zabrze stomatologia - pytania?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Stalowy »

menka91, tak po pierwszym roku: 2 tyg. pielęgniarskich na dowolnym oddziale szpitalnym + 2 tyg. lekarskich na internie, chirurgii ogólnej lub chirurgii szczękowo-twarzowej.

O ile wiem, kolejne praktyki są w gabinetach dentystycznych (ewentualnie coś mi ktoś przebąkiwał o szczękówce po 4 roku bodajże ale nie wiem czy to prawda).
menka91
Posty: 20
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 14:52

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: menka91 »

Dobrze wiedzieć Muszę obadać, na których oddziałach w szpitalu w moim mieście są miłe panie pielęgniarki
Kaczorek
Posty: 16
Rejestracja: 4 sie 2011, o 12:40

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Kaczorek »

A co z książkami na 1 rok stomatologii? Słyszałam, że od razu jak dostanie się legitymację tłumy ludzi zwalają się do biblioteki i Ci którzy mają pecha zostaną odesłani z kwitkiem. Może jakaś podpowiedź odnośnie podręczników, które warto kupić i mieć już jako swoje", bo istnieje duże prawdopodobieństwo,że uczelniane nakłady się wyczerpią(albo tytuły tych, których wcale tam nie ma)?
Szczerze? Po przeczytaniu syllabusa na stronie ŚUM-u trochę mnie zawiesiło, więc byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi z tą dłgą listą odrobinę pomógł
menka91
Posty: 20
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 14:52

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: menka91 »

Pani w dziekanacie poradziła mi, żeby 30.09 wziąć ze sobą drugą osobę, która będzie stała w bibliotece i trzymała kolejkę i jak tylko dostaniesz legitymacje to pędzisz po książki Z tego co czytałam na forum to jest ich dosyć dużo A co do konkretnych tytułów to nie wiem, ale jest sporo postów na forum które książki warto kupić, a które wypożyczyć no i jest jeszcze ksero
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Arnold »

Moim zdaniem żadna książka na pierwszym roku nie jest potrzebna. Stomatologom mogą przydać się książki z przedmiotów wykładanych od 3 roku.
menka91
Posty: 20
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 14:52

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: menka91 »

Arnold Czyli co same kserówki ?A jakieś atlasy albo sławne Bochenki ?
Może mi ktoś jeszcze powie czy biofizyka jest tak straszna jak ją tu opisują. Myślę, że wszystko przetrwam ale z fizyką niestety nie za bardzo się lubię.
Kaczorek
Posty: 16
Rejestracja: 4 sie 2011, o 12:40

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Kaczorek »

menka91, to chyba mamy ten sam problem . : xxx
Czytałam właśnie, że warto kupić atlasy Sobotty, a z Bochenka skserować to co potrzebne
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Arnold »

Ja kupiłem własny atlas, ale od kiedy zdałem anatomię to go nie otworzyłem. Może na propedeutyce chirurgii lub radiologii
Biofizyka jest dość trudna ale do zdania Więcej jest jednak pamięciówki niż logicznego myślenia, lecz jak ktoś umiał coś z fizyki to było trochę łatwiej. Co do anatomii: najważniejsza jest Pituchowa + skrypt anatomii dla stomatologii (niby wystarcza do egzaminu jeżeli chodzi o anatomię opisową) + skrypt do anatomii topograficznej
hyaq
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2011, o 18:19

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: hyaq »

a ja mam jeszcze pytanie odnośnie języków - przy wypełnianiu karty podczas wpisu, przy pytaniu o język wpisałam angielski, czyli mam rozumieć, że takowy język będę kontynuować na poziomie rozszerzonym, ale dajmy na to, że teraz sobie ubzdurałam chęć nauki niemieckiego i co w takim przypadku? jest możliwość przeniesienia się na niemiecki? i czy jest on wtedy prowadzony od zera czy również od poziomu zaawansowanego?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Arnold »

Ja jestem na niemieckim, więc co nieco mogę napisać. Język jest prowadzony na poziomie średnio-zaawansowanym. Jednak angielski wcale nie ma takiego wysokiego poziomu. Chyba tylko dr kosi równo. Język niemiecki ma tylko 1 lektora
stonka102
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2011, o 15:21

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: stonka102 »

zabrze jest super) sama tam studiuję)) ale tak poważnie. pierwsze lata mniej więcej wyglądają tak samo na uczelniach. różnice polegają na doborze asystentów do danego przedmiotu np u nas okropnie cisną z biofizyki i to jest traumą 1go roku a np w łodzi zakuwają anatomię. kwestia zmienia się na około 3cim roku. z racji bliskości wielu-uwierzcie bardzo wielu- klinik zabrze słynie z bardzo dobrych jakościowo przedmiotów klinicznych. zatem ma jedną z lepszych0jeśli nie najlepszych- zajęć praktycznych. żeby być dobrym stomatologiem chyba trzeba mieć to w jednym palcu. dlatego takie opnie słyszycie. mi też wiele osób zarzucało że idę na łatwiznę"- bzdura! chcę się wiecej nauczyć] Wam też to radzę) widzę że tu pierwszy rok) jeśli macie pytania to śmiało- ja właśnie go skończyłam) p.s może chcecie materiały kupić:D:D:?
chemii
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2011, o 12:36

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: chemii »

Stonka102, ja chciałabym kupic materiały:) jak się z tobą skontaktowac w tej sprawie?
hyaq
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2011, o 18:19

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: hyaq »

a wie ktoś coś na temat zwolnienia z zajęć wfu np. przy znacznej wadzie wzroku? trzeba przechodzić przez jakąś komisję lekarską, wystarczy zaświadczenie? właściwie, to zadzwonię do dziekanatu się zapytać, ale może komuś zagadnienie jest znajome?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości