XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: skellen »

Borodziej, co do spalarni śmieci, to z tych błędów Ty również popełniłeś, poprawiając chłopaka w scence o spalarniach odpadów medycznych, że jest tylko jedna takowa, na jego słowa o wielu Więc każdemu się może zdarzyć mylić rodzaje spalarni i ich ilość w Polsce
(żeby nie było- ja miałem dobrze )
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

skellen pisze:Borodziej, co do spalarni śmieci, to z tych błędów Ty również popełniłeś, poprawiając chłopaka w scence o spalarniach odpadów medycznych, że jest tylko jedna takowa, na jego słowa o wielu Więc każdemu się może zdarzyć mylić rodzaje spalarni i ich ilość w Polsce
(żeby nie było- ja miałem dobrze )
Mylić się jest rzeczą ludzką (oprócz Ciebie, bo Ty miałeś dobrze)
Ja mam S-Palarnię na balkonie
PS. Jeśli spalarnie da się policzyć, to raczej LICZBĘ spalarni
Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: skellen »

1:1
BioAgata
Posty: 16
Rejestracja: 10 sty 2013, o 14:01

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: BioAgata »

borodziej pisze:
BioAgata pisze:Pozdrawiam wszyskich, organizacja super, wrażenia również
I asystenci- wspaniali!
A jakie asystentki.
Kobiety zawsze intrygują widzę
Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: skellen »

Jakby co kilka zdjęć jeszcze od II LO
nasza-szkola.pl/index.php?dzial=news_szczegoly&d=1152&sort=data_d&gal=0
Awatar użytkownika
Zielonaa
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2013, o 10:33

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: Zielonaa »

Witam i Gratuluję wszystkim Laureatom!
Może wyrażę się niezupełnie na temat, ale od etapu wojewódzkiego zastanawia mnie jeden fakt. Dlaczego jeden zestaw pytań testowych wydrukowany został aż na 7 kartkach?! 50 pytań spokojnie zmieściłoby się na mniejszej ilości papieru ( tutaj zaledwie 7-8 pytań na jednym arkuszu papieru!). Gdzie tu promowanie proekologicznych postaw?
Dodatkowo drugie śniadanie (swoją droga bardzo pyszne ) serwowane dla uczestników eliminacji wojewódzkich było wydawane w ogromnych reklamówkach foliowych (+ folia spożywcza, w którą owinięto kanapkę).
Wydało mi się to trochę śmieszne".

Pozdrawiam!
Akinom124
Posty: 29
Rejestracja: 6 mar 2013, o 17:37

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: Akinom124 »

heh, słuszne spostrzeżenia ale akurat my dostaliśmy drugie śniadanie w torbach papierowych :p
manukun
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:29

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: manukun »

_Samira_ pisze:Ja jechałam z trzema i również nie zauważyli, żeby wśród ich licznych nagród był Campbell. Chyba, że świetnie ukryty
Zapewniam, że z trzema nie jechałaś
Ale Campbella nie dostrzegem wśród tego wszystkiego, więc chyba nie dostaliśmy
Akinom124
Posty: 29
Rejestracja: 6 mar 2013, o 17:37

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: Akinom124 »

Jak to nie z trzema? A Campbella nie ma i nie będzie
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

Akinom124 pisze:Jak to nie z trzema? A Campbella nie ma i nie będzie
Czy będzie, to czas pokaże. I czy dla 3 czy dla 10 - też pokaże czas.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

KamilB pisze:Borodziej prosił żeby wrzucić, więc wrzucam
Dzięki Druhu
I jak wrażenia po obejrzeniu filmu?
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

skellen pisze:1:1

Teraz w związku z tą ustawą śmieciową będą (są) niezłe jazdy: jakieś akcje workowe, albo panika, albo chaos obawiam się, że jeszcze więcej śmieci trafi do lasów zamiast pojemników (i dalej do sortowni lub wysypisk), a ludzie machną ręką na sortowanie i zabawę w worki, będą woleli zapłacić więcej i wyrzucać jak leci.
Wyobrażacie sobie gromadzenie odpadów w kilku worach, z oczekiwaniem na odbiór raz na 2 tygodnie? Mam znajomych, których taki luksus ekologiczny właśnie spotkał. I jeszcze muszą więcej zapłacić, niż płacili dotychczas.
Polacy potrafią. skomplikować sobie życie
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2012/2013

Post autor: borodziej »

Ekologów mamy na schwał
supernowosci24.pl/ekologow-mamy-na-schwal
PODKARPACIE. Do Katowic zjechali najzdolniejsi uczniowie ze szkół specjalizujących się w ochronie przyrody. Tymczasem nasi pokazali prawdziwie olimpijską klasę.

Aż trzech reprezentantów Podkarpacia znalazło się w pierwszej dziesiątce laureatów XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczniowie z Rudnika n. Sanem, Rzeszowa i Stalowej Woli w pokonanym polu zostawili blisko 30 tys. kolegów. Teraz mogą przebierać w indeksach do najlepszych wyższych szkół publicznych.

OWE jest najpopularniejszą z 42 zarejestrowanych w Ministerstwie Edukacji Narodowej olimpiad. W odróżnieniu od pozostałych, do finału krajowego dopuszczane są reprezentacje wszystkich województw. Wszyscy piszą test z wiedzy, a najlepsi dopuszczani są do dogrywki ustnej.
Najwyżej z naszych, bo na 3. miejscu klasyfikacji końcowej, znalazła się Monika Mierzwa z Liceum Ogólnokształcącego w Rudniku n. Sanem. Tuż za nią uplasował się Dawid Kokoszka, pierwszoklasista z II LO im. płk. Lisa-Kuli w Rzeszowie. Z kolei 7. miejsce przypadło Maciejowi Niziołowi z LO im. KEN Stalowej Woli. Już dawno Podkarpacie nie miało tak dobrych wyników w jednej olimpiadzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości