Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: Pablo »

Napisałem ten temat z kilku powodów.ważnych.
A więc zanim kupisz swojego gada zastanów się dobrze, nigdy nie kupuje egzotycznych zwierząt pochopnie bo Ci się podoba np. pewien ładny wąż i od razu kupujesz go.a potem będziesz miał kłopoty!
Zanim kupisz powinieneś dobrze się przygotować na przyjęcie nowego domownika.
Po pierwsze zastanów się dlaczego chcesz mieć w domu egzotyczne zwierzę, bo jeśli chcesz się tylko popisać przez kolegami to daj sobie z tym spokój. Pamiętaj że zwierzę to nie zabawka i nie można go wyrzucić gdy Ci się znudzi. Takie zwierzę będzie z Tobą przez wiele lat, musisz sobie uświadomić że będzie to kosztować Ciebie dużo pracy, kłopotów i kosztów.
Jeśli jesteś jednak osobą odpowiedzialną i wiesz co Cię czeka to następnie zastanów się jaki gatunek chcesz, oczywiście biorą po uwagę jego rozmiary no i oczywiście wymagania należy spełnić i czy jesteś je w stanie zapewnić.
Następnie zacząć szukać informacji na temat danego gatunku, na pewno znajdziesz wiele pożytecznych wiadomości w Internecie na forach, w książka jest z tym trochę gorzej bo jest ich mało w polskim wydaniu. Gdy będziesz posiadał już dużą wiedzę to można przystąpić do budowanie terrarium dla pupila, miejsce w jakim powinno się znajdować terrarium powinno być spokojne, nie narażone na silne promienie słoneczne i przeciągi.

No i teraz gdy juz wszystko będzie gotowe na 101% może kupić przyjaciela, staraj się dowiedzieć jak najwięcej o zwierzaku którego chcesz kupić, czy został urodzony w Polskiej hodowli. Bo w sklepach zoologicznych bywa to różnie, dużo z nich ustawiona jest tylko na zysk. Lepiej kupić zwierzę od hodowcy który się na tym zna, pomoże, doradzi co i jak. Zanim kupisz w sklepie zoologicznym radzę przyglądać się danemu zwierzakowi przez dłuższy czas, czy normalnie je pokarm, jak się zachowuje i jak jest jego forma.
A teraz życzę dużo satysfakcji z nowego przyjaciela.

Pozdrawiam
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: Marcin I. »

I jeszcze jedno - z takimi zwierzaczkami jest jak z kupnem auta - musisz mieć na niego papiery!
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: Pablo »

Marcin I. pisze:I jeszcze jedno - z takimi zwierzaczkami jest jak z kupnem auta - musisz mieć na niego papiery!
Tak ale nie na wszystkie gatunki, to zależy czy są objęcte CITES ale większość jest
Anusia1421
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2008, o 12:01

Re: Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: Anusia1421 »

Ja niesamowicie chciałabym mieć legwana:)Już od dawna interesują mnie gady i bardzo mi się podobają.Niestety nigdy nie miałam okazji bezpośrednio zetknąć się z takimi zwięrzętami więc ciężko jest podjąć decyzję o tym czy jestem w stanie zapewnić odpowiednią opiekę takiemu zwierzęciu w domu.CO radzicie?Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję:)
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: Pablo »

Anusia1421, jeśli masz jakieś wątpliwości, pytania to załóż nowy temat.
Delfin
Posty: 52
Rejestracja: 22 mar 2009, o 13:09

Re: Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: Delfin »

Jestem przeciwnikiem wszelkich zwierząt egzotycznych w domach. Tym bardziej, wiedząc ile nieszczęśliwych psów i kotów schroniskowych czeka na domy pełne miłości. Co najgorsze nie może się doczekać, a polskie schroniska pękają w szwach.
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: pomorek »

Ehh niestety z doświadczenia wiem ze wiele ludzi kupuje gady ponieważ są modne, oryginalne etc
Ludzie nie często czytaja wczesniej o pupilach których chca kupic- tylko ida do sklepu i pokazuja -chcemy TO i wszystkio do niego".
To straszne ale tak wyglada prawda. Jedyna wiedza która maja to ta od sprzedawcy- który nie zawsze musi koniecznie specjalizowac sie w gadach
W pełni popieram ten post i zachecam wszystkich do czytania i jeszcze raz czytania o naszych Zwierzakach
damian1234w
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2009, o 11:24

Re: Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: damian1234w »

witam nigdy nie chodowałem węża czy może mi ktos podpowiedzieć jakiego gada najlepiej kupić jak na osobe która dopiero zaczyna swoją przygode z terrarystyką byłbym bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

[Link] Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: Pablo »

damian1234w, tematy105/waz-vt18040.htm - tu masz spis wg. mnie węży dla początkujących.
damian1234w
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2009, o 11:24

Re: Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: damian1234w »

zbożówką dzięki wielkie
cgzepuwm
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2012, o 20:02

Re: Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: cgzepuwm »

co za sens trzymania w domu węża. Jak mieć już jakieś zwierzę to takie które da jakąś radość np kota, psa itp a wąż hmm co można z nim robić iść na spacer, pobiegać, pogłaskać
No chyba że torebkę.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: Trzyszcz »

Co za sens pisać takiego posta.
Każdy ma prawo lubić interesować się czym innym.
Ja mam nie lubić owadów tylko pieski bo owadów nie pogłaszczę?
Powiem, że rzygam już pieskami i kotkami (tzn. mam i lubię, ale chodzi mi o mówienie o nich wszędzie np. w mediach)- tak jakby były psy, koty. i cała jakaś tam reszta.
Zamiast kierować wysiłki na ochronę przyrody i prawdziwe jej problemy, to wszyscy się tylko pieskami zajmują. Jak są schroniska przepełnione to jest jedna niezawodna metoda- usypianie (kompletnie nie rozumiem dlaczego tego nie robić? do dzikich zwierząt się strzela, a psa nawet nie można uśpić?). I oczywiście przeciwdziałanie w przyszłości rozmnażaniu za dużemu.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Zanim kupisz egzotyczne stworzenie

Post autor: zoo_ »

Trzyszcz24, może jest jedna banalna odpowiedź - bo największą część zwierząt towarzyszących stanowią psy i koty?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości