Zabawy ciałem

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Matthiola »

ulala pisze:chcialabym jeszcze umiec zrobić kwiat
kwiat? jaki kwiat? jeśli lotosu to dwa dni rozciągania i zrobisz. jak nie to powiedz proszę jaki kwiat.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Zabawy ciałem

Post autor: yeast »

Matthiola pisze:Ulala napisała, że nie potrafiła zrobić rurki - mówiono jej, że trzeba mieć gen - jednak się nauczyła. Wnioski?
Możliwe, że ma właściwy gen, tylko z jakiegos powodu nie umiała tego zrobić, zanim to wytrenowała. Myślę, że powinna prześledzić drzewo genealogiczne, wtedy się dowie jaki ma gen:P.
konturek

Re: Zabawy ciałem

Post autor: konturek »

Ja słyszałem, że obecność bądź brak jakieś genu decyduje o tym, który kciuk, prawy czy lewy, masz na wierzchu krzyżując dłonie. ja mam prawy
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Matthiola »

Ja słyszałem, że obecność bądź brak jakieś genu decyduje o tym, który kciuk, prawy czy lewy, masz na wierzchu krzyżując dłonie
to jest kwestia tego czy jesteś prawo- czy leworęczny
konturek

Re: Zabawy ciałem

Post autor: konturek »

Mówisz? W takiej książce (jakaś encyklopedia biologii czy coś takiego) było napisane, że to zależy od genu, poza tym moja koleżanka jest praworęczna a ma zawsze lewy na wierzchu. A tam sam już nie wiem. o.O
Oqń
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2008, o 16:28

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Oqń »

zielony666, masz rację jest to uzależnione od jakiegoś genu moja biologica nam tak mówiła i w zależności który kciuk masz na wierzchu to jest to cecha dominująca albo recesywna ale jak dokładnie to było to musiałabym sprawdzić ale na pewno nie jest to uzależnione tym czy ktoś jest prawo czy lewo ręczny.
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Dib00 »

Heh, ja mam lewy na wierzchu, moja mama prawy. Obie jesteśmy praworęczne

Moja biologica też o tym wspominała na lekcji!
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: Zabawy ciałem

Post autor: milka.1985 »

prawy kciuk na wierzchu oznacza cechę dominującą tak samo jeśli posiadasz umiejętność zwijania języka w rurkę - to też cecha dominująca
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Korczaszko »

tak a później cała klasa sprawdzala czy ma sie kciuk dominujący mojej koleżance wyszło, że nie jest swoich rodziców rodzice lewy kciuk na wierzchu, ona - prawy
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Zabawy ciałem

Post autor: malwka »

Ja potrafię ruszać uszami, ale to chyba sporo osób umie. Ale chyba niewiele osób może poszczycić się falą brzucha W ogóle mój brzuch to jakiś dziwny jest. Nie wiem czy to możliwe, ale wydaje mi się, że ruszam żołądkiem na boki (przy fali to raczej działają same mięśnie), ale najlepiej to widać kiedy się czegoś napiję Ruszam chyba żołądkiem (nie wiem jak to nazwać nooo:P) na boki i wtedy wszystko mi się przelewa w środku:D

co do kciuka, mój i taty prawy na wierzchu mamy, brata i siostry lewy - wszyscy jesteśmy praworęczni
slobo5
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2005, o 01:00

Re: Zabawy ciałem

Post autor: slobo5 »

ja znam dwa eksperymenty, które moga zainteresować:

1. Należy unieść prawą(lub lewą) nogę i kręcić jednocześnie kółka w powietrzu stopą i palcem wskazującym prawej(lub lewej) ręki zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Po kilku ruchach należy zmienić ruch palcem na przeciwny jednoczesnie starając się nie zmieniac kierunku stopy. Jest to prawie niemożliwe.

2. Nalezy przygotować 3 miski. i postawić w rządku. Do pierwszej wlać zimnej wody, do drugiej letniej, a do trzeciej gorącej(tylko nie za bardz0). Wkładamy jedną rękę do miski z zimną wodą, a drugą do miski z wodą gorącą. Po chwili (powiedzmy 1 minuta) wkładamy obydwie ręce do miski z wodą letnią. Efekt niesamowity sprawdźcie sami
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Zabawy ciałem

Post autor: ulala »

1. da sie wyuczyc- trzeba miec dobrą wspolprace polkul mozgowych [usparwnia ją żucie gumy ]
2. a ten eksperyment zwiazany jesty chyba ze zwezaniem i rozszerzaniem naczyn krwionosnych

co do kciukow- tez slyszalam ze chodzi tu o gen a nigdy ze o praw- lewo- recznosc. ja jestem obureczna

o jaki kwiat mi chodzi? na języku oczywiście, a raczej z języka
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Matthiola »

o jaki kwiat mi chodzi? na języku oczywiście, a raczej z języka
da się zrobić kwiat z języka?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości