XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Bekol
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2012, o 19:33

XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Bekol »

Witam!
Jak oceniacie etap podstawowy tej olimpiady, moze podzielicie sie swoimi odpowiedziami, bo sam jestem ciekaw.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: zoo_ »

Ah to ten dzisiejszy konkurs o którym dowiedziałam się, że jest 10 minut przed rozpoczęciem. cóż, jako, że mieliśmy godzinę wolną i nic do roboty nie było to razem z dwiema osobami z klasy się wybrałam
Na moje, za dużo pytań o prawa. Zwłaszcza to ostatnie, kto pełni nadzór nad przestrzeganiem ochrony środowiska czy coś takiego. No, ale ja nigdy w tym udziału nie brałam (ja w ogóle nigdy nie brałam udziału w konkursach a teraz w samym styczniu już 2 XD), więc może tak jest zawsze

Edit: o, multicyklon mam dobrze
KarTry
Posty: 17
Rejestracja: 6 lip 2011, o 08:29

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: KarTry »

Jakie macie odpowiedz?! Bardzo jestem ciekawa!
A w zadaniu 2 to jakie powinny być rozmieszczenia , bo ja zaznaczyłam A-losowe,B-równomierne,C-skupiskowe
KarTry
Posty: 17
Rejestracja: 6 lip 2011, o 08:29

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: KarTry »

A które ze zwierząt (żaba, traszka, jaszczurka) nie pije wody tylko pobiera ją całą powierzchnią ciała?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: zoo_ »

Niestety źle
Pająk (c) to było losowe, kaktusy (b) to było równomierne, a ten kwiatek (stokrotka?) (a) to było skupiskowe.

Ja nie mogę sobie wybaczyć jednego! Takie proste! Czym jest ochrona środowiska XD Chciałam zaznaczyć część ekologii", ale skojarzyło mi się, że często używane jest wyrażenie ekologia z ochroną środowiska i to mnie zmyliło. Dopiero jak po wyjściu koleżanka przypomniała mi, że sozologia to ochrona środowiska, a jest częścią ekologi. bum.

Ale człowiek uczy się na błędach, przynajmniej nie przeleniuchowałam tej godziny


Ja zaznaczyłam, że traszka, bo kojarzyło mi się, że częściej oddychają tak chyba płazy ogoniaste. Ale nie jestem pewna

A gatunek nie synantropijny? tchórz, kuna czy nornica? Zaznaczyłam nornice
KarTry
Posty: 17
Rejestracja: 6 lip 2011, o 08:29

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: KarTry »

a co zaznaczyłaś w pytaniu : na leśnej polanie panuje: a0. mikroregion, b. mikroklimat, c. mezoregion?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: zoo_ »

Mezoregion.
KarTry
Posty: 17
Rejestracja: 6 lip 2011, o 08:29

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: KarTry »

i to jest dobrze?
KarTry
Posty: 17
Rejestracja: 6 lip 2011, o 08:29

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: KarTry »

ja też nornice
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: zoo_ »

A bo ja wiem Nie uczyłam się o tym, ale po odrzuceniu mikroklimatu tak mi to bardziej pasowało
ekolożka
Posty: 8
Rejestracja: 9 sty 2012, o 15:33

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: ekolożka »

co zaznaczyliście w pytaniu o tym z fragmentem wypowiedzi? bo ja c
a z ta puszczą co został zniszczony las?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: zoo_ »

ekolo&#x17Cka pisze:co zaznaczyliście w pytaniu o tym z fragmentem wypowiedzi? bo ja c
O czym to było?
ekolo&#x17Cka pisze: a z ta puszczą co został zniszczony las?
Będzie się regenerował przez 30 lat Szczelałam.
KarTry
Posty: 17
Rejestracja: 6 lip 2011, o 08:29

Re: XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: KarTry »

z tym tekstem to na 100% odpowiedź a, a z puszczą i zniszonym lasem to poprawną odpowiedzią powinno być c- potraktowano część zniszczonego obszaru jako las referencyjny i pozostawiono przyrodzie do naturalnej regenracji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość