z czego sięuczyć, 2k12

Wspólne rozwiązanie testów z biologii. Wzajemna pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych z zakresu szkoły średniej.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: iSzymur »

witam!wydaje mi się,że to odpowiednie miejsce dla tego tematu.na pewno jest tu takich dużo,ale przyznam szczerze,że wiele z nich to wątki z wcześniejszych lat,a ja potrzebuję czegoś na teraz.co polecacie?może kilka książek?cena nie gra roli,chce się dobrze przygotować.idę do 3klasy LO (biolchem) i myślę o medycynie.co jest teraz na topie?

mam już wademekum 2k12,testy 2k12 (operon),ale po nauce z tego,uważam że to ZA MAŁO

pozdrawiam,
szymur
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: Jane Doe »

szymur, na maturze trzeba myśleć, bez tego choćbyś bochenka znał na pamięć to nie masz szans. spróbuj villego, jak masz takie ambicje albo przejdź na coś wsipu, bo operon to faktycznie uboga sprawa. rób arkusze i dasz radę.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: Passiflora »

Polecam również Witowskiego

Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: Jane Doe »

solargirl, oh, no tak zapomniałabym. oczywiście, że witowski
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: iSzymur »

Zdaję sobie sprawę,że myślenie jest b.ważne,ale potrzebuję podstaw-nie wszystkiego da się domyślić,czy zgadnąć tata wspominał o książce Villego, ale to podobno podręcznik używany 30lat temu,czy są jakieś nowe wydania?wiem,że biologia nie wiele się pewnie zmieniła,ale po coś są te nowe wydania.sam nie wiem (dodam,że UWIELBIAM stare książki).generalnie chodzi mi o to,żeby nie kupować 3 książek(1lo,2 i 3),ale coś dużego, zawierającego wszystko + miło byłoby mieć testy- coś polecacie?a może poprzednie matury?
Ostatnio zmieniony 15 lip 2012, o 22:11 przez iSzymur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: Jane Doe »

szymur, haha, tak, co roku są wydawane nowe polecam villego, spodoba Ci się. tam są pytania na końcu działów.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: iSzymur »

Czyli jednym słowem wartałoby zacząć od książki Villego? z tego co wyczytałem w necie to w niej jest wszystko + (to, czego dowiedziałem się tutaj) pytania na końcu?co z d.witowski?nie ukrywam,że oczywiście najlepiej byłoby mieć jedną, porządną książkę,żeby nie latać od jednej do drugiej,ale jeśli znasz coś, co uzupełniałoby Villego (jeśli ta lektura potrzebuje uzupełnienia), to śmiało!
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: Jane Doe »

to w zasadzie tomisko jak encyklopedia, jest wszystko, czego będziesz potrzebować i jeszcze więcej. witowski to zadania, nie porównuj do villego. nie ma książki, gdzie jest wszystko. koniec kropka. na maturę ville wystarczy, co innego, gdybyś szedł na olimpiadę.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: iSzymur »

dzięki wielkie!tego potrzebowałem.jutro poszukam Villego i wreszcie zabiorę się za coś porządnego pozdrawiam!
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: iSzymur »

a tak mi teraz przyszlo do glowy.jakie testy moglbym robic celem utrwalenia wiedzy zdobytej podczas czytania podrecznika Villego?

Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: Passiflora »

szymur pisze:a tak mi teraz przyszlo do glowy.jakie testy moglbym robic celem utrwalenia wiedzy zdobytej podczas czytania podrecznika Villego?

Do sprawdzenia wiedzy bardzo dobry jest właśnie Witowski. Zadania tam są maturalne, więc możesz sprawdzać wiedzę, ale też nauczyć się pisać pod klucz ja dzisiaj kupiłam bardzo fajną książkę:
Repetytorium maturzysty Biologia w pytaniach i odpowiedziach Ewy Pyłki-Gutowskiej. Bardzo fajna książka! Zadania są poukładane działami mniej więcej tak jak w standardowych podręcznikach.
Odradzam jednak uczyć się z Villego. Jest tam zbyt dużo niepotrzebnych informacji, więc nie zawracałabym się tym głowy Bo po co uczyć się czegoś, co nie jest potrzebne na maturze? Na forum krąży bardzo dużo pozytywnych opinii o serii Bukały wyd. Omega. Więc może warto byłoby zainwestować w coś takiego?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: SilentShout »

villego odradzam, to nawet nie jest podręcznik do LO, więc materiał do książki wybierany był pod zupełnie innym kątem niż matura niby gruba księga, ale jak czegoś szukałam na biologię w lo, to nie było, poza tym dużo niepotrzebnych info

jak chcesz coś naprawdę rozszerzonego to polecam 5-tomowy WSIP (takie zielono-pomarańczowe podręczniki), ew. 5 tomów pwnu lub to samo w jednym jako jednosc i róznorodnosc
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: z czego sięuczyć, 2k12

Post autor: Passiflora »

Ja może dorzucę jeszcze Anatomię i fizjologię z elementami człowieka Pawła Hosera też świetna książka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości