Zabrzańskie kulisy...mix

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bs
Posty: 83
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:17

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: bs »

a odnosnie tych dziewczyn nie wiem ale np moja grupa jest bardzo fajna i jest naprawdę wesoło więc napewno nie jest gorzej
Siłaczka
Posty: 23
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 14:17

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: Siłaczka »

bs-nie gniewaj się za te dziewczyny.po prostu w LO w mojej klasie prawie nie było chłopaków i zazdrością patrzyłyśmy na inne oddziały.Fajnie,że masz zgraną grupę,bo to podstawa mieć przyjaciół.A u Ciebie bs po sesji zimowej dużo odpadło na roku? bo jak będzie w letniej to pewnie nie wiadomo.
bs
Posty: 83
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:17

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: bs »

no więc nikt nie odpadł w letniej mam nadzieję że też nikt ale grupa uszczupliła się, 2 osoby zrezygnowały na początku a jedna się przeniosła na samym początku
salamandra
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, o 17:14

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: salamandra »

Siłaczko-na lekarskim nie jest źle,przed rokiem tez miałem wątpliwości i nie ukrywam,że składałem na kilka uczelni i różne kierunki. Wybrałem lek i nie żałuję,fakt czerwiec będzie ciężki.
Co do olimpijczyków sprawa wygląda następująco.dostałem się z 2 listy,(na 2 liście nie było żadnego olimpijczyka a to pierwsza dziesiatka:1,2,3 (182pkt) 4 (180) 5,6 (177) 7,8,9 (175) 10 (174).Jak widzisz wcale nie tak wysoko,a teraz wszyscy są równi,nawet nie wiemy kto jest na dziennych a kto na płatnych.Jakoś nam idzie,choć często pod górkę,tu nie ma zasad,trzeba mieć po prostu szczęście i nerwy w kieszeni.I nie można się przejmować .to chyba podstawa zdrowia psychicznego
ewelinablbn
Posty: 34
Rejestracja: 15 maja 2009, o 20:50

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: ewelinablbn »

jezeli chodzi Ci o pieniadze, to na pewno szybciej dorobisz sie po stomie, bo od razu po studiach mozesz miec wiecej, a taki lekarz na stazu ile zarabia. poza tym zazwyczaj po stomie jest mniejsza odpowiedzialnosc, ale z tym tez bywa roznie.
dulce
Posty: 74
Rejestracja: 18 maja 2009, o 13:10

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: dulce »

jeżeli chodzi o pieniadze to uwazam, że zarówno stomatolog jak i lekarz muszą poczekać kilka lat na jakieś godne wynagrodzenie, ponieważ w tych zawodach niezmiernie ważne jest doświadczenie które cenią ludze udający się do spycjalisty zazwyczaj polegają na sprawdzonych, poleconych przez znajomych lekarzy. choć nie przeczę, że pewnie stomatolog może mieć więcej kasy na początku
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: Arnold »

Ja mam pytanie dotyczące języków obcych. Wiem, że jest test z angielskiego (do niego nie podchodzę bo i tak by nie zdałem ). Interesuje mnie niemiecki i nie chciałem mieć go na podstawie tylko na zaawansowanym, bo zastanawiam się później nad Erasmusem. Czy jest jakaś możliwość, że niemiecki też będzie na zaawansowanym
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: omykowa »

O, Marek Co do pytania - nie wiem, ale miło Cię tu widzieć.
Wszędzie Cię poznam
salamandra
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, o 17:14

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: salamandra »

Na 1-szym roku jest tylko łacina,języki na drugim.W tym roku nie było żadnego testu z języków,podział na grupy nastąpił zgodnie z tym co deklarowaliśmy wypełniając formularz rekrutacyjny.A podział na grupy to trochę fikcja,można się bez problemu przepisać. języki to podobno u nas epizod i nie trzeba się nimi przejmować
bs
Posty: 83
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:17

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: bs »

hej Arnold, to też zależy na jaki kierunek no bo np na stomatologii języki zaczynają się już od pierwszego roku, ja jestem na niemieckim i to głównie wyglądało tak że nie ma żadnego zaznaczonego poziomu czy podstawowy czy rozszerzony, wszyscy w mojej grupie uczyli się już niemieckiego od kilku lat a nawet dłużej więc zostaliśmy podsumowani jako grupa dobrze znająca niemiecki i realizujemy materiał
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: Arnold »

dziękuje bardzo

[ Dodano: Pon Cze 01, 2009 21:21 ]
Gosia, nadszedł już czas
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: jagodzio »

A są jakieś inne języki? Francuski np.?
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: marzenka »

jest francuski
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości