 11.00
Awatar użytkownika
Qwertykloper
Posty: 34
Rejestracja: 13 cze 2009, o 13:58

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Qwertykloper »

Też jutro będę pisał test. Piszcie z czego się przygotowujecie
Desmondus
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2010, o 16:40

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Desmondus »

a może ktoś wie jakie będą pytania? bo nauczyciele mają już te pytania od miesiąca. Jak by ktoś wiedział to niech pisze:D
liberos333
Posty: 38
Rejestracja: 7 paź 2009, o 16:11

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: liberos333 »

od miesiąca? d

Też jutro piszę, nie przygotowywałem się jakoś specjalnie, tylko podstawowe rzeczy jak narazie, zobaczymy jak będzie, może akurat się uda. Powodzenia!
Desmondus
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2010, o 16:40

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Desmondus »

no nauczyciele dostali jeszcze przed świętami te testy, i w niektórych szkołach mówią uczniom pytania ale w większości nie( w naszej nie powiedzieli nam:/) no ja też jutro pisze:P to też życzę powodzenia:D
Awatar użytkownika
fille
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2009, o 19:41

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: fille »

To ja powiem tak, że mi trochę łyso przy was. W czwartek mieliśmy zapisy. Szczerze to nie przygotowałam się za bardzo. No dobrze, wogóle. Liczę na to co zostało mi w głowie po wielu poprzednich konkursach z LOPu czy olimpiad biologicznych w gimnazjum i wiedzy zdobytej to tu to tam.

Życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

Desmondus pisze:no nauczyciele dostali jeszcze przed świętami te testy, i w niektórych szkołach mówią uczniom pytania ale w większości nie (w naszej nie powiedzieli nam:/) no ja też jutro pisze:P to też życzę powodzenia:D
A to ci ciekawostka. Są tacy, co mówią? Mimo zachowania klauzuli tajności? Aby nie było pomówień sugeruję podesłanie mi na priva listy tych szkół, być może trzeba będzie im się przyjrzeć. Chyba, że jest to tylko takie gadanie.
Mnie już nic nie zdziwi: dzisiaj w całej Polsce odbywa się pisemny test etapu podstawowego OWE. Strona OWE funkcjonuje od kilku dobrych miesięcy, są na niej zamieszczone, podane są terminy i kontakty, jest ogromna baza szkół utworzona i prowadzona przez pana Michała Ziębę - przedstawiciela naszego z Toyota Motor Poland (niemal 3400 adresów). A tu bach! Dzwoni nauczycielka (pół godziny temu!), że nie dostała materiałów i co z tym można zrobić 11 stycznia o godz. 9 rano. No rychło w czas. Inna ciekawostka: telefon od dyrektora szkoły: a my chcielibyśmy zorganizować etap podstawowy OWE, bo. w PIĄTEK (8 stycznia!) zgłosiła się jedna chętna uczennica.
No cóż, dobrze że wideofony jeszcze nie są w powszechnym użyciu - zobaczyć ten wzrok nie zmącony myślą.
Kochani - za godzinę test etapu podstawowego. Połamania piór!
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

liberos333 pisze:od miesiąca? d
Też jutro piszę, nie przygotowywałem się jakoś specjalnie, tylko podstawowe rzeczy jak narazie, zobaczymy jak będzie, może akurat się uda. Powodzenia!
fille pisze:To ja powiem tak, że mi trochę łyso przy was. W czwartek mieliśmy zapisy. Szczerze to nie przygotowałam się za bardzo. No dobrze, wogóle. Liczę na to co zostało mi w głowie po wielu poprzednich konkursach z LOPu czy olimpiad biologicznych w gimnazjum i wiedzy zdobytej to tu to tam.
Zdobyta wiedza TO TU, TO TAM - zawsze procentuje. Im więcej jej masz, tym szanse masz większe. Jak się prześlizgasz", to będzie mógł wysoko zadrzeć nos do góry - popatrzcie, nie uczyłem się w ogóle, a przeszedłem (albo ja boski, albo testy łatwizna, dla amatorów). Jak nie przejdziesz tego etapu, to. nic Cię nie tłumaczy Tak czy inaczej - powodzenia!
PS. Metoda może się uda jest złą metodą (bo nie zawsze skuteczną). Najgorzej, jak wejdzie w krew. Zobaczcie jak to jest w późniejszym dorosłym, odpowiedzialnym życiu: kierowcy-piraci przejeżdżają po pasach na czerwonym świetle lub pod wpływem alkoholu 5 przecznic do domu (może się uda), niewyspany chirurg zabiera się do operacji (może się uda), niedouczony student pedagogiki szkolnej próbuje studiować na studiach płatnych (może się uda. zostać nauczycielem). Zgroza
Awatar użytkownika
alove
Posty: 71
Rejestracja: 28 cze 2009, o 18:07

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: alove »

chyba jednak nie wszędzie o 11, u nas w szkole pisaliśmy na drugiej lekcji, więc od 8:50 do 9:35 u nas w klasie wszyscy musieli pisać obligatoryjnie jako jedyny bio-chem wśród 3 klas, nie wiem czy z 1 i 2 ktoś się zgłaszał jak dla mnie była taka sobie, oczywiście mnóstwo pytań z biogeografii czyli tradycyjnie rozmieszczenie roślinności w różnych strefach, oczywiście parki narodowe (tym razem było pytanie o łosia ), trochę nawet polityki i historii (pytania o jakieś tam traktaty -,-), ale też pytania na debila w stylu Co przyczynia się do powstawania zawałów serca A : miażdzyca i nadciśnienie, B : wrzody żołądka, C i D też w stylu tych wrzodów ogólnie śmiesznie dużo strzelania, ale właściwie nie było najgorsze
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

A to ciekawostka Mam nadzieję, że przecieków nie było (wynoszenia testów etc.). Obligo ma swoje plusy - raptem może się okazać, że nie do końca zdecydowany na udział w Olimpiadzie wypadnie na forum szkoły przyzwoicie i będzie to dla niego impulsem do podjęcia kolejnych kroków celem dalszego doskonalenia
Z pytaniami już tak jest, że jednym przypadną do gustu, innym nie dla kogoś będą arcy trudne, dla innych banalne. Piszesz jakieś tam traktaty - a to już pozostawię bez komentarza.
Jeżeli dużo strzelania", to moc jest z Wami! Przecież lubicie strzelać pociskami typu jakoś to będzie
Awatar użytkownika
alove
Posty: 71
Rejestracja: 28 cze 2009, o 18:07

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: alove »

nie rozumiem za bardzo Twojego posta? przecieków żadnych nie było, nikt nic nie wynosił ani nauczycielka nic nikomu wcześniej nie pokazywała. a jeśli chodzi o te moje jakieś tam traktaty"? :] bez przesady, nie będę zgrywać wielkiej znawczyni(?) interesującej się wszystkim, po protokół z Kioto włącznie owszem, wypada wiedzieć, ale wyobraź sobie, że nie wszyscy są/i uważają się za omnibusy.ignorancja? być może, ale osobiście wolę być w zgodzie ze sobą niż zgrywać wielkiego maniaka biologii-geografii-historii-polityki xP i uwierz, da się z tym żyć będąc również dobrym (a nawet bardzo) uczniem/studentem xDD ze strzelaniem tak samo - nie uczyłam się noce i dnie żeby znać odpowiedź na każde pytanie, podejrzewam że większość uczestników również więc w czym problem? obce Ci jest strzelanie czy co? taa, pewnie tak
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Tyberian »

Uff Ja już po.Powiem szczerze że niektóre pytania były dosyć trudne a niektóre pytania zdecydowanie banalne. Tak jak w każdym teście z resztą To co wpływa na trudność testu to pewnie stopień wiedzy podchodzących do testu.Moim zdaniem jednak pytanie o gatunki inwazyjne (w dzisiejszym teście) czy ew. prawnie chronione (w poprzednich edycjach - jak przeglądałem) kompletnie mija się z celem.Organizatorzy chcą żeby uczestnicy kuli na blachę tyle gatunków ? Moim zdaniem to nie na tym polega ale wiadomo - coś zawsze muszą wymyśleć żeby zrobić selekcje - ciekaw jestem ile osób strzeli poprawną odpowiedź w tym wypadku a ile na prawdę będzie to wiedzieć.
Drugą rzeczą jaka mi się nie podobała to pytanie o ochronę ex situ w którym tak naprawdę pasowały dwie odpowiedzi ( nie pamiętam dokładnie) ale pasowały odpowiedzi ta z introdukcja i ta ze przesiedleniem do sztucznych warunków.Z poprzednimi edycjami (jak przeglądałem) było tak samo.
Denerwujący jest wspomniany fakt o złe i niedokładne sprecyzowanie pytań i tu problem wynika z tego że do pytania pasują czasami 2 odpowiedzi (sic!).
Zostało tylko czekanie no i poinformowani was czy dałem radę przejść do etapu wojewódzkiego a to obiecuje zrobię - na pewno.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
domdom91
Posty: 48
Rejestracja: 5 sty 2010, o 17:33

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: domdom91 »

a jak uważacie, która odpowiedź była poprawna w pytaniu dot. DTT?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości