Z innej beczki :D ... podłamanie

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: night »

haha ! też myślałam o aktorstwie, ale wybiłam sobie ten pomysł z głowy D na lekarza się nie nadaję.na widok krwi tudzież innego paskudztwa robi mi się słabo heh dobrze, że Ty teraz zdajesz mature a ja za rok to nie zrobimy sobie konkurencji.haha achhh jak dobrze, że trafiłam na to forum i takich wspaniałych ludzi^^ dziękuję, że jesteście xd
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: night »

detuamor, a co zdajesz na maturze i na jakim poziomie?gt
Awatar użytkownika
detuamor
Posty: 67
Rejestracja: 7 lis 2010, o 21:03

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: detuamor »

Zrobiłam sobie podpis, ale napiszę jeszcze raz
~Z obowiązkowych:
polski podstawowy
angielski podstawowy
matma podstawowa
~Jako dodatkowe:
polski rozszerzony
angielski rozszerzony
~i teraz tak:
wstępnie, na deklaracji zaznaczyłam WOS rozszerzony i biologię podstawową, ale na dzień dzisiejszy jestem w 99% pewna, że zmienię na WOS podstawowy i biologię rozszerzoną
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: night »

kurczę.też się zastanawiałam nad ang rozsz ale sie boje że sobie nie poradze./ a wos również mnie kusi ale nie wiem czy mi się opłaca^^
Awatar użytkownika
detuamor
Posty: 67
Rejestracja: 7 lis 2010, o 21:03

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: detuamor »

Ja wzięłam WOS jako zabezpieczenie Chociaż wiem, ze nie zdam go dobrze, bo taka ze mnie humanistka, jak z koziej dupy trąba. Już bardziej lingwistka
A jeśli chodzi o ang. to martwię się chyba najmniej ze wszystkich. Ale to u mnie oznacza zupełnie przeciwny efekt.
Zobaczymy za pół roku.
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: withi_as »

WOS rozszerzenie jest o niebo łatwiejszy niż podstawa. Sama sie nad nim zastanawiam, tak dla siebie chciałabym napisać, ale myśl że będe musiała spędzić jeden dzień w tej durnej szkole sprawia że chyba podziękuję.

Night - angielski roszerzony to czysta przyjemność - uwierz mi. Ah i poradzić to sobie poradzisz na luzie. Ja sie nigdy w wypracowaniu nie mogę zmieścić, limit jest 275słów a mi koło 500 wychodzi i nawet nie wiem co później wyrzucać (każdego słowa mi szkoda ). W ogóle, kto wymyślił jakieś posrane limity ? /
Awatar użytkownika
detuamor
Posty: 67
Rejestracja: 7 lis 2010, o 21:03

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: detuamor »

No, nie wiem. Nie jestem pewna, co do łatwości rozszerzonego WOSu. Przynajmniej dla mnie. Tydzień temu na fakultetach robiliśmy arkusze i nie powiem, by mi wyszedł dobrze. Fakt faktem, wypracowania jeszcze nie napisałam, ale mam czas do środy. Temat wypracowania łatwy - wady i zalety demokracji na podstawie źródeł.

A co do wypracowania na ang., to mam to samo. Dlatego też nie wiem, co zrobię na podstawie, przy liście. Swoją drogą, jutro na lekcji piszemy list nieformalny i obawiam się, że znów będę prowadzić wewnętrzną walkę ze sobą o wyrzucenie większości tekstu. Za każdym razem jestem tak dumna z każdego dobrze i mądrze ułożonego zdania po ang.

I w tym wypadku muszę przyznać, że rozszerzenie jest lepsze niż podstawa. Jakoś nie bardzo szła mi podst. maturka z angielskiego. Zawsze lepiej wychodziłam na rozszerzonej. Tak samo w ustnej. Większe pole do popisu)
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: withi_as »

To fakt, dlatego nie pozostaje nic innego jak zdać podstawe na 99% D

A z WOSem to powaga - podstawa to dla osób, które uwielbiają wkuwać teorie, rozszerzenie jest bardziej na logikę i ogólną znajomość z polityką i nie tylko. Od razu widać kto się interesuje tym co się dzieje na świecie, a kto nie. Ja np kocham politykę, kocham wiadomości i nie wyobrażam sobie wyjść z domu bez przeczytania wszystkich nowości na BBC i onecie - )

Nie wspominajac o poranku TVN24 z Jarciem mymlt 3
Awatar użytkownika
detuamor
Posty: 67
Rejestracja: 7 lis 2010, o 21:03

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: detuamor »

No, właśnie bieżące informacje to nie dla mnie. Przynajmniej nie polityczne.
Za to lubię analizę wykresików. Z drugiej strony nienawidzę tekstów źródłowych. I weź tu mi dogódź
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: lith »

night pisze:.na widok krwi tudzież innego paskudztwa robi mi się słabo
heh. mi w sumie też. ale na szczęście raczej swojej. a nawet jeśli to pewno bardzo szybko cokolwiek mnie przestanie ruszać. więc to żaden argument
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: night »

oj ludzie ludzie jak ja się dziś wkurzyłam . niesprawiedliwe ocenianie.chyba znacie ten problem xd i to jeszcze z ang no nie nie rozumiem świata haha

a co do tych matur to na samą myśl o historii tudzież wosie ( w dodatku rozsz.) mam bezwarunkowy odruch wymiotny ahaha xdd
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: lith »

właśnie nie rozumiem takiego przeżywania Do czegoś ta ocena Ci potrzebna, że opłaca się o nią wkurzać i przeżywać? Rozumiem, że jeżeli jakaś ocena o czymś decyduje to można się wkurzać, wykłócać, przejmować. ale oceny w lo to serio sprawa drugorzędna (póki nie jest się zagrożonym)
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: night »

heh no może i masz rację.ale ja już tak mam, że zawsze wszystko przeżywam a przecież w sumie nie mam na razie aż takiego powodu ^^ dzięki . jakoś się tak wewnętrznie uspokoiłam ej ej a tak a propos to jak sobie zakupię 3 cz rozsz podręczników z Operonu do biologii to uczynię źlegt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości