XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: nodame »

Ta olimpiada to łut szczęścia, o czym na pewno wiecie. Musicie mieć szczęście w strzelaniu, a przede wszystkim dużo czytać. Ja też polecam przeglądnąć wszystkie Aury z 2014 roku, ewentualnie zerknąć do 2013 roku. Nie musicie czytać całych, ale przynajmniej przewertujcie, bo często się pojawiają pytania.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: DonaBasia »

nodame pisze:Ta olimpiada to łut szczęścia, o czym na pewno wiecie.
Dlatego nie warto marnować czasu na te wszystkie regulacje prawne dotyczące ochrony środowiska Jak kto chce, ale myślę, że jeśli będziecie ślęczeć nad nudnymi książkami, a przejdzie wasz znajomy, który po prostu ma farta do strzelania, to poziom waszego rozgoryczenia będzie zbyt wysoki
A do finału wcale nie przechodzą najlepsi. POTWIERDZONE INFO
W zeszłym roku jeden z laureatów miał problemy z rozpoznaniem bociana przynajmniej tak to wyglądało, aż mu pani prowadząca nie podpowiedziała
Hodowca98
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2015, o 10:11

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: Hodowca98 »

Cieszę się, że nie trzeba tam aż tak emanować wiedzą
Morgit
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2015, o 23:19

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: Morgit »

To jest troszkę głupie, że pytania są w formie typowego testu abc". Mogliby chociaż zrobić to w formie podobnej do testów olimpijskich np. z geografii, gdzie jest dużo pytań półotwartych.
Ja czytam, to co mi w ręce wpadnie, trochę nie wiem skąd mogę te czasopisma wziąć, one bywają w takich zwykłych bibliotekach publicznych? U mnie w szkole nie ma /
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: KamilB »

Z tym strzelaniem wcale nie jest tak prosto A jeśli nawet komuś się uda, to potem na ustnym wychodzi szydło z worka, szczególnie w części praktycznej , więc taki strzelec ma marne szanse na podium
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: Tomecek »

Nie przesadzajcie z tym strzelaniem.
Część pytań wymaga wiedzy, część takiego biologicznego obycia", logicznego myślenia i wiedzy honbystycznej. Reszta to strzelanie, ale jak dla mnie to max 3-4 pytania.
Aure znajdziecie w prawie każdej czytelni biblioteki publicznej, jeśli nie to w pedagogicznych. A warto je przeczytać, bo pojawiają się tam wyjaśnione przepisy prawne, o ktore później są pytania w testach. Ale jak dla mnie i tak Przyroda Polska jest duużo ciekawsza.

Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: KamilB »

Tomecek pisze:Część pytań wymaga wiedzy, część takiego biologicznego obycia", logicznego myślenia i wiedzy honbystycznej. Reszta to strzelanie, ale jak dla mnie to max 3-4 pytania
O właśnie, bardzo trafnie opisane
Cungallunga
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2014, o 17:53

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: Cungallunga »

Jest ktoś z Mazowieckiego? Liczycie na coś szczegulnego na wojewódzkim?
Hodowca98
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2015, o 10:11

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: Hodowca98 »

Wiadomo gdzie będzie II etap w Pomorskim? Nie potrafię nawigować na ich bardzo logicznie zbudowanej stronie.
Katalen
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2015, o 17:00

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: Katalen »

Do szkół prędzej czy później przychodzą informacje na temat etapu okręgowego, dokładnego miejsca i godziny, także nie trzeba się tym przejmować.
cerva
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2014, o 14:49

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: cerva »

DonaBasia pisze:
nodame pisze:Ta olimpiada to łut szczęścia, o czym na pewno wiecie.
Dlatego nie warto marnować czasu na te wszystkie regulacje prawne dotyczące ochrony środowiska Jak kto chce, ale myślę, że jeśli będziecie ślęczeć nad nudnymi książkami, a przejdzie wasz znajomy, który po prostu ma farta do strzelania, to poziom waszego rozgoryczenia będzie zbyt wysoki
A do finału wcale nie przechodzą najlepsi. POTWIERDZONE INFO
W zeszłym roku jeden z laureatów miał problemy z rozpoznaniem bociana przynajmniej tak to wyglądało, aż mu pani prowadząca nie podpowiedziała

hihihi to był mój kolega ale miałam ubaw jak widziałam jego zakłopotanie, jednak (może nie wszyscy) Wy nie wiecie. co się tam działo wieczorem Przynajmniej połowa szczęśliwej dziesiątki była mocno. zmęczona, tj niewyspana
Zajął chyba 4 miejsce.
cerva
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2014, o 14:49

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: cerva »

Hmmm mówicie, że nie potrzeba dużo wiedzy. Może to i prawda, ale za to trzeba myśleć i dużo kojarzyć. Wiedzą i krasomówstwem popisuje się człowiek na etapie ustnym.

Jeszcze jedno, mówicie o bocianie a wiele osób sierpówki, zięby czy bogatki w stresie by nie rozpoznało
Izeria
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2015, o 12:22

Re: XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2015

Post autor: Izeria »

Ja właśnie siadam do testów z ekologii i ochrony środowiska z Witowskiego. 80 stron zobaczymy czy jest tam coś ciekawego
Wie ktoś w której bibliotece po praskiej stronie Warszawy mogę dostać Aurę i Przyrodę Polską? Albo czy można kupić gdzieś wcześniejsze numery?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości