Z jakich książek polecacie się uczyć do matury z biologii ?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
bartek97a5
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2014, o 14:24

Z jakich książek polecacie się uczyć do matury z biologii ?

Post autor: bartek97a5 »

Chodzę do I klasy liceum i za 2 lata pisze rozszerzoną maturę z biologii i chemii. Chcę ją napisać na min. 90%, żeby iść na medycynę. Nie wiem czy wystarczą te ksiązki z liceum, bo mam biologię nowej ery. Może coś jeszcze polecacie ? Od razu mówię, ze korki odpadają, bo wybaczcie nie pochodzę z bogatej rodziny. Dlatego dajcie jakieś niedrogie książki, a dobre do nauki. Co polecicie ?
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Z jakich książek polecacie się uczyć do matury z biologi

Post autor: daavid17 »

Spokojnie masz jeszcze dużo czasu. Pamiętam jak ja byłem w pierwszej klasie i też myślałem, że jak nie kupię tej czy tamtej książki to nie mam co myśleć o dobrze zdanej maturze. A to nie prawda. Proponowałbym narazie tych pieniędzy nie wydawać, tylko solidnie uczyć się z tego co masz. No może conajwyżej jakiś zbiór zadań z chemii warto byłoby kupić, w Witowskim jest mnóstwo zadań.
Książki nowej ery z biologii są bardzo dobre. Propunuję żebyś się najpierw z nimi zaprzyjaźnił. Pamiętaj aby, żeby nie dać sobie narzucić ślimaczego tempa nauki w liceum. Sam przerabiaj kolejne tematy np. z drugiej części.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości