zadanie z biologii - 1 klasa LO

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
uczennica0
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2009, o 07:42

zadanie z biologii - 1 klasa LO

Post autor: uczennica0 »

proszę o pomoc w tym zadaniu, bo nie mam pojęcia zielonego jak je zrobić, a nie ma jego w necie nigdzie:

W laboratorium analitycznym hodowano bakterie z wymazu pobranego z powierzchni migdałków chorego pacjenta. Aby trafnie dobrać leki przygotowano 3 krążki bibuły nasączone różnymi antybiotykami A, B, C i umieszczono je na powierzchni hodowli bakteryjnej. Uzyskane wyniki przedstawiono na rysunku. Określ, który antybiotyk będzie skuteczny w leczeniu i dlaczego?

Kurde, tylko nie mogę dodać załącznika, chyba są wyłączone.

Spróbuję jakoś opisać ten rysunek:
Jest szalka Petriego i w niej są porozrzucane bakterie. Są 3 antybiotyki:
A
B i C (wokół nich jest strefa wolna od bakterii, wokół B większa, wokół C mniejsza) mniejszą).
uczennica0
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2009, o 07:42

Re: zadanie z biologii - 1 klasa LO

Post autor: uczennica0 »

Widzę, że nikt nie wie jak zrobić. Trudno, mam nadzieję, że nauczycielka nie będzie kiedyś zeszytów sprawdzać.
Awatar użytkownika
anulkax7
Posty: 174
Rejestracja: 30 maja 2009, o 21:45

Re: zadanie z biologii - 1 klasa LO

Post autor: anulkax7 »

Oczywiście antybiotyk B, bo wytwarza odpowiednie przeciwciała, które hamują rozwój bakterii w największym stopniu.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: zadanie z biologii - 1 klasa LO

Post autor: Jakusz »

uczennica0, nie umieściłaś zdjęcia - bez tego to możemy sobie zgadywać, co ty widzisz na rysunku.
uczennica0
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2009, o 07:42

Re: zadanie z biologii - 1 klasa LO

Post autor: uczennica0 »

no nie dałam zdjęcia, próbowałam kilka razy i się nie dało, więc opisałam i chyba w miarę jasno
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości