XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Alveolata
Posty: 27
Rejestracja: 29 gru 2011, o 22:31

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Alveolata »

Trochę szkoda, że już po wszystkim, ale przynajmniej wreszcie się wyspałam. Moja szkoła wróciła z laureatem, więc nie mam powodów do narzekań. Do pewnego stopnia powtórzył się też scenariusz z ubiegłego roku jeśli chodzi o województwo podlaskie, bo Michał wszedł do dziesiątki laureatów po dogrywce, a potem zajął miejsce na podium .
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

KamilB pisze:Widzę, że mamy laureata z woj. podlaskiego Brawo dla Michała, należało mu się
Apetyt rośnie w miarę jedzenia i z ćwirkania wróbli usłyszałem, że apetyty były większe.
Poziom w tym roku był bardzo wysoki, bo przy zbliżonym poziomie trudności pytań odpowiedzi ponad 40 była większość, a samych dogrywających z 44 pkt. było. jak w Teleturnieju 1 z 10 Teraz pewnie cała 9-tka myśli o tym: ach, gdybym ten JEDEN krzyżyk inaczej postawił(a), byłby ścisły finał
Co zauważyłem przy sprawdzaniu testów: przy poprawianiu najczęściej było tak, że dobrze zaznaczona odpowiedź była brana w kółko i poprawiana na złą. I to w większości przypadków. Stąd uwaga na przyszłość: pomyśleć dłużej i dopiero zakreślić, a z reguły pierwsza odpowiedź jest prawidłowa. Jak się zacznie kombinować, to z reguły na dobre to nie wychodzi
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Alveolata pisze:Trochę szkoda, że już po wszystkim, ale przynajmniej wreszcie się wyspałam.
A to Ci zazdroszczę, bo ja jeszcze nie
W Warszawie byłem o 22-ej (brawo Tusku za autostrady!), w domu o 23-ej. A potem porządkowanie papierów, nocna pralka (testuję wytrzymałość sąsiadów) i szybkie wrzucenie garści fotek. Odeśpimy na emeryturze
Alveolata pisze:Do pewnego stopnia powtórzył się też scenariusz z ubiegłego roku jeśli chodzi o województwo podlaskie, bo Michał wszedł do dziesiątki laureatów po dogrywce, a potem zajął miejsce na podium .
Z podobieństw - także nagroda główna od Toyoty Teraz Kamil z Kolna podjeżdża do Moniki z Elbląga i mogą w tandemie szusować zielonymi skuterami napędzanymi czystą energią po Zielonych Płucach Polski
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

biomedka pisze:Bardzo miło wspominam tę Olimpiadę. super atmosfera, fajni ludzie, będzie co wspominać. Ja też oczekuję na klucz odpowiedzi. I na resztę fantastycznych zdjęć
Miło słyszeć, dziękujemy! Wielu stanęło na wysokości zadania - począwszy od leśników z dyrektorem Leszkiem Banachem na czele, fantastycznych sponsorów (oj, byłoby cieniutko gdyby nie grono wspaniałych ludzi o dużym sercu i umyśle), aż po ekipę sprzątająco-rozstawiającą. Wiecie jak ta garstka ludzi potrafiła sprawnie z dużym zaangażowaniem, w weekendowym czasie porozstawiać te 130 ciężkich stołów i krzeseł? Prawdziwi ludzie dobrej roboty - od nas mają dozgonną wdzięczność.
A kogo zabrakło i kto dał ciała na całej linii?
Tak, tak.
Ale dopiero byłoby, gdyby pan Minister Janusz Zaleski, przy swoim ogromnym obłożeniu sprawami wagi państwowej znalazł czas i przyjechał tak, jak to zrobił w Białowieży. A tu. nie byłoby gospodarza ZIEMI, TEJ ZIEMI . Oj, temperatura w Zielonej Górze sięgnęłaby wrzenia
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

mariola2608 pisze:A ktoś może udostępnić klucz odpowiedzi?
Ja tam się w politykę nie mieszam Wymijająco powiem: z pewnością będzie w Aurze, być może na witrynie OWE, na forum raczej nie. Chyba, że tradycyjnie - inicjatywa oddolna sama stworzy własny klucz na własne potrzeby Np. mistrzunio, który miał 47/50 pkt.
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: KamilB »

Do pewnego stopnia powtórzył się też scenariusz z ubiegłego roku jeśli chodzi o województwo podlaskie, bo Michał wszedł do dziesiątki laureatów po dogrywce, a potem zajął miejsce na podium
Pani Agnieszka znowu miała sporo emocji
Awatar użytkownika
Kurecki
Posty: 16
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 21:04

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Kurecki »

borodziej pisze:Teraz pewnie cała 9-tka myśli o tym: ach, gdybym ten JEDEN krzyżyk inaczej postawił(a), byłby ścisły finał
Tk
Niemniej jednak jestem w pełni zadowolony ze swojego wyniku Wiem, co zrobiłem źle i nad czym muszę jeszcze popracować.
A co do ustnego to niezłe jaja były z tymi jajami. Chyba nikt się tego nie spodziewał
Najgorszy z wszystkiego był dojazd, kto by pomyślał że wyjeżdżając z Zielonej Góry o 16:20 dotrzemy do Gliwic o 2 w nocy - PKP jak zwykle pokazało klasę
No i jeszcze taka jedna uwaga co do rozdawanych Encyklopedii wędkarskich - cieszyłem się z niej niezmiernie do momentu aż przyszło mi nosić ją w plecaku (choć pewnie dźwigany po dżentelmeńsku bagaż koleżanek też robił swoje ).
Awatar użytkownika
Magda94
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2011, o 17:04

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Magda94 »

O tak, jest co wspominać! Super przygoda Już nie mam żadnych wątpliwości, czy wystartuję za rok

Zastanawia mnie jedna rzecz, już od kilku osób słyszałam, że medycyna na UJ jest na liście uczelni, teraz okazuję się, że nie, może ktoś coś wie na ten temat?
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Magda94 pisze:Zastanawia mnie jedna rzecz, już od kilku osób słyszałam, że medycyna na UJ jest na liście uczelni, teraz okazuję się, że nie, może ktoś coś wie na ten temat?
Do Waszej dyspozycji jest ok. 60 uczelni, jest w czym wybierać
Ale ZAWSZE najlepiej udać się z pytaniem bezpośrednio do wybranej uczelni. Możliwe są tu wszelkie warianty:
- uczelnia jest na Liście, ale właśnie wczoraj Rada Senatu. (raczej się nie zdarza)
- nie ma uczelni na Liście, ale indeks się należy. Ot, zapomnieli powiadomić - jest u nich w rektoracie (dziekanacie) i/lub na witrynie, to uważają, że wystarczy
- jest na liście/witrynie, ale z obwarowaniami (np. tylko laureaci, albo tylko na określone kierunki na danym wydziale lub uczelni).
Tak czy inaczej: atakujcie daną uczelnię (rektorat/dziekanat), przewertujcie ("przeoczcie"?) ich witryny internetowe, dzwońcie.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Jesteśmy w mediach
Indeksy na uczelnię za rechot żab To były KUMAKI NIZINNE
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: borodziej »

Zielonogórscy leśnicy - panowie Paweł Mrowiński i Janusz Zawada STANĘLI NA WYSOKOŚCI ZADANIA
Awatar użytkownika
Magda94
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2011, o 17:04

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: Magda94 »

Dzwoniłam na UJ, gdyby ktoś miał wątpliwości: tak, medycyna stoi otworem

Z niecierpliwością czekamy na więcej zdjęć
kasiunia
Posty: 16
Rejestracja: 15 paź 2011, o 09:02

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2011/2012

Post autor: kasiunia »

Taak, prosimy o zdjęcia!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości