Zanieczyszczenie powietrza - ciekawostki, wątpliwości...

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
robertg89
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2010, o 22:35

Problem który smog szkodliwszy

Post autor: robertg89 »

Witam, mam pytanie do mądrzejszych, który smog jest bardziej szkodliwy? Fotochemiczny czy typu londyńskiego? Dlaczego? Moim zdaniem londyński, historycznie spowodował chyba więcej ofiar.ale pewny nie jestem, a takie pytanie może się pojawić na jednym z moich egzaminów dlatego proszę o poradę
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Problem który smog szkodliwszy

Post autor: Korczaszko »

Też mi się wydaje, że londynski - wlasnie dlatego ze kojarze ze spowodowal wiele zgonów
Ginterek
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2011, o 00:40

Potrzebne informacje na temat tlenków azotu oraz siarki

Post autor: Ginterek »

Witam,chyba dobrze trafiłem z działem.

Potrzebuję informacji na temat charakterystyki tlenków azotu i dwutlenku siarki w powietrzu(źródło, wpływ na środowisko i zdrowie ludzi). Przejrzałem cały internet i nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Może tutaj ktoś mi pomoże, mile widziane był by linki albo jakieś wskazówki gdzie szukać. Sprawa jest bardzo ważna z góry dziękuję Maciej
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

metoda osiatczania półsucha

Post autor: asiaa272 »

hej jest tu może ktoś z ochrony środowiksa potrzebuję osoby,która będzie umiała opisać przebieg odsiarczania spalin metodą wapienną półsuchą-Drypack.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości