zabrze stomatologia - pytania?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
menka91
Posty: 20
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 14:52

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: menka91 »

A mógłby mi ktoś powiedzieć jakim tramwajem/autobusem dojadę do Bytomia na protetykę? I czy w Bytomiu trzeba się przesiadać bo jak patrzę na rozkład to wszędzie jest opcja z przesiadką na dworcu w Bytomiu /
siulka
Posty: 82
Rejestracja: 10 maja 2011, o 16:38

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: siulka »

menka91 pisze:A mógłby mi ktoś powiedzieć jakim tramwajem/autobusem dojadę do Bytomia na protetykę? I czy w Bytomiu trzeba się przesiadać bo jak patrzę na rozkład to wszędzie jest opcja z przesiadką na dworcu w Bytomiu /
a jeszcze lepiej, niech mi ktoś powie jak tam dojechać samochodem ? najlepiej tak, żeby ominąć te przebudowy wszystkie, bo jak się w to wkopię to kaplica.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Stalowy »

Tak, trzeba się przesiadać żeby się dostać na plac akademicki (w który autobus nie pamiętam). My po miesiącu tak się zorganizowaliśmy że w sumie w grupie nikt nie jeździł autobusem - tak się trafiło, że wystarczająco dużo samochodów nam przypadło w udziale
wojtekk

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: wojtekk »

hyaq pisze:bez zgody redakcji nie da się umieścić ale literalnie. wwwkropkastomakropkaforakropkapl tutaj jest jakieś ogólne
z tego co widze to to forum nie jest aktualizowane - ostatni post I rocznika mial miejsce 23 lutego moze jeszcze jakies fora sa? albo jakas strona na fejsie?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Stalowy »

Większość informacji czerpie się z forumedu (wpisz w guglach) - forum lekarskiego - tam na 2 pierwszych latach większość przedmiotów i wymagań się pokrywa. Jak pójdę na 3 rok i coś znajdę, to dam znać
falkon
Posty: 16
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 23:59

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: falkon »

jak wygląda kwestia wjazdu autem na teren kampusu w zabrzu? ponieważ widziałem ze na wjeździe stoi szlaban, a ten parking przy drodze jest na maxymalnie 5 samochodow. trzeba sobie jakieś przepustki wyrabiac?

i drugie pytanie

jaki fartuch na ta anatomie należy kupić? zwykły? niezwykły"?

jeśli z którymś pytaniem się powtarzam, to przepraszam, ale nie chce mi sie wszystkiego czytac, a widze że mamy tutaj rzetelnie odpowiadające osoby

z góry dzięki za pomoc!
siulka
Posty: 82
Rejestracja: 10 maja 2011, o 16:38

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: siulka »

to ja dopiszę się jeszcze do falkona z pytaniem - potrzebna jest pęseta anatomiczna? i jakie rękawiczki polecacie? najchętniej bezpudrowe, nielateksowe, myślę nad nitrylowymi, bo dobrze mi się w takich pracowało w gabinecie, ale nie pamiętam firmy.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Arnold »

Parking na kampusie był do dyspozycji ludzi z akademika, ale w tym roku robili aulę, więc ludzie mieli zonk. Koło katedr parkują asystenci. Koło farmakologii jest wystarczająco dużo miejsca.
W Zabrzu najlepiej kupić fartuch laboratoryjny, bo się przyda na pierwsze dwa lata. Szkoda lekarskiego zbrudzić chemią lub biochemią . Rękawiczki dowolne, pęseta nie jest potrzebna.
iamchuckbass
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2011, o 09:59

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: iamchuckbass »

mam jeszcze pytanie do kolegi Stalowego:) znalazlam w internecie plan roku akademickiego,z tym ze nie wiem czy dotyczy on tekze lek-dent(chyba tak,bo cos podobnego widzialam na drzwiach dziekanatu)
Organizacja roku akademickiego 2011/2012
dnia Wednesday 31 August 2011 - 17:57:06 | przez boskar
1) semestr zimowy:
a) zajęcia dydaktyczne 01.10.2011 r. - 29.01.2012 r.
b) wakacje zimowe 19.12.2011 r. - 01.01.2012 r.
c) sesja egzaminacyjna 30.01.2012 r. - 12.02.2012 r.
d) przerwa międzysemestralna 13.02.2012 r. - 19.02.2012 r.
e) sesja poprawkowa 20.02.2012 r. - 04.03.2012 r.

2) semestr letni:

a) zajęcia dydaktyczne 20.02.2012 r. - 10.06.2012 r.
b) wakacje wiosenne 05.04.2012 r. - 11.04.2012 r.
c) sesja egzaminacyjna 11.06.2012 r. - 30.06.2012 r.
b) wakacje letnie 01.07.2012 r. - 31.08.2012 r.
d) sesja poprawkowa 01.09.2012 r. - 16.09.2012 r.

Powiedz mi proszę, czy ta przerwa miedzysemestralna 13.02-19.02 jest faktycznie tygodniem wolnym? czy wykladowcy juz teraz na poczatku ustalaja terminy poprawek i egzaminow? czy ta przerwa jest tak jakby juz drugim tygodniem ferii i wtedy sa poprawki? bo z tego co widze to sesja poprawkowa wchodzi juz na drugi semestr.nie rozumiem tego:/ kolezanka mowila mi ze ma sie ponad tydzien ferii pod warunkiem ze zda sie wszystkie egzaminy,czyli wychodzi na to ze ta przerwa jest tym drugim tygodniem i wtedy sa poprawki?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Arnold »

może nie jestem Stalowym, ale to tyczy całego wydziału. Ta przerwa międzysemestralna to typowe ferie zimowe. Poprawki są w trakcie 2 semestru, co koliduje czasem z zajęciami i skutkuje nieprzyjemnymi momentami
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Stalowy »

Dokładnie tak jak pisze Arnold - poprawki są ustalone na 2 semestr. Twoja koleżanka miała na myśli to, że jak się jakiś egzamin zawali, to najczęściej w ten tydzień wolny trzeba po prostu się uczyć na potęgę, żeby móc zdać poprawkę po przerwie. Ewentualnie jeszcze, jeżeli ktoś nie ma wszystkich zaliczeń (np. z biofizyki), to z tego co pamiętam, niektórzy właśnie w tym tygodniu je poprawiali żeby móc przystąpić do drugiego terminu.

Co do pęsety: nie jest wymagana, niewiele osób ją ma, chociaż jest przydatnym, niedrogim i godnym uwagi gadżetem Zazdrosne spojrzenia kolegów i ponętne dziewczyn: ale On ma nierdzewną.

Co do fartucha: 100% odpowiedzi Arnolda - najpraktyczniejszy jest laboratoryjny, chociaż katedra nie ma ścisłego wymogu (u mnie były w przewadze właśnie te laboratoryjne/lekarskie, chociaż zdarzały się anatomiczne lub nawet bluzy z krótkim rękawkiem )

Co do rękawiczek, to sam używałem winylowych - wytrzymalsze niż te standardowe lateksowe, bezpudrowe. Ręka troszkę bardziej się poci ale przez te 40-50 minut oglądania preparatów da się bez problemu wytrzymać. Zapłaciłem za 50 par jakieś 20 zł w aptece obok Platana na placu teatralnym w Zabrzu.

Co do parkowania, to od tego roku przenoszą do nas cały wydział nauk o zdrowiu na kampus i z tego co rozmawiałem z jednym z pracowników, to mówił, że teraz będzie problem także dla pracowników uczelni, żeby wjechać na kampus. Nie jest to jednak problemem - bo jak powiedział Arn, pod katedrą farmakologii (vis a vis po drugiej stronie ulicy) jest mnóstwo miejsca. Z tego co także mi powiedział, następnym planem pracy ma być właśnie zbudowanie dużeeeego parkingu po tej drugiej stronie. Kampus rośnie w siłę, jest dobrze

Pozdrawiam!
wojtekk

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: wojtekk »

czy jest gdzies wykaz podrecznikow dla I roku stomy?
falkon
Posty: 16
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 23:59

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: falkon »

teoretycznie wykaz podrecznikow jest w sylabusie lek.-dent. na stronie ŚUM-u, ale gdyby kupic wszystko to co oni tam wypisali to gruby hajs sie wyda, a wątpię żebyśmy musieli uczyc sie ze wszystkiego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości