Zabawy ciałem

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zabawy ciałem

Post autor: badger »

DK pisze:Udalo, w przeciwnosci do Krzycha to nawet wlasnej.
a może on też własnej? W końcu to tematCiekawostki biologiczne
mokia
Posty: 16
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:25

Re: Zabawy ciałem

Post autor: mokia »

Jest takie doswiadczenie związane z nakłuwaniem szpilką karku drugiej osoby. Oosba nakłuwana musi powiedziec kiedy zostala ukluta) Kark jest takze slabo unerwionym miejscem
Kordian
Posty: 21
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:23

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Kordian »

Znalezione w internecie Źródło:

Kod: Zaznacz cały

joemonster.org/art/10943/5_sposobow_na_oszukanie_swojego_mozgu
#1. Metoda Ganzfelda
Masz chęć na halucynacje? Włącz radio i ustaw tak, by nie było nastawione na żadną stację (same szumy). Połóż się na plecach i zakryj oczy np. połówkami piłeczki pingpongowej. W ciągu kilku minut zaczną się halucynacje - niektórzy widzą latające konie, inni rozmawiają ze zmarłymi krewnymi.

Jak to działa? Po prostu - jeśli twój mózg nie dostaje żadnych sensownych bodźców, tworzy je sobie sam. Niekoniecznie sensownie.

#2. Zmniejszenie bólu
To zostało potwierdzone niedawna przez badaczy z angielskiego Oxfordu! Dowiedli, że jeśli zaczniesz ogladać skaleczony palec odwrotną stroną lornetki, to palec zmniejszy się nie tylko wizualnie, ale obniży się również poziom odczuwanego w nim bólu.

Jest to dowód na to, że ból jest doświadczeniem mocno subiektywnym, zależnym także od tego co widzimy.

#3. Gumowa ręka
A. Potrzebna jest gumowa ręka (jeśli nie trzymasz takiej w szufladzie, to zrób ją na przykład z gumowej rękawiczki). Połóż ją na stół w miejscu gdzie mogłaby leżeć Twoja dłoń.

B. Własną rękę schowaj, na przykład pod stół czy do jakiegoś pudełka. Poproś partnera, aby przez minutę głaskał jednocześnie twoją prawdziwą rękę i tą gumową.

C. Poproś kolegę, by uderzył w gumową dłoń młotkiem czy nożem. Niewiarygodne, ale prawdziwe - poczujesz ból.

Mózg został wizualnie skołowany i poprzed głaskani zbudował sobie wyobrażenie, że ta gumowa dłoń jest twoją prawdziwą reką. Wniosek - odczucia nie istnieją, powstają tylko w mózgu.

#4. Iluzja Pinokio
Potrzebne są dwa krzesła ustawione jedno za drugim i przepaska na oczy. Człowiek z zawiązanymi oczami siada na krześle z tyłu, druga osoba siedzi z przodu. Osoba z zawiązanymi oczami wyciąga dłoń i kładzie ją na nosie siedzącego z przodu. Drugą dłoń kładzie na swój nos. Zarówno jedną jak i drugą dłonią gładzi nosy. W ciagu niecałej minuty pojawia się odczucie posiadania całkiem sporego nosa.

#5. Zjawisko Purkinje
Bardzo prosty i znany efekt.

W słoneczny dzień zamknij oczy, zwróć twarz w kierunku słońca i powoli przesuwaj ręką przed oczami (zamkniętymi). Po jakimś czasie zaczniesz rozkoszować się różnokolorowymi kręgami zmieniającymi kolor i formę -ot takie LSD dla ubogich. Bierze się to, ze sposobu w jaki oko postrzega barwy - więcej w Wikipedii

Jeszcze nie sprawdziłem tego, spróbujcie i powiedzcie jak wyszło. Pierwszy eksperyment wygląda na trochę straszny. Szczególnie po oglądnięciu filmu Głosy/ White noise.
Atsumori
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2008, o 14:19

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Atsumori »

zielony666 pisze:A spróbujcie zgiąć najmniejszy palec ręki bez zginania żadnego innego. Słyszałem, że tylko osoby grające na gitarze tak potrafią. Ale to chyba wcisk. Ja bynajmniej tak nie potrafię.
hahaha ja tak umiem d malym palcem ruszam niezaleznie od innych ale tylko lewa reka czyli tam gdzie jest gryf a prawa zgieta na strunach to juz gorzej ale za to prawa potrafie tak szybko trzema ruszac a lewa juz nie d no ale sam gram juz dosc dlugo P i nikt w klasie nie umie zgiac palca malego tylko d no moze jeden jakis pianista sie znajdzie ^^
Awatar użytkownika
Theos
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2008, o 22:21

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Theos »

Ja potrafię poruszać u obu rąk, nigdy w życiu nie grałem na gitarze
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Zabawy ciałem

Post autor: bajer »

ja umiem tak mniej wiecej w lewej rece ale grajac na basie rzadko go uzywam wiec nie jest jakis wycwiczony za bardzo zawsze na razie starczaly mi tylko 3 a maly jak juz naprawde daleko sa progi od siebie po sobie w utworze
Fois

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Fois »

Theos pisze:Ja potrafię poruszać u obu rąk, nigdy w Życiu nie grałem na gitarze
To dokładnie tak jak ja
Ciekawe. Chyba, Że instrumenty klawiszowe tez mają coś do rzeczy.?
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Jocisko »

A to spróbujcie zrobić podwójną Viktorię czyli rozstawić palce u dłoni za środkowym placem tak aby te ramionka Viktorii były podwójne. U mnie zawsze mały palec odchodzi, nie da rady aby sam przysunął się do kolegi
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Zabawy ciałem

Post autor: bajer »

bez problemu, umiem to od kiedy pamiętam a wszyscy mi mówili że tego nie da się zrobić bez ćwiczeń

ale nie wiem czy ktoś tu umie zrobić jak mój brat już prawie robi, tak wygiąć palce od rąk żeby dotknąć nimi zewnętrznej strony tej samej dłoni jak na niego patrzę to zawsze z przerażeniem że musi sobie coś w końcu kiedyś złamać
Fois

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Fois »

Jocisko pisze:A to spróbujcie zrobić podwójną Viktorię czyli rozstawić palce u dłoni za środkowym placem tak aby te ramionka Viktorii były podwójne.
To teŻ umiem
bajer pisze:ale nie wiem czy ktoś tu umie zrobić jak mój brat juŻ prawie robi, tak wygiąć palce od rąk Żeby dotknąć nimi zewnętrznej strony tej samej dłoni
Ja na pewno nie
ladybanan
Posty: 16
Rejestracja: 20 maja 2009, o 21:09

Re: Zabawy ciałem

Post autor: ladybanan »

Jocisko pisze:A to spróbujcie zrobić podwójną Viktorię
A ja nie potrafię nawet pojedynczej Czuję się upośledzona.
Ale małymi palcami poruszam w dowolny sposób
fetyszystka
Posty: 120
Rejestracja: 8 lip 2009, o 07:51

Re: Zabawy ciałem

Post autor: fetyszystka »

bajer, ja tak umiem wygiąć. też zawsze ludziom robi się niedobrze:D a z małym palcem też potrafię, na gitarze gram to może i od tego:P z rękami i nogami wyczyniam dziwne rzeczy. nogi to zasługa baletu tańczonego w dzieciństwie, a te łapy to ja nie wiem, skąd takie giętkie<lol2
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Zabawy ciałem

Post autor: bajer »

fetyszystka, w takim razie podziwiam, mi się od takiego czegoś nie robi niedobrze ale strasznie się boję że temu komuś się coś stanie i będę musiał udzielić pierwszej pomocy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości