zabrze stomatologia - pytania?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Stalowy »

I tak niewiele to dało, bo 2 razy zdarzyła nam się zaraz po wykładzie seminarka z biofiz z Karolem. Co oznaczał ~0 obecność na wykładzie - kluczowym
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Arnold »

Reasumując: też nie mieliście embrio
Już współczuje Wam, że będziecie się musieli Konturkiem zająć
chemii
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2011, o 12:36

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: chemii »

Veronica, ja sie dowiedzialam o tej inauguracji przy skladaniu dokumentow w dziekanacie
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Stalowy »

Arnold, mam nadzieję, że dadzą się trochę poopierdzielać z racji tego, że mamy fizjo tylko semestr

Bardziej mnie przeraża patofizjo, patomorfo i mikroby na 4 semestrze ^^. Ucz się dobrze Arnold, ucz - przydadzą się podpowiedzi
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Arnold »

Stalowy, niestety nie dają Wam. Praktycznie z teorii macie prawie to samo co my.
Do Patofizjo jak napisałem mogę np. Ci wysłać moje notatki, a Ty je wyślesz dalej, bo i tak wymagają na stomie to co lek (ale żeby nie było że cała stoma uczy się z mego, bo jak ja coś źle napiszę to będzie na mnie że cały rok oblał )
Patomorfo moim zdaniem wystarczy skrypt Sabata, ewentualnie doczytać z Krusia.
Mikroby to będziemy razem działać, bo mamy w tym samym semestrze. De facto macie jeszcze jakieś podstawy immunów.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Stalowy »

Arnold, ale chyba nie na II roku, bo nie rzucił mi się ten przedmiot w oczy. No to od października będzie Konturek i Harper. Na 4 semestrze będę przeżywał wszystkie PATOlogie tego kierunku
veronica_0
Posty: 30
Rejestracja: 21 lip 2011, o 20:59

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: veronica_0 »

chemii, dzięki. Pojawiła się już informacja na stronie Ślum tym, że spotkanie jest 30.09 dla stomy o 10,30
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Arnold »

Stalowy, ten przedmiot nazywa się z tego co wiem Mikrobiologia i Immunologia. Jednak tej immunologii jest jak kot napłakał. Moim zdaniem Mackiewicz lub Hyde powinno wystarczyć, Jakóbisiak to chyba za dużo.
Na 3 roku macie osobno Mikrobiologię jamy ustnej i to będzie dla Was mniej więcej ważny przedmiot. Podobnie będzie z patologią, na 3 roku jest Patologia jamy ustnej
iamchuckbass
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2011, o 09:59

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: iamchuckbass »

witam,a czy ktos sie orientuje w sprawie ksiazeczek sanepidowskich? czy wyrabia sie je w trakcie studiow, bo gdzies na forum ktos pisal ze tzreba je doniesc do 30 wrzesnia:/(ale to chyba bez sensu?)
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Stalowy »

iamchuckbass, w Zabrzu trzeba oddać książeczkę sanepidowską żeby otrzymać kartę egzaminacyjną na sesję zimową. W czasie roku akademickiego jest to strasznie kłopotliwe, ja i inni nieziemsko się za tym nabiegaliśmy, więc radzę to zrobić teraz we wrześniu na spokojnie
iamchuckbass
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2011, o 09:59

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: iamchuckbass »

dzieki:) mam jeszcze pytanie odnosnie praktyk wakacyjnych,a mianowicie,podobno odbywaja sie w lipcu/sierpniu.Czy daty tych praktyk sa scisle narzucone,czy np ide do opiekuna praktyk i mowie ze chce je miec przez caly lipiec lub caly sierpien i on bez problemu sie zgadza,czy znow beda jakies wyscigi kto pojdzie wczesniej to zalatwic ma termin w lipcu a kto obudzi sie pozniej zostana mu jakies pozniejsze terminy np sierpien/:)
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Stalowy »

iamchuckbass, wiadomo, że np. na oddziały w stylu chirurgii trzeba umawiać się z większym wyprzedzeniem - tam zawsze jest dużo chętnych, a przyjąć 20 ludzi w jednym momencie oddział nie może. Poza tym jesteś całkowicie wolna co do wyboru terminu: ja np. miałem od 11 lipca do 5 sierpnia - muszą to być pełne 4 tygodnie.

Jeżeli jednak nie ma problemów z miejscem, to nikt nie będzie Ci narzucał terminu

PS: z tego co wiem, to niektórzy zainteresowani wolnym lipcem i sierpniem kombinują tak, że załatwiają z ordynatorem wpis właśnie w tych miesiącach, a praktyki robią po cichu we wrześniu. Wszystko jest możliwe
menka91
Posty: 20
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 14:52

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: menka91 »

Stalowy Czy te praktyki wakacyjne obowiązują też lek-dent ? średnio jestem zorientowana dlatego wolę zapytać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości