Zabawy ciałem

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Zabawy ciałem

Post autor: Dinobryon »

Natchnieniem na założenie tego tematu był Brainiac, w którym to Jon Tickle miał własny kącik, gdzie przedstawiał różne motywy na oszukiwanie zmysłów i inne bawienie się ze samym sobą. Tak na szybko pamiętam numer w którym wkłada się ręce do kieszeni i z całej siły napiera tak jakby się je chciało wyprostować - efektem było to że po kilkunastu czy dla bardziej wytrwałych po kilkudziesięciu minutach po wyjęciu rąk same automatycznie unosiły się do góry. Pamięta ktoś może inne tricki (niekoniecznie z Brainiaca)?
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Zabawy ciałem

Post autor: arti »

Ja pamietam ja w jednym odcinku pokazywali „doświadczenie” w którym jeździli palcem drugiej osobie z zawiązanymi oczami w okolicach gdzie zgina się ręka i prosili o wskazanie momentu w którym palec dotknie łokcia

[ Dodano: Sro Lip 18, 2007 23:48 ]
I nikt nie czul kiedy druga osoba dotknęła łokcia, sprawdzałem w szkole kilka osób zgadło jakieś 2 na 10
Lotka
Posty: 102
Rejestracja: 14 maja 2007, o 18:07

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Lotka »

A ja mam takie może troche głupie pytanie ale ostatnio zżera mnie ciekawość - skoro juz jesteśmy przy zabawach ciałem- udało się komuś z was kiedyś dotknąć ujścia szyjki macicy?
Ostatnio zmieniony 4 sie 2007, o 11:36 przez Lotka, łącznie zmieniany 2 razy.
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Eklerka »

arti pisze:I nikt nie czul kiedy druga osoba dotknęła łokcia, sprawdzałem w szkole kilka osób zgadło jakieś 2 na 10
ale dlaczego tak sie dzieje?
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Zabawy ciałem

Post autor: ulala »

właśnie, o co chodzi z tym łokciem arti,
BialyMurzyn
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2008, o 20:09

Re: Zabawy ciałem

Post autor: BialyMurzyn »

moze to spowodowane tym ze skory na łokciu jest duzo i jest gruba, a moze łokiec jest slabo unerwiony, tak samo sprobojcie uszczypnac sie w łokiec - nic nie czuc.
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Zabawy ciałem

Post autor: gemini »

Ja pamiętam eksperyment z Brainiaca. Ten leżał na łóżku a inna osoba podniosła mu nogi na minutę. Po minucie osoba ta zaczęła mu opuszczać nogi, osobie leżącej wydawało się, że nogi przenikały jej przez łóżko.

Inny eksperyment:
Spróbujcie dotknąć lewą dłoną łokieć lewej ręki, jak ktoś to zrobi to niech napisze tutaj i wrzuci zdjęcie.
Ginewra
Posty: 78
Rejestracja: 19 maja 2008, o 07:52

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Ginewra »

a propos łokcia to spróbujcie go polizać.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Zabawy ciałem

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Trzeba wsadzić ręce do kieszeni i mocnorozciągać w dwie strony - to znaczy starać się ręcę trzymać jak najdalej od ciała, rozpychać kieszenie. Oczywiście materiał będzie to utrudniał. Po około minucie wyjmujemy ręce i wtedy mięśnie, które napinaliśmy zaczynają się kurczyć i ciągną ręce w górę. Naprawdę działa, tylko trzeba mocno się przyłożyć.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Zabawy ciałem

Post autor: ziabol »

w Afryce sprawdza się czy dziecko może już iść do szkoły w ciekawy sposób. Nie ważne ile ma lat, lecz musi dotknąć lewą ręką prawego ucha obejmując głowę. Jeśli potrafi to zrobic jest wystarcająco dojrzałe, by się uczyć. sprawdźcie na najmniejszych dzieciakach na prawdę nie umieją tego zrobić
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Zabawy ciałem

Post autor: ulala »

a propos łokcia to spróbujcie go polizać.
znane znane

co do tego łokcia o którym mowilarti, to chodzi mi jak ten eksperyment ma dokladnie wyglądać
emotikonek pisze:Trzeba wsadzić ręce do kieszeni i mocnorozciągać w dwie strony - to znaczy starać się ręcę trzymać jak najdalej od ciała, rozpychać kieszenie.
Clever widzisz i wiesz wyjaśnił dlaczego tak się dzieje ]
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Zabawy ciałem

Post autor: gemini »

Ten eksperyment naprawde działa z tymi unoszącymi się rękami, fajne uczucie.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Zabawy ciałem

Post autor: ulala »

dlatego, bo nasz mozg przyzwyczaja sie do mysli, że chcemy unieść ręce [gdy napieramy np. o material kieszeni]. kiedy wyjmiemy ręce, mózg nadal tak myśli

w mojej klasie w podstawówce, to byla przodująca zabawa D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość