Zabawy ciałem

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Nikaaa
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:34

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Nikaaa »

sihaja pisze:A czy ktoś umie poruszać małym palcem u nogi bez poruszania żadnymi innymi?
Ja umiem Czasami nawet robię to nieświadomie
p.s. Chodzi Ci o ruszanie na boki czy w górę i w dół? Bo ja ruszam na boki
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Zabawy ciałem

Post autor: ulala »

ja mam bardzo dziwny kciuk. potrafię wygiąć go tak aby między 1 a 2 paliczkiem byl kat prawie 90 stopni. wygiac oczywiscie na zewnatrz. ale to chyba po prostu budowa, nie jest to nabyte
Veneficus
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2007, o 11:35

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Veneficus »

ulala pisze:ja mam bardzo dziwny kciuk. potrafię wygiąć go tak aby między 1 a 2 paliczkiem byl kat prawie 90 stopni. wygiac oczywiscie na zewnatrz. ale to chyba po prostu budowa, nie jest to nabyte
też taki mam
kciuk autostopowicza fachowo określany jest mianem przeprostu dystalnego, osoby o dominującym fenotypie mogą bez pomocy wygiąć kciuk do tyłu w taki sposób, że tworzy on łuk.
z kolei inne źródło podaje, że to cecha recesywna
anna.sosin
Posty: 19
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:12

Re: Zabawy ciałem

Post autor: anna.sosin »

A umiecie ruszać uszami? P
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: Zabawy ciałem

Post autor: DK »

Ja umiem ruszac bardzo dobrze noeem. Nie tylko skrzydełkami, ale cała chrzaskowatą czescia:p
anna.sosin
Posty: 19
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:12

Re: Zabawy ciałem

Post autor: anna.sosin »

Nieźle Ja znam gościa, któryumiał strzelać nosem na boki. Ale chyba miał pogruchotane jakieś kości.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Zabawy ciałem

Post autor: pingus18 »

So, obracać fajnie kciukiem w koło (mam takie fajne stawy)
robić rurkę z języka,
dotykać językiem czubka nosa i dostaje do obu dziurek,
i cos tam jeszcze! lol haha
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Zabawy ciałem

Post autor: ulala »

pingus18 pisze:robić rurkę z języka
za to przeciez odpowiada gen. niektore osoby [nieumiejace tego zrobic] mowia ze nigdy tego nie zrobia, bo nie maja tego genu. ja sie tego nauczylam, bo chcialam na poczatku tez nie potrafiłam więc jak to z tym jest
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Matthiola »

ulala, język to najbardze umięśniony narząd ciała - a z mięśniami zawsze tak samo - ćwiczenie czyni mistrza - każdy moż zrobić rurkę z języka.
ulala pisze:niektore osoby [nieumiejace tego zrobic] mowia ze nigdy tego nie zrobia, bo nie maja tego genu.
to raczej syndrom małego słonia.
Oqń
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2008, o 16:28

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Oqń »

Matthiola pisze:syndrom małego słonia.
a o co z tym chodzi bo się nie orientuję.
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Matthiola »

Oqń, w indiach, gdy się tresuje słonie używane do noszenia ciężarów, gdy są małe przywiązuje się je za nogę do głęboko wbitego w ziemię pala. Zwierze się szarpie ale nie jest w stanie uciec. Codziennie tak po skończonej pracy jest przywiązywane. Po jakimś czasie przestaje się szarpać i staje się oswojone i łagodne.
Dorosły słoń jest przywiązywany na noc do palika wbitego w ziemię ile się uda. Na ogół są to płytkie wbicia. Słoń się nie szarpie - przywykł do tego, że nie nie jest w stanie się oswobodzić.
Syndrom małego słonia jest wtedy, kiedy mówisz sobie, że czegoś się nie da. Prawda jest taka, że póki nie będziesz próbował nie posiadasz żadnej wiedzy i umiejętności tak naprawdę. nie daj się więc omamić.
Ulala napisała, że nie potrafiła zrobić rurki - mówiono jej, że trzeba mieć gen - jednak się nauczyła. Wnioski?
Oqń
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2008, o 16:28

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Oqń »

chcieć znaczy móc dzięki Matthiola,
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Zabawy ciałem

Post autor: ulala »

ja też sadzę, że się poddają, bo się nie nauczę- tak ma być i już. ale kiedy sięczegoś bardzo chce :D.
chcialabym jeszcze umiec zrobić kwiat, ale to chyba niemożliwe [patrz wyżej ] :O
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości