Zadania

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
lapidarna
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:41

Zadania

Post autor: lapidarna »

Dostałam do rozwiązania kilka zadań,ale niestety kompletnie nie wiem jak sie do nich zabrać[ choć zadania wydają się banalnie proste]. Proszę o pomoc.
1.jpg
2.jpg
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Zadania

Post autor: Miniaa »

A masz jakiś pomysł co do nich? To są zadania na myślenie, więc pisz swoje propozycje. To, że odbębnimy je za Ciebie nic nie pomoże.
lapidarna
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:41

Re: Zadania

Post autor: lapidarna »

Zad.16 [to z przysadką] to wydaje mi się,że to będzie komentarz II,bo na pewno przez skurcz naczyń mniej ciepła będzie emitowane a chyab o to właśnie chodzi przy obniżonej temperaturze.

Zad. 17[z narysowaniem schematu]. Tu własnie nie wiem,czy ten schemat powinien wyglądać tak samo jak np. ten w zadaniu 16?

Zad.39[planowanie doświadczenia].
próba kontrolna to wiadomo,że kwiatki powinny zostać umieszczone w zlewce ze zwykłą czystą wodą.
przy próbie badawczej, woda ta powinna być zabarwiona czerwonym atramentem.
Wynikiem będzie to,że po upływie określonego czasu[ i własnie tu,jaki czas powinnam podać?]kwiatki zmienią barwę[?].
i czy w tym zadaniu ta wypowiedź powinna tworzyć spójną całość,czy dostałabym punkty również wtedy gdy napisałabym to od myślników,czy w punktach?

Zad.43[tabelka].hipotezy.nie wiem czy poprawnie zbudowane:
1.wraz ze wzrostem temperatury wzrasta odczyn Ph roztworu wody destylowanej,ściętego białka kurzego i pepsyny.
2.W temp. 18-37 stopni w środowisku kwaśnym białko kurze ulega strawieniu.
tu kompletnie strzelałam.

Zad.44.stworzenie tabelki jest akurat banalne[jeśli nie ma tu żadnego haczyka) ].

przeszłoby?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości