XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: skellen »

Główne problemy mają Ci, którzy z lasem mają do czynienia okazjonalnie, ot tak parę dni w wakacje, ew. co któryś weekend. Najlepiej wziąć w rękę klucz, ew. encyklopedię kieszonkową etc. i oznaczać. No i obserwować, żeby nie wyszło, że lipa jest wiatropylna
Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: skellen »

BTW Laureaci dostali Biologię Campbella, jak to na stronie lop-u było napisane? Bo jakoś nie wyhaczyłem jej, pomimo, że jechałem z laureatem w drogę powrotną
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: _Samira_ »

Ja jechałam z trzema i również nie zauważyli, żeby wśród ich licznych nagród był Campbell. Chyba, że świetnie ukryty
Awatar użytkownika
biomedka
Posty: 493
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:35

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: biomedka »

Oj tam, ja w Zielonej trafiłam na ten bardziej ekskluzywny akademik, więc stwierdzam, że było bardzo przyjemnie. Jeśli laureaci dostaliby Biologię Campbella to chyba zzieleniałabym z zazdrości.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

BioAgata pisze:Pozdrawiam wszyskich, organizacja super, wrażenia również
I asystenci- wspaniali!
A jakie asystentki.
Załączniki
Asystentki.jpg
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

_Samira_ pisze:Ja jechałam z trzema i również nie zauważyli, żeby wśród ich licznych nagród był Campbell. Chyba, że świetnie ukryty
A to zadanie dla borodzieja, by wytropić w czym rzecz.
Jak się czegoś dowiem, to dam znać
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

Akinom124 pisze:To była moja pierwsza i niestety ostatnia olimpiada Jestem bardzo mile zaskoczona. Świetni ludzie, cudowna atmosfera- po prostu wszystko Pytania przyrodnicze na ustnym były genialne i bardzo ciekawe. Pozdrawiam wszystkich- najmłodsza uczestniczka
A gdybyś jeszcze wiedziała w jakich okolicznościach przygotowywane.
Ale to tylko rozgrzewka, zobaczycie za rok (hihi)
Ostatnia, bo od razu wskoczyłaś na pudło - mówi się TRUDNO Trzeba było tak dobrze nie rozwiązywać testu
A oto nasza NAJMŁODSZA UCZESTNICZKA
Załączniki
Najmłodsza.jpg
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

No i cała trójka naszych Olimpijek
Załączniki
Trojca.JPG
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

skellen pisze:TW Laureaci dostali Biologię Campbella, jak to na stronie lop-u było napisane? Bo jakoś nie wyhaczyłem jej, pomimo, że jechałem z laureatem w drogę powrotną
biomedka pisze:Jeśli laureaci dostaliby Biologię Campbella to chyba zzieleniałabym z zazdrości.
Z tym Wydawnictwem jest tak, że w końcu do podpisania umowy nie doszło (postawione warunki, których GK OWE nie mógł spełnić).
Być może 10 Cambellów trafi do dziesiątki laureatów (jak to zostało podane na witrynie ZG LOP, tym bardziej, że mieli bezpłatną reklamę na witrynie, z linkiem do wydawnictwa. Książka dosyć droga (do 200 zł, w promocji 179 zł).
Jak będzie coś wiadomo, dam znać.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

Karmal pisze:Gratuluję wszystkim laureatom, a zwłaszcza naszej Justynie!
No to teraz mamy DWIE NASZE JUSTYNY
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

A oto nasza WSPANIAŁA DZIESIĄTKA szczęśliwców
Nie będę już zarzucał Forum zdjęciami, po więcej zapraszam na borodziej.pl/galeria/v/OWE_2013/
Zasadniczo w tym roku konkurencja była bardzo silna, wiele osób napisało w granicach otarcia się o ścisły finał (tylko 3 osobom wypadło mniej niż 30 pkt). Większość ok. 36-38 pkt, rekordzista 46 pkt.
Tak więc brawa dla wszystkich, bo wszyscy jesteście zwycięzcami. Wyniki testu to potwierdzają
Załączniki
DZIESIĄTKA.jpg
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

A tam na zdjęciu, rzuconym na ścianę, widać rąbek nagrody głównej - elektryczny skuter Toyoty. W eksploatacji: 1,40 zł/100 km - i to jest chyba kierunek ekologii, oszczędności energii. Dzisiaj jeszcze pojazdów na prąd mamy niewiele, miejsc do ładowania akumulatorów podobnie, osiągane prędkości i odległości na 1 ładowaniu niezbyt duże, ale za jakieś 10 lat może okazać się, że będzie to już otaczająca nas rzeczywistość.
To jak? Budujemy elektrownię jądrową i drugą spalarnię z prawdziwego zdarzenia? Czy bierzemy się za utylizację eternitu? A może za eksploatację łupków?
Zgodnie z zasadą: myśl globalnie, działaj lokalni - szykującym się na Olimp już teraz polecam. częstsze wycieczki do lasu.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

Najwięcej pustych trafień było na pytanie dot. spalarni.
By uprzedzić (a może sprowokować dyskusję) na ten temat, posłużę się choćby cytatem z tak uwielbianej przez uczniów i studentów WIKI:
"W Polsce istnieją liczne spalarnie odpadów medycznych, kilka spalarni osadów ściekowych, a jedynie jedna spalarnia odpadów komunalnych – ZUSOK w Warszawie".
Dla miłośników czarnego humoru proponuję wrzucić w Googla spalarnia w Polsce (pierwsze wyskakuje. krematorium w Pruszkowie)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości