Zajęcia na II roku lekarskiego

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pawelr19
Posty: 10
Rejestracja: 2 sie 2009, o 18:00

Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: pawelr19 »

Zakładam nowy temat - może przyda się także tym którzy szukają podobnych informacji.

Mam kilka pytań do studentów z II i wyższych lat lekarskiego:
- ile jest zajęć na II roku? Chodziłoby mi np. o czasowe porównanie z I rokiem albo ile czasu spędza się na uczelni.
- gdzie odbywają się zajęcia? tzn. jakie przedmioty w jakich budynkach? (na jakich ulicach?)

Moje pytania są związane z tym że rozglądam się już za mieszkaniem na kolejny rok i chciałbym dobrze trafić z lokalizacją. Może jakieś propozycje idealnego miejsca zamieszkania, blisko uczelni i tanich sklepówgt

Pamiętam że w ubiegłym roku pewien użytkownik fajnie rozpisał przedmioty i ich umiejscowienie w temacie dotyczącym I roku. Jestem bardzo wdzięczny za tamten post i prosiłbym o jakieś informacje dotyczące 3 i 4 semestru.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: Dudek »

Biochemie masz w Uniwersum.
Fizjologię i Histologię w Medicum.
Biofizyka, języki, informatyka/statystyka - Anatomicum.
Socjologię w Bibliotece Głownej.

zajęć jest więcej, bo jest więcej przedmiotów. Ale ciągle dziennie spędza się tylko po kilka godzin. Jak jest dokładnie myśle, że lepiej się wypowiedzą osoby po obecnym 2 roku, będą informacje bardziej aktualne.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: David »

A byłaby możliwość gdyby ktoś napisał jakie podręczniki się przydadzą na II rok? Co jest rzeczywiście potrzebne?

Z góry dzięki!

Pozdrawiam,
D.
lykorz
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: ebedziebe »

Każdego dnia inne zajęcia , w ciągu 1 dnia 1 poważniejsze albo 1 poważniejsze + angielski/statystyka/informatyka/socjologia

Jak jest 1 przedmiot to max 2.5 h jak 2 przedmioty to w zależności od okienka ja miałem max na 9.30 statystykę i przerwa i od 11.45 do 15 czy jakoś tak biochemie
Ogólnie jak dla mnie bardziej light-owo niż na 1 roku
Więcej przedmiotów= wyższa różnorodność = łatwiej się nauczyć niż 1 rzeczy która zanudza cię i też bardziej nastawia na szczegóły

Okolice Chodźki (wszystkie ulice boczne w kierunku lubartowskiej , jaczewskiego i okolice prusa/północna do sprzyżowania z szeligowskiego , Organowa/milenijna ) bo i real , biedronka blisko , olimp ok 15 min .
Linia 40 zabierze cię pod plaze czy nad zalew , na litewski piechotą 15-20 min
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: Dudek »

Do Histologii - Sawicki
Do Fizjologii - Konturek lub Traczyk, większosć z Konturka leciała
Do Biochemii - Bańkowski + Harper (dużo ludzi psioczyło na harpera, ale dla mnie to była bardzo fajna książka).
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: David »

Dzięki bardzo. A ten Konturek to chodzi o wydanie pięciotomowe czy to jednotomowe?
lykorz
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: ebedziebe »

Ja mam 5 tomowego , część znajomych 1 , oba dają rade a który lepszy nie wiem
Awatar użytkownika
biedron-ka
Posty: 104
Rejestracja: 15 cze 2010, o 19:55

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: biedron-ka »

Popieram to co napisali przedmówcy i dodam od siebie jeszcze, że:
na histologii przydaje się też embriologia Bartela. Na kolosach i wjeściówkach rozwalały mnie te pytania o wady wrodzone, których nikomu nie chciało się czytać, a mogło to zaważyć o zdaniu bądź nie.
W pierwszym semestrze używałam też Ostrowskiego zarówno jego cytofizjologii jak i drugiej książki embiologia człowieka embio ostrowskiego jest ze 2 razy krótsza niż bartel, przez co możliwa do ogranięcia po prostu najważniejsze rzeczy żeby się orientować w temacie i jakby co, to coś tam namazać na zaliczeniu i dostać punkty
Do fizjologii lubiłam poczytać Ganonga

Co do godzin na uczelni:
w sem. letnim do połowy kwietnia miałam czw i pt wolne, za to napakowane w pon, wt, śr. Wtorek dzień śmierci tzn. biochemia + fizjologia +ang + socjo, ale było minęło
w sem zimowym miałam ładnie wszystko na 5 dni rozłożone
różnie się trafia
Mieszkam daleko od uczelni i też da się żyć
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: David »

Dzięki bardzo za odpowiedzi .

Hmm, my teraz mamy egzamin ustny z anato i zjadamy paznokcie ze stresu .
lykorz
pawelr19
Posty: 10
Rejestracja: 2 sie 2009, o 18:00

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: pawelr19 »

uff a ja już po egzaminie i jestem na II roku dzięki wszystkim za info o zajęciach, książkach itd., łatwiej będzie to wszystko ogarnąć w październiku jak już wiemy mniej więcej na co zwrócić uwagę
Polityk
Posty: 141
Rejestracja: 22 lip 2010, o 17:53

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: Polityk »

A ma ktoś do sprzedania ksiązki na 2 rok
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: Dudek »

Mi z tego co pamiętam histologia została tak ogarniałem sprzedawanie ogarniałem, że mi się gdzieś zawieruszyła. Więc jakby co, to proszę o PM.
Polityk
Posty: 141
Rejestracja: 22 lip 2010, o 17:53

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: Polityk »

Dudek, akurat histologie mam już to jest wydanie 5?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości